spájame
slovenskú
IT komunitu
pridaj sa
Registrácia · Login
Zajtra.sk > Fórum > Biznis, faktúry, účtovníctvo > Kolko stoji s.r.o v praxi?

pridal Miro Mašat
28.3.2012 20:18:57

Kolko stoji s.r.o v praxi?

Okej, precital som kopec clankov (a jeden pekny aj tu na zajtra.sk) ale... vie mi niekto realne zhrnut ake su naklady (ako sa im vyhnut)? Chcem uplne realne cisla kolko ma bude stat vedenie s.r.o ako: studenta (maturitneho rocnika)... to znamena odvody... je ich potrebne platit? a ak ano... kolko konkretne to je... nikto mi presne nevie povedat napriklad to s tym... spolocnikom... ze ci treba platit/netreba... som zmateny z toho :-/

43 komentárov

Komentovať môžu iba prihlásení

Zaregistruj sa cez bezplatnú registráciu alebo použi login cez Facebook (FB Connect)

Prihlás sa tu, ak už máš profil na Zajtra.sk:

Zabudol som heslo

1 0 Ready Made s.r.o. predaj 10.12.2019 11:09:05
Mam aktuálnu skúsenosti so zalozenim sro, cca mesiac, firmu mi zalozila spolocnost etuls s.r.o. > tu maju stranku https://www.etuls.sk/zalozenie-sro-cena/ , nasiel som si ich na internete, ponukali najnizsiu cenu, tak som isel do toho, samotne zalozenie ma stalo 250€ (vratane poplatok a provizie pre nich), lenze nechcel som mat sidlo u nas v byte tak som si objednal aj u nich a ponukaju virtualne sidlo v Eden Parku, tak si hovorim ze fajn, to moze byt to bolo + 150€/rok je sidlo, vratane s tym ze ked dojde posta tak mi ju preposlu na moju adresu. Co sa tyka odvodov tie su kazdy rok ine, ako vyberat firemne peniaze z uctu ti poradi uctovnicka tak isto aj odvody, len si treba najst velmi dobru uctovnictku.

0 0 Mária Drozdík 1.6.2019 09:55:58
Potrebujete finančnú podporu pre rôzne projekty? Už žiadne starosti. V spolupráci s bankou Slovenskej sporiteľne ponúkame úvery akejkoľvek osobe alebo spoločnosti v núdzi. Naša úverová kapacita sa pohybuje od 5 000 do 100 000 eur pri primeranej sadzbe 1,5%. Ak máte záujem o úver, kontaktujte nás prosím na: E-mail: drozdikmariakontakt@gmail.com
0 0 tester 9.4.2014 10:16:02
dajte link, velmi rad si precitam comu sa vyvarovat.
alebo mi to poslite ako SS, ked nechcete robit negativnu reklamu.

http://www.firemnesluzby.sk/full-service-zalozenie-s-r-o/
tu je jasne napisane, co nezahrna poplatok
1 0 Andrea Horvathova 8.4.2014 17:51:50
Kde by som mala pracovat ? V sroguru ? Cez tu stranku som len zakladala firmu a davam to sem ako referenciu a mozno to niekomu ulahci rozhodovanie.
Hovorim o reklamnych inzeratoch kde inzeruju ,,zalozenie s.r.o. len za 169 €,, a pod.Ide o ciste zavadzanie ludi, kedze za 169 EUR nikto nikomu nezalozi firmu ale budete musiet zaplatit este minimalne raz tolko ako je napisane v reklame.
0 0 tester 8.4.2014 14:55:57
@Andrea Horvathova a pracujete tam uz dlhsie alebo ste nastupili az teraz ?

btw: ake skryte poplatky ? na akych inych strankach ?
ci to je reklama kde sa odvolavate na "bezny praci prasok" ?
0 0 Andrea Horvathova 8.4.2014 11:34:34
Ja som zakladala s.r.o. cez http://www.sroguru.sk/ za 270 €.
S cenou som bola spokojna aj so sluzbami.Hlavne ma neprekvapili ziadne skryte poplatky ako na inych strankach.
Odporucam.
0 0 immer 22.10.2012 11:13:53
Vďaka za odpovede, spravím to cez Celtic, som napoly bystričan, často tam chodím a firma vyzerá seriózne a profesionálne :)
0 0 Filip Ševčík 21.10.2012 00:15:22
@Matúš Jančík dikes, tak.
1 0 Matúš Jančík 21.10.2012 00:01:24
@Filip Ševčík raz rocne znamena, ze na konci uctovneho roka si mozes vybrat cast zisku po znaneni. Ale fyzicky si dokazes vyberat(ako hotovost ktora je uctovne v pokladni) aj cely rok s tym, ze ti zisk na konci roka musi sediet s tym co si si vybral v priebehu roka.
0 0 Michal Fiala 20.10.2012 14:19:30
K tomu podielu ... Ty si v podstate môžeš normálne každý mesiac vytiahnuť peniaze z tým, že to bude ako osobná spotreba konateľa zaradené ... niečo také nám píše účtovníčka do dokladov pri takýchto výberoch/ prevodoch
0 0 Filip Ševčík 19.10.2012 17:52:07
@immer "A zaujímalo by ma ako často si môžem vyplácať podiely so zisku. Alebo to nie je nejak dané?"

