spájame
slovenskú
IT komunitu
pridaj sa
Registrácia · Login
Zajtra.sk > Fórum > PHP a frameworky > Spomaľuje množstvo include stránku?

pridal Stanislav Červeňák
27.5.2012 15:01:19

Spomaľuje množstvo include stránku?

robím si poriadok na FTP a v kóde a používam pomerne dosť include ...čo trvá dlhšie? include súboru alebo načítanie jedného kilometrového súboru s množstvom vecí ktoré práve nepotrebujem v danej sekcii?

12 komentárov

Komentovať môžu iba prihlásení

Zaregistruj sa cez bezplatnú registráciu alebo použi login cez Facebook (FB Connect)

Prihlás sa tu, ak už máš profil na Zajtra.sk:

Zabudol som heslo

0 0 Mária Drozdík 1.6.2019 09:17:41
Potrebujete finančnú podporu pre rôzne projekty? Už žiadne starosti. V spolupráci s bankou Slovenskej sporiteľne ponúkame úvery akejkoľvek osobe alebo spoločnosti v núdzi. Naša úverová kapacita sa pohybuje od 5 000 do 100 000 eur pri primeranej sadzbe 1,5%. Ak máte záujem o úver, kontaktujte nás prosím na: E-mail: drozdikmariakontakt@gmail.com
0 0 aladin 1.10.2012 13:36:25
Jednoducho povedane zavisi od toho, ake velke subory indes includovat a ci server pouziva APC, alebo inu cachovaciu technologiu. Ci su subory defragmentovane, ak su velke a nepouziva sa APC... proste jednoznacnu a presnu odpoved nedostanes na taku jednoducho polozenu otazku.
1 0 Matej Hrnčiarik 21.9.2012 16:25:36
samozrejme ze to trva dlhsie, ja osobne ked tak kuskujem kod do objektov a volam ich pomocou autoloaderu, vdaka tomu sa nacita vzdy len to co potrebujes. Radsej ako funkcie pouzivam staticke metody
1 0 Peter Payter Gašparík 30.8.2012 23:49:15
A ja ešte doplním, že ak používaš na serveri nejaký PHP accelerator http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_PHP_accelerators tak tie súbory máš predkompilované, dokonca s niektoré vedia cachovať celé predkompilované súbory do pamäte... s takýmito detailami sa nezaoberaj, dôležitejší je prehľadný kód

"We should forget about small efficiencies, say about 97% of the time: premature optimization is the root of all evil" Donald Knuth
0 0 František "yderf" Haško 4.6.2012 13:09:43
a este jednu podstatnu drobnost - pouzivat include je dobre z hladiska organizacie kodu. aj v php patri k najlepsim zvykom, pokial nie je dovod inak: jedna trieda, jeden subor.
0 0 - 1.6.2012 09:49:19
to čo povedal Michal Biroš. nad týmto sa neoplatí príliš zamýšľať pre pár include. ak ti aplikácia beží pomaly, problém bude pravdepodobne inde.
0 0 Stanislav Červeňák 31.5.2012 19:12:54
práve to že pri editovaní to mám rýchlejšie ...a nebudem na tom pracovať len ja takže aby sa v tom vyznali aj ostatný ...a keď spravím chybu v jednom include tak je jednoduchšie hľadanie chyby keďže mi napíše presne v ktorom ako to potom hľadať medzi 1000 riadkami
0 0 Michal Biroš 31.5.2012 17:09:18
Toto by som nejak neriesil...ak chces zrychlit stranku, najdi si najproblematickejsie miesta a tie zrychli. Inac, myslim si, ze taketo mikro optimalizacie nemaju ani zmysel.
Typujem, ze pouzivas PHP. Ak chces ozaj zrychlit web, odporucam pouzivat rozne druhy cache. Napr. aj http://www.php.net/manual/en/book.apc.php
0 0 Milan Vodička 31.5.2012 09:25:10
je uplne jasne bez benchmarkov, ze nacitanie vela malych suborov s tym oneskorenim, ze nejaky skript musim najpr spracovat aby som vobec vedel ake subory chcem nacitat, musi byt pomalsie ako nacitat jeden mergnuty subor, right ? ;) .... otazka je, ci sa ti ten cas nevrati pri spravovani a programovani, a ked pouzivas napriklad sublime text 2 na linuxe tak sa zblaznis ked to budes editovat :)
0 0 Milan Dvorský 29.5.2012 22:38:02
@Miroslav Martinovič nie je offtopic. je tam uvedeny benchmark pre include? myslim, ze niekde tam bol. tak nech si zrata pocet includov, vynasobi casom spracovania a sam si vie zistit, ci je to vela alebo malo ...
0 0 Miroslav Martinovič 29.5.2012 21:01:03
všeobecný, ešte stále platiaci princíp v informatike je, že najpomalšie operácie sú diskové I/O, čiže ukladanie súborov na disk alebo ich načítanie z neho. pričom pri relatívne malých súboroch (povedzme menej ako 100 mega) je najpomalšou časťou celej operácie nájdenie fyzického umiestnenia súboru na disku a jeho otvorenie, či už na čítanie alebo zápis. samotné čítanie a zápis už je rýchlejšie. čiže teoreticky je rýchlejšie mať jeden veľký súbor, čím sa počet otváracích operácií zredukuje na jednu. includy sú teda, prinajmenšom v teórií, pomalšie. v praxi je to však takmer jedno, musel by si mať tých includov niekoľko stoviek, aby bol rozdiel viditeľný a dôležitý.

@Milan Dvorský - tvoja odpoveď je podľa mňa offtopic, rozdiel medzi include a require je len v tom že pokiaľ require súbor nenájde, tak je z toho error ktorý zastaví vykonávanie kódu. include svoj fail ignoruje a ide ďalej. a zasa ich ekvivalentné _once varianty sa ignorujú pokiaľ už daný súbor includnutý/requirenutý bol. rozdiel v rýchlosti jednotlivých týchto príkazov by teda mal byť minimálny (nepozeral som link), a aj keby nie, tak neodpovedáš na otázku ;)
Zajtra.sk > Fórum > PHP a frameworky > Spomaľuje množstvo include stránku?

Kritika

Vieš ako robiť veci lepšie? Pomôž našim odvážnejším členom a skritizuj im projekty!

Reklama

Seriály zo Zajtra.sk

Reklama