spájame
slovenskú
IT komunitu
pridaj sa
Registrácia · Login
Zajtra.sk > Fórum > Domény (kúpa/predaj/prenájom) > Aj vám tie domény niekto kupuje?

pridal Matúš Koprda
21.3.2012 12:46:14

Aj vám tie domény niekto kupuje?

Ak áno, tak ako často a za koľko?
Celkom by ma zaujímalo čo si od toho sľubujete.
A či v obchodovaní s doménami nevidíte žiadny morálny problém.

16 komentárov

Komentovať môžu iba prihlásení

Zaregistruj sa cez bezplatnú registráciu alebo použi login cez Facebook (FB Connect)

Prihlás sa tu, ak už máš profil na Zajtra.sk:

Zabudol som heslo

0 0 Mária Drozdík 1.6.2019 09:45:22
Potrebujete finančnú podporu pre rôzne projekty? Už žiadne starosti. V spolupráci s bankou Slovenskej sporiteľne ponúkame úvery akejkoľvek osobe alebo spoločnosti v núdzi. Naša úverová kapacita sa pohybuje od 5 000 do 100 000 eur pri primeranej sadzbe 1,5%. Ak máte záujem o úver, kontaktujte nás prosím na: E-mail: drozdikmariakontakt@gmail.com
0 0 Peter Sjekel 22.3.2012 12:01:26
Obchod s doménami veľmi dobre prirovnal k pozemkom. Všetci majú rovnakú šancu kúpiť si voľný pozemok a kto to urobí prvý, ten má právo pýtať potom akúkoľvek cenu.
Doménový trh je podľa mňa o to ťažší, že doménu si môžeš vymyslieť a nemusíš kupovať tú drahú. Ale pozemok si nevymyslíš. Buď chceš ten konkrétny a kúpiš ho, alebo máš smolu.
Ja som ešte nikdy nemal problém s názvom domény, vždy som si vymyslel dobrú a hodiacu sa doménu k projektu.
Ak má niekto záujem, pošlite popis projektu na sjekel.peter@gmail.com a vymyslím doménu na zákazku.
0 0 Milan Vodička 22.3.2012 10:58:42
Ono to uz tak byva, ze na svete sa vsetko dobre zvrhne na zle. Bez trhu na Wall Street by kopec vyrobcov na jednej strane a distributorov a predajcov na druhej strane nemohli narast do takych velkosti a zarobit slusne peniaze. Ide skor o tych parazitov, ktori sa zacalai postupom casu prizivovat na nedokonalosti systemu. Najvacsia nedokonalost systemu (trhoveho, politickeho, atd) zacina a konci v ludoch. To uz su ale vazne temy na doobedie, ci? :) ... inak porovnanie pozemky a domeny; Ono sa to neda porovnat asi so ziadnym biznisom najma kvoli tomu, kazdy z nas domenu registruje za tu istu cenu. A okrem toho ked nejaka financa skupina skupi pozemky a dalej ich predava BEZ PRIDANEJ HODNOTY ako je zveladenie, vystavba atd. tak je to rovnake svinstvo ;)
0 0 random 22.3.2012 10:18:12
je to rovnaky "biznis" ako biznis tych zmrdov z wall street ked farmar dostane za kilo muky rovnaku cenu ci stoji 10 alebo 1000dolarov, ked ti pride ludom normalne to ze nerobia nic ine len pozeraju ako koho kde odzubat o peniaze a zarobit bez poctivej prace tak sa nemozme cudovat ze cely svet smeruje do fekalov, je normalne ze obchodnik ma nejaku marzu ale urcite nie 100% a viac
0 0 Nobody 22.3.2012 10:08:57
@Milan Vodička ja osobne som domainer, sice len sviatocny, lebo predsa len trh si davno tomu podelili ti co mali pc+net ako prvi. Samozrejme tu sa bavime o TOP domaineroch ktori vyuzili prilezitost a ziskali najlepsie domeny ktore teraz drzia a staci jeden predaj aj za pol roka lebo ide o fakt kvalitne domeny.