Spolocnikom sa podiel na zisku vyplaca raz rocne. No ak by si by bol v spolocnosti aj zamestnanec, tak by si podla prac. zmluvy mohol normalne mesacne poberat mzdu. Dalej existuje moznost odmeny pre konatela, ktoru budes dostavat za to ze robis funkciu "konatela". sposobov je viac. konatel = nie je majitel je to len akysi zastupca spol.
0 0 Loch Ness 19.10.2012 09:35:42
@immer ja mam dobru skúsenost s http://ntsfinance.sk/
môžem odporučiť.
Len neviem či nie sú regionálny .
Hlavne nezabudni že od 1.10. treba vyhlásenie s DÚ o správcovi dane že nemá nedoplatok na DÚ.
0 0 Matúš Jančík 18.10.2012 21:17:13
@immer nedavno sme zakladali jednu sro na dvoch statutarov + kamos zakladal jednu sro s jednym statutarom a obidve stali cca 290€ a prebehlo to cele do mesiaca (2 tyzdne zapis na sud + 1 tyzden kym poprichadzali papiere z DU + vybavenie uctu a pod.). Riesili sme to cez firmu z BB celtic(.)sk vsetko nadialku postou. Priblizne polovica sa platila dopredu pred zapisom na Sud a druha polovica prisla fakturou po celom procese.
0 0 immer 18.10.2012 21:05:32
@Loch Ness poznáš nejakú dobrú spoločnosť ktorá mi založí s. r. o.? Trochu sa bojím neserióznosti zo strany takýchto firiem - možno zbytočne. Hneď prvý odkaz google: http://www.zalozenie-predaj-sro.sk/ Je veľa tých firiem a neviem si vybrať, pripadajú mi na jedno kopyto :) A zaujímalo by ma ako často si môžem vyplácať podiely so zisku. Alebo to nie je nejak dané?
0 0 Loch Ness 18.10.2012 20:23:35
Ahoj @immer s.r.o. /založenie stojí , 289 € . a nemusíš ani prstom pohnúť - obrazene. Nech ti hovorí kto chce čo chce založ si s.r.o. proste slováci si potrpia na firmy , aj ked nechapem prečo.
Proste ručíš do 5000 € , a ako konateľ možeš byt zamestnany , nemusíš byt zamestnany , možeš si len vyplácat podiely na zisku.

Proste pokec s dobrým ekonomom a vysvetlíš mu tvoje príjmy a predstavy a on ti povie čo je pre teba najvýhodnejšie.
0 0 immer 18.10.2012 20:16:53
Zdravím, zaujala ma táto téma. Chystám sa založiť s. r. o. zdá sa mi to výhodnejšie ako živnosť. Viete mi odporučiť nejakú publikáciu/obšírnu webstránku kde sa o s. r. o. dozviem čo najviac? Táto kniha sa mi vzhľadom na rok vydania zdá ako zlá investícia: http://www.martinus.sk/?uItem=60521 Alebo?

Čo sa týka tejto diskusie tak mi nie je jasné to "ročné" vyplácanie si zisku, o ktorom píše Tomáš Abaffy a tiež by ma zaujímala nejaká kvalitná konkrétna firma, ktorá mi založí s. r. o., a s ktorou máte dobré osobné skúsenosti. Vďaka za odpovede :)
0 0 Michal Kočiš 8.4.2012 23:56:51
Michal: Neviem, možno naozaj nie je nutné mať pri zakladaní firmy základné imanie v hotovosti a stačí iba prehlásenie. V každom prípade by sa základné imanie malo "ukladať" ku správcovi vkladu, čo môže byť aj spoločník sro a peniaze môžeš používať, takže v konečnom dôsledku výjde založenie sro zopár sto eur.
0 0 Michal Fiala 8.4.2012 19:42:55
@Michal Kočiš: ako už napísal Vlado nad tebou, tie peniaze sú neni nutné vôbec a jeden druh odvodov po prvom roku platíš myslím ... a vedenie v účtu v banke - v tatre najnižší program 5 € mesačne, čo nie je nič extra plus ak máš ekonóma v rodine , tiež ušetríš veľa ... takže si myslím že chod SRO nie je problém ;)
0 0 Vlado Žilka 8.4.2012 08:41:08
Zakladal som si s.r.o. sam a nebol s tym ziadny problem. Vyslo ma to necelych 400 ecok so vsim vsudy. Zakladne imanie nemusis nijak dokazovat a ani ho mat fyzicky na ucte. Proste len napises vyhlasenie, ze ako jediny spolocnik si splatil zakladne imanie bla bla bla(ak teda chces jednoosobovu s.r.o.).. proste to najdes na nete. najlepsie asi porada.sk. Kazdopadne ti staci par stovak a mas srocku. Ak sa ti s tym nechce babrat, daj si sro spravit v nejakej firme tiez za par stovak, je ich kopa, a mas postarane...
0 0 Michal Kočiš 8.4.2012 00:52:23
Založenie sro stojí zopár stoviek, plus ti treba základné imanie 5000 eur, ale tie peniaze môžeš potom používať na podnikanie. Ináč prevádzka sro stojí toľko čo účtovnícto a poplatok za vedenie účtu v banke. A keď chceš urobiť nejakú zmenu v obchodnom registri (pridať, odobrať činnosť, zmeniť sídlo, alebo názov firmy atď.)tak 60+ eur. Firma platí iba dane zo zisku, ale neplatí žiadne odvody do sociálnej, alebo zdravotnej. To platíš iba keď si živnostník, alebo keby si mal v sro zamestnanca, alebo by si bol sám zamestnanec tak vtedy by si platil odvody, ale samotná sro neodvádza žiadne odvody.
Zajtra.sk > Fórum > Biznis, faktúry, účtovníctvo > Kolko stoji s.r.o v praxi?

Kritika

Vieš ako robiť veci lepšie? Pomôž našim odvážnejším členom a skritizuj im projekty!

Reklama

Seriály zo Zajtra.sk

Reklama