spájame
slovenskú
IT komunitu
pridaj sa
Registrácia · Login
Zajtra.sk > Fórum > Biznis, faktúry, účtovníctvo > Kolko stoji s.r.o v praxi?

pridal Miro Mašat
28.3.2012 20:18:57

Kolko stoji s.r.o v praxi?

Okej, precital som kopec clankov (a jeden pekny aj tu na zajtra.sk) ale... vie mi niekto realne zhrnut ake su naklady (ako sa im vyhnut)? Chcem uplne realne cisla kolko ma bude stat vedenie s.r.o ako: studenta (maturitneho rocnika)... to znamena odvody... je ich potrebne platit? a ak ano... kolko konkretne to je... nikto mi presne nevie povedat napriklad to s tym... spolocnikom... ze ci treba platit/netreba... som zmateny z toho :-/

43 komentárov

Komentovať môžu iba prihlásení

Zaregistruj sa cez bezplatnú registráciu alebo použi login cez Facebook (FB Connect)

Prihlás sa tu, ak už máš profil na Zajtra.sk:

Zabudol som heslo

0 0 Michal Hadár 5.4.2012 10:37:41
@Vladimir: na zdokladovanie platby potrebujem biznis ucet? Vsak potvrdenie o platbe sa da spravit aj na beznom ucte.
0 0 Vladimír Dzurko 4.4.2012 17:27:38
myslim že podnikateľský účet nie je povinný, ale iba ak by si prijímal platby v hotovosti, pokiaľ prebehne platba cez účet, musíš to zdokladovať no a tam už je potrebný biznis účet
0 0 Lukas Kubovic 1.4.2012 18:26:53
Co tu niekto hadzal ten link na google, na podnikatelsky ucet zdarma tak tam vyhodi aj fio banku a ta ma naozaj podnikatelsky ucet zadarmo vyuziva ho aj kamos co vlastni uz celkom slusne zabehnutu hostingovku a firemny ucet ma prave u fio banky
Kopirujem co mi o nej napisal : to je taka super banka, ktora nema ziadne poplatky, ale maju len 3 pobocky, takze v hotovosti tam velmi nezaplatis nic, kartu zadarmo nemaju ale inak vsetky zakladne veci ano, aj pohyby
Takze ak nechces zbytocne platit za ucet tak ber toto :)
0 0 Michal Fiala 30.3.2012 23:01:28
@Milan Vodička: Poradca, ktorý mi zakladaľ s.r.o. pred mesiacom mi nič také nespomínal ;)
0 0 Milan Vodička 30.3.2012 21:52:22
@Michal Fiala ... neexistuje nejaka lehota kedy musis imanie preukazat? Napr. na ucte?
0 0 tester 30.3.2012 15:30:44
@Michal Hadár: podnikatelsky ucet nie je povinny a ani to priamo nenariaduje zakon (ak sa nemylim)
0 0 Michal Fiala 30.3.2012 15:25:32
To dokazovanie základného imania sa robí formou čestného vyhlásenia ... nikto ťa nebude kontrolovať.
0 0 Michal Hadár 30.3.2012 14:44:56
Koli comu potrebujem "podnikatelsky ucet" k s.r.o? Nestaci obycajny separatny ucet kde nerobim ziadne osobne transakcie len raz za rok si presuniem zisk na osobny ucet? Raz za rok spravim vypis z uctu a je to. Podla mna je podnikatelsky ucet len marketingova vec bank ako vytiahnut z ludi peniaze za zbytocne balicky sluzieb.
0 0 tester 30.3.2012 10:45:09
@Matúš Jančík: ano, presne tak sa to robi velmi casto .. staci ti ten doklad.
0 0 Tomáš Abaffy 30.3.2012 02:12:25
@tester Veď áno. Spoločník vloží základný vklad do svojej firmy. Ale to nie je poplatok. To je vklad do firmy. Pre mňa za mňa si do svojej firmy môžeš vložiť aj milión (len sa to zmení z tvojho majetku na majetok tvojej firmy).