Alebo dobre, moze byt aj viac predajov, ale to co chcem povedat je, ze sa chytili sance ktoru im terajsi SK-Nic predtym tusim euroweb ci co to bolo, ponukol a to hovorim o rokoch 1996 a 1997. Regulerny biznis ako kazdy iny. Napriklad aj dobre pozemky v Tatrach skupi investor a bezneho cloveka tiez moze stvat ze si tam chcel kupit parcelku na chatku a teraz ak chce mat ten dobry flek tak si priplati, alebo nemusi, lebo ma aj inu moznost a to kupit si parcelku niekde inde nedaleko. Je to cele o dopyte a ponuke.

Asi niekedy v blizkej buducnosti ak budem mat cas a naladu napisem clanok o domainingu.
0 0 Milan Vodička 22.3.2012 09:51:26
Iste, ze je to biznis. Cena domeny je urcena trhom. To nic nemeni na tom, ze je to casto nemoralne a navyse obchodnik nevyprodukuje absolutne ziadnu pridanu hodnotu. Ked obchodujem s ponozkami z Ciny, tak je moja praca / pridana hodnota minimalne to, ze sa musim postarat o prevoz, papiere, komunikaciu s vyrobcom atd. Takze zarabam na tom, ze som nieco preniesol z jedneho trhu na iny alebo pod. .... Ludia, ktori predavaju domeny, tie domeny zaregistruju presne tak isto ako ja, z toho iste mesta, v ten isty vecer. Preco by na tom mal niekto zarobit 500e. Pretoze bol ryhlejsi o hodku?? To sa mi zda byt nemoralne. Najma ak chce niekto na tej domene rozbehnut projekt, ktory si vyzaduje fyzicku aj dusevnu pracu niekolkych ludi, ktori tvrdo makaju ... len tolko som chcel povedat :)
0 0 Nobody 22.3.2012 09:45:43
Je to biznis ako kazdy iny.
0 0 - 22.3.2012 09:28:35
ja osobne domenovemu obchodovaniu nefandim. je to legalne? ano. a co hladisko moralky? slabota, ja osobne to radim k veciam ako uzernictvo. ta domena zdaleka nema hodnotu (byva nadhodnotena o 10-nasobky realnej hodnoty), za ktoru sa predava. ide len o zneuzitie situacie, ze ju niekto naozaj potrebuje (a mozno nema prilis na vyber). imo bieda, ze sa takto spravaju ludia k sebe.

btw, takisto je zaujimave, o akych ludi z hladiska spoluprace ide a kam sa tym radia. nakolko som uz nejaky ten rok freelancer a komunikujem so zakaznikmi takmer kazdy den (vikendy mam zvacsa free :)), mozem povedat, ze prakticky nikto nechce dlhodobo spolupracovat s vypocitavymi ludmi bez chrbtovej kosti. z druhej strany, dobre, ze spekuluju, aspon je vidiet, komu sa treba vyhnut...
0 0 Tomáš Abaffy 22.3.2012 08:47:33
@Matúš chcel som rozprúdiť diskusie na Zajtra.sk, na Domény sa najrýchlejšie pridajú inzeráty... K predaju domén. Ja som v živote predal jednu jedinú doménu za 75 Eur (s tým že o týždeň si to chalan rozmyslel a vrátil mi doménu a chcel späť 60 Eur). Potom neskôr prešlo pár rokov a tú moju doménu si kúpil ten Lukáš "Yajtra.sk" a machruje ako ju predal...
0 0 Matúš Jančík 22.3.2012 00:18:43
Stale si spomeniem na ten cesky film, kde chalana prestalo bavit fajcit chlapom, tak zacal obchodovat s domenami :-)
0 0 Matúš Koprda 22.3.2012 00:04:47
Veď práve, presne toto sa mi stalo už viackrát. Chcel som doménu, ale nejaký parazit ju obsadil doslova ničím. (Vo väčšine prípadov to bola firma Sedo parking, ktorá chce aj za také drbnuté domény ako 81403.com 1000 eur)

Mne to príde ako vrcholné hajzlovstvo, keď si človek kúpi niečo, čo mu je nahovno iba preto, aby mohol potom vydierať niekoho, kto to naozaj potrebuje.

