spájame
slovenskú
IT komunitu
pridaj sa
Registrácia · Login
Zajtra.sk > Fórum > HTML, CSS, Javascript, jQuery > Firefox a @font face - bug

pridal Michal Fiala
1.5.2012 10:50:00

Firefox a @font face - bug

Práve som na nový web nahral jeden font z font squirellu a použil som otf (skúšal som aj iné formáty). Na locali mi to všetko fungovalo v každom prehliadači, no vo firefoxe mi to nechce vôbec fungovať. Doteraz som používal cufon, takže neviem ako túto chybu z font facom napraviť.

9 komentárov

Komentovať môžu iba prihlásení

Zaregistruj sa cez bezplatnú registráciu alebo použi login cez Facebook (FB Connect)

Prihlás sa tu, ak už máš profil na Zajtra.sk:

Zabudol som heslo

0 0 Zoltán Mitlík 16.5.2012 23:38:07
Ja konvertujem cez font squirell vzdy vsetky formaty a potom ich aj napajam nemal som zatial nikde problem :)
0 0 Michal Fiala 16.5.2012 15:17:13
najlepšie riešenie: dať ttf font a napísať hostingovke alebo si sám prepísať origin: to jest aby presmerovalo vždy po zadaní niečo.sk na www.nieco.sk a funguje potom všetko dobre vo všetkých prehliadačoch ;)
0 0 Tomas Misura 16.5.2012 09:07:05
Zdravim, riesim podobny problem a dakujem za prispevky, idem to vyskusat.
0 0 Milan Vodička 4.5.2012 13:02:04
jop ... "origin" ma raz pekne potrapil
0 0 Matúš Koprda 4.5.2012 11:11:26
Hej, to je prave ten rozdielny "origin"
0 0 Michal Fiala 4.5.2012 00:04:57
a ešte perlička resp. ak je tu návrh na vyriešenie: pri zadaní linki v tvare link.sk sa zobrazuje bez font facu a keď zadám tvar s www tak sa zobrazí s font facom :D
0 0 Matúš Koprda 3.5.2012 14:09:42
Firefox musi mat v .htaccess spravny MIME type a raz som tam dokonca musel davat Header set Access-Control-Allow-Origin "*"
Lepsie ako otf je vygenerovat cely kit cez fontsquirrell a pouzivat ten (kvoli kompatibilite)
0 0 Michal Fiala 1.5.2012 13:20:35
Už som to vyriešil, neviem prečo ale otf verziu nezobrazovalo ( I keď by malo ), ale vykúšal som všetko vrátane prepisovanie .htaccess , čo radili na neakých zahraničných weboch, a nakoniec sa to vyriešilo tým, že som vyskúšal všetky formáty fontov a nakoniec ttf šiel predsa len ...
0 0 - 1.5.2012 11:33:01
Teda ja sa do tohto extra nevyznam (robievam castejsie systemovejsie veci), ale na mojom webe mam:

@font-face {
font-family: Museo;
src: url('../fonts/Museo_Slab_500.otf');
}

Ide mi to v FF v pohode.
Zajtra.sk > Fórum > HTML, CSS, Javascript, jQuery > Firefox a @font face - bug

Kritika

Vieš ako robiť veci lepšie? Pomôž našim odvážnejším členom a skritizuj im projekty!

Reklama

Seriály zo Zajtra.sk

Reklama