spájame
slovenskú
IT komunitu
pridaj sa
Registrácia · Login
Zajtra.sk > Fórum > Biznis, faktúry, účtovníctvo > Kolko stoji s.r.o v praxi?

pridal Miro Mašat
28.3.2012 20:18:57

Kolko stoji s.r.o v praxi?

Okej, precital som kopec clankov (a jeden pekny aj tu na zajtra.sk) ale... vie mi niekto realne zhrnut ake su naklady (ako sa im vyhnut)? Chcem uplne realne cisla kolko ma bude stat vedenie s.r.o ako: studenta (maturitneho rocnika)... to znamena odvody... je ich potrebne platit? a ak ano... kolko konkretne to je... nikto mi presne nevie povedat napriklad to s tym... spolocnikom... ze ci treba platit/netreba... som zmateny z toho :-/

43 komentárov

Komentovať môžu iba prihlásení

Zaregistruj sa cez bezplatnú registráciu alebo použi login cez Facebook (FB Connect)

Prihlás sa tu, ak už máš profil na Zajtra.sk:

Zabudol som heslo

0 0 Tomáš Abaffy 28.3.2012 21:26:58
jo tak dako. kym si student (sidlo moze stat rozne, podla miesta/mesta/lokality)...akonahle prestanes byt student tak +47eur zdravotne mesacne...

s tym ze POZOR, socialna vlada mozno zvysi naklady pre podnikatelov, predsalen si skaredy kapitalista, ktory vykoristuje chudakov socialne slabsich... tak mozno schvalia aj ine poplatky/dane vyssie a tak...

0 0 Miro Mašat 28.3.2012 21:21:04
super :-) takto som si to predstavoval, cize ak budem konatel a s.r.o nebude mat ziadneho zamestnanca tak je to 400 za zalozenie a 30*12 = 360 za sidlo + ten ucet... tot vse (uctovnikov mame v rodine), tak? :-)
0 0 Tomáš Abaffy 28.3.2012 21:02:57
1. založenie firmy (kolky, kraviny, overenie podpisov) tak 3 stovky cca, max 4 stovky.

2. je nutné mať účtovníčku (stačí budúci rok vo februári/marci zohnať)

3. biznis účet v banke (čiže platíš podnikateľský účet, napr. 5 ečiek mesačne)

4. pokiaľ si študent tak neplatíš zdravotné odvody (keď prestaneš byť študent začneš platiť minimálne - 47 eur cca mesačne)

5. sociálne odvody NEMUSÍŠ PLATIŤ (ak budeš len konatel a raz ročne si vyplácať zisk = čiže si nebudeš dávať plat)

6. raz ročne platíš daň zo zisku (19%), dph nemusíš platiť (ak nebudeš mať obrat tuším okolo 1.5 milióna sk (v starých korunách za rok)

7. potrebuješ sídlo (môže byť napr v dome u rodičov, alebo prenajať sídlo - 20-30 a viac eur mesačne)
Zajtra.sk > Fórum > Biznis, faktúry, účtovníctvo > Kolko stoji s.r.o v praxi?

Kritika

Vieš ako robiť veci lepšie? Pomôž našim odvážnejším členom a skritizuj im projekty!

Reklama

Seriály zo Zajtra.sk

Reklama