@Matúš Jančík myslím, že je lepšie to robiť cez odborníka, nech sa nemusíš trepať 4x na každý úrad, lebo vždy dačo zabudneš.
0 0 Matúš Jančík 29.3.2012 23:42:41
@SNiPi. Ak by sa imanie vkladalo do pokladne novej s.r.o. v hotovosti, v podstate by stacilo mat iba prijmovy doklad a peniaze ti fyzicky netreba nie?

@Tomas Abaffy odporucas na zakladanie s.r.o. firmy ktore ich zakladaju za teba, alebo si skor za "vlastnu cestu" ?
0 0 tester 29.3.2012 20:26:08
@Tomáš Abaffy

Obchodny zakonnik, § 111

(1) Pred podaním návrhu na zápis spoločnosti do obchodného registra musí sa na každý peňažný vklad splatiť najmenej 30%. Celková hodnota splatených peňažných vkladov spolu s hodnotou odovzdaných nepeňažných vkladov musí však byť aspoň 50 % zo zákonom ustanovenej minimálnej výšky základného imania podľa § 108 ods. 1.

(2) Ak spoločnosť založil jeden zakladateľ, môže sa zapísať do obchodného registra, len keď je v plnej výške splatené jej základné imanie.

§ 108 (odvolavka zo 111ky)

(1) Hodnota základného imania spoločnosti musí byť aspoň 200 000 Sk alebo 5 000 eur, ak je hodnota základného imania vyjadrená v eurách.

ps: nikde som neuvadzal ze je to poplatok
0 0 Tomáš Abaffy 29.3.2012 19:23:59
@tester ale to nie je poplatok, základné imanie sú peniaze vložené do firmy. nemusia sa vložiť hneď, to nie je POPLATOK, ktorý je NUTNÉ zaplatiť
0 0 Michal Obeda 29.3.2012 15:38:15
@Tomáš Abaffy - som živnostník. Myslel som, že to ponúka aj pre firmy, je smutné, že nie.
0 0 František Čaník 29.3.2012 14:41:09
tester: ešte ťa doplním... základné imanie ti stačí len zdokladovať a preukázať, to znamená, že ti stačí niekto, kto ti požičia na pár týždňov ak nie dní, aby bolo vidieť napr. na účte, že tam sú a pak... hajdelula...
0 0 tester 29.3.2012 14:29:07
chlapci vidim ze to tu nepisete, ale to hlavne tu chyba :) na s.r.o treba 5000 eur ako zakladne imanie. to je vklad, ktory treba spravit bud na ucet alebo do kasy spolocnosti .. podpisuje sa to pri zakladani. to ci sa tomu da vyhnut a ako si musis zistit sam ;)
0 0 Tomáš Abaffy 29.3.2012 13:10:18
@shaggy a si živnostník, alebo sro? lebo mBank ponúka účty pre živnostníkov, čiže pre firmy fyzické osobny, nie pre firmy právnické osoby - http://www.mbank.sk/podnikatelia/mucty/
0 0 Michal Obeda 29.3.2012 12:35:50
@Tomáš Abaffy - mám normálny podnikateľský účet v mBank, tam je zadarmo (platíš iba za pohyby pár centov).
0 0 Tomáš Abaffy 29.3.2012 12:22:39
@František "yderf" Haško... Živnostník teoreticky nemusí, ale s.r.o. je s.r.o. firma, nie človek, s.r.o. musí mať podnikateľský účet
0 0 František "yderf" Haško 29.3.2012 10:43:16
Nechcem robit reklamu, no podnikatelsky ucet moze byt i zadarmo. Vid https://www.google.com/search?q=podnikatelsky+ucet+zadarmo :-) Samozrejme, uz ta definicia "musis" mat podnikatelsky ucet, nie som si isty, ze je to zo zakona, skor je to v podmienkach banky. Silne pochybujem, ze by si ako jednotlivec vyuzil tie "vyhody" podnikatelskeho uctu.
Zajtra.sk > Fórum > Biznis, faktúry, účtovníctvo > Kolko stoji s.r.o v praxi?

Kritika

Vieš ako robiť veci lepšie? Pomôž našim odvážnejším členom a skritizuj im projekty!

Reklama

Seriály zo Zajtra.sk

Reklama