spájame
slovenskú
IT komunitu
pridaj sa
Registrácia · Login
Zajtra.sk > Fórum > HTML, CSS, Javascript, jQuery > Stylovanie predchadzajuceho prvku

pridal Tomáš Stankovič
9.6.2012 23:11:11

Stylovanie predchadzajuceho prvku

Caute,

riesim jednu vecicku, a zistil som že sa to asi nedá spraviť čisto v CSS. teda otázka znie, dá sa spraviť len pomocou CSS to že napríklad mám :

text

a keď je #rad3:checked potrebujem aby sa zobrazil ten nadpis h2. celý vtip je v tom že h2 je nad tým inputom. potreboval by som takto odkrývať a zakrývať viaceré inputy, texty a tak. len som vôbec neprišiel nato ako sa k nim dostat keď sú nad daným prvkom v html.

ďakujem,
tomáš

8 komentárov

Komentovať môžu iba prihlásení

Zaregistruj sa cez bezplatnú registráciu alebo použi login cez Facebook (FB Connect)

Prihlás sa tu, ak už máš profil na Zajtra.sk:

Zabudol som heslo

0 0 Peter Sjekel 15.6.2012 09:43:58
Dobrý trik
1 0 Andrej Badin 15.6.2012 05:53:49
Jedine ak si tie 2 prvky otočíš...
http://jsfiddle.net/uZXD8/
0 0 Tomáš Stankovič 11.6.2012 11:49:07
ano jasne to používam, to h2 som myslel ze bude dalsi nejaky iný prvok/napr aj div/ to som len tak naznačil. label samozrejme používam. ale ďakujem :)
0 0 Matúš Koprda 11.6.2012 10:06:41
Ešte taký detail - ak sa dá, používaj element <label> namiesto <h2>.
Keď klilkneš na label, označí sa ti zodpovedajúci input a je to dôležité aj pre screenreadery.
0 0 Tomáš Stankovič 10.6.2012 09:53:23
jasne tak je to predsa tak ako som si myslel :) ďakujem. ano cez jQuery je to uplne jednoduche ale potreboval som to vyriešiť cez CSS /robim si take demo css3 bez js ale už som vyriešil kus inac, no podla moznosti asi najlepšie./
0 0 František "yderf" Haško 10.6.2012 03:56:54
Neda sa. A to z jednoducheho dovodu, ze nic v CSS3 nemozes selectovat na zaklade buduceho elementu. V CSS4 je v navrhu parent selector, ale zatial nie to, co by si potreboval ty a teda buduci surodenec. No mozno sa to prida/odvodi :). Co sa teraz uvadza ako priklad je $E > F, teda napr. $p > strong = vyberie p.

Mozne vsak je, ze sa rovno s tym da do specifikacie $strong~em a $strong+em. Toto druhe by vsak bolo asi na nic moc, kedze

<strong>Datum:</strong> <em>10.6.2012</em>

by nevyhovovalo kvoli medzere.

Samozrejme, posledna vec je, ze :checked nefunguje v ie8, takze, realne, bez js sa aj tak nezaobides...
0 0 František Čaník 10.6.2012 03:24:51
no... v prvom rade, prečo CSS? takéto veci sa predsa veľmi jednoducho riešia pomocou jQuery ;)...
0 0 Tomáš Stankovič 9.6.2012 23:12:52
nedá sa mi upraviť príspevok, tam kde je hore "text" má byť tento kus kódu :
<h2>text</h2><input type="radio" id="rad3" name="radio2"/>
Zajtra.sk > Fórum > HTML, CSS, Javascript, jQuery > Stylovanie predchadzajuceho prvku

Kritika

Vieš ako robiť veci lepšie? Pomôž našim odvážnejším členom a skritizuj im projekty!

Reklama

Seriály zo Zajtra.sk

Reklama