Tomáš: to je jasné, že keď kúpiš doménu a projekt padne, tak ju skúsiš predať.. za cenu domény najlepšie. :)
0 0 Jano Dynamit 21.3.2012 22:43:17
Ja som chcel rozbehnúť jeden projekt a doména samozrejme obsadená, ale žiadna stránka na nej nebola nahodená. Vyriešil som to tak, že medzi dvojslovný názov som dal pomlčku a doménu kúpil :) Už som ju aj predlžoval druhý rok a projekt zatiaľ nikde :D Možno toto leto..
0 0 Tomáš Mrázko 21.3.2012 21:18:59
Nikdy som neregistroval domény s cieľom ich následného predaja. Vždy som na nich plánoval spraviť vlastný projekt, no ak projekt po pár týždňoch vyzeral byť beznádejný prepadák, tak som sa naň vykašľal a venoval sa perspektívnejším projektom a teda doménu som sa pokúsil predať...

A čo sa týka toho morálneho hľadiska, považujem za dosť hnusné, ak niekto kúpi dobrú doménu a drží ju a čaká, že raz ju predá za veľký balík peňazí... pár krát sa mi už stalo, že som mal nápad na super projekt a zlyhalo to na doméne, keďže veľa domén, na ktoré by sa ten projekt hodil, bolo už zaregistrovaných a nič na nich nebežalo, boli len parkované napr. cez dnparking.sk a to ma trochu vytáča... zbytočne tí ľudia zadržiavajú kvalitné domény, na ktorých by sa dali spraviť kvalitné a pre ľudí prospešné projekty.. no na to oni kašlú, ide im len o zisk.. len si nahrabať pre seba
0 0 Milan Vodička 21.3.2012 19:51:09
Dokonca by som mohol expresivne tvrdit ked mam zlu naladu, ze obchodovanie s domenami nemam rad. Na druhej strane ked niekomu padol projekt a ma este 10 mesiacov registraciu domeny, na co by ju mal zbytocne drzat ...... moralne hladisko: nadejny startup, sikovni mladi ludia bez penazi, super nazov -> hosting cca 100e/rok, domena obsadena dom. obchodnikom pokojne aj 500e. Can u see it?
0 0 Miro Mašat 21.3.2012 18:31:25
Domeny nejdu... na Slovensku nie tak ako inde... z moralneho hladiska v tom nevidim problem :-) ved si zober... aj ty ak si kupis byt ho neskor mozes predavat za kolko chces :-)
0 0 Matúš Jančík 21.3.2012 15:07:11
Stretol som sa s tym, ze niektori zo zakaznikov firmy pre ktoru robim kupili domenu aj v cene stoviek €, ale vacsinou islo bud o domenu s inou .tld ako vlastnili, alebo domena tykajuca sa ich biznisu, ktora bola na nejake klucove slova vysoko vo vyhladavaci alebo patrila zabehnutej veci.

Ale obchodovanie s domenami bez obsahu, ktore su smerovane na AdSense for domains sa mi dost hnusi. Zbytocne svojim spekulovanim znechucuju ludi, ktori chcu nieco vymysliet a urobit, ale nemaju chut to robit na domenach, ktore sa zvysili s blbym nazvom a nemaju x € pre tychto doslova uzernikov.
Zajtra.sk > Fórum > Domény (kúpa/predaj/prenájom) > Aj vám tie domény niekto kupuje?

Kritika

Vieš ako robiť veci lepšie? Pomôž našim odvážnejším členom a skritizuj im projekty!

Reklama

Seriály zo Zajtra.sk

Reklama