spájame
slovenskú
IT komunitu
pridaj sa
Registrácia · Login
Zajtra.sk > Fórum > Ostatné > Ako dokazat vlastnictvo webstranky ?

pridal tester
2.2.2013 17:31:18

Ako dokazat vlastnictvo webstranky ?

caute,
rozmyslali ste niekedy nad tym, ze keby sa niekto zastavi vo dverach a vypyta si nieco, cim dokazete ze webstranka je vasa, ako to dokazete ? :)

pre predstavu, robite si stranku vo vlastnej rezii, teda nemate ziadnu objednavku od ziadnej firmy co by vam to dodala, nic. len to spojazdnite a jedine co mate je zaplatena domena. je toto postacujuce z pravneho hladiska ? alebo si ma clovek sam sebe vystavit nejaky papier ze je to moje ?

lebo ked sa zamyslim, cisto teoreticky vlastnictvo domeny a vlastnictvo webstranky / obsahu webstranky su 2 odlisne veci.

dufam ze sa vysomarite z mojej otazky :)

11 komentárov

Komentovať môžu iba prihlásení

Zaregistruj sa cez bezplatnú registráciu alebo použi login cez Facebook (FB Connect)

Prihlás sa tu, ak už máš profil na Zajtra.sk:

Zabudol som heslo

0 0 Ready Made s.r.o. predaj 11.12.2019 13:57:05
Ahoj, k tomu by som si ti vedel jedine poradit, ze ak si zaregistrujes ochrannu znamku, tak v tom pripade teoreticky by si vedel preukazat dusevne vlastnictvo k dannej webstranke.

Docital som sa o tom tu > https://www.etuls.sk/znenie-ochrannej-znamky/
0 0 Mária Drozdík 1.6.2019 10:02:45
Potrebujete finančnú podporu pre rôzne projekty? Už žiadne starosti. V spolupráci s bankou Slovenskej sporiteľne ponúkame úvery akejkoľvek osobe alebo spoločnosti v núdzi. Naša úverová kapacita sa pohybuje od 5 000 do 100 000 eur pri primeranej sadzbe 1,5%. Ak máte záujem o úver, kontaktujte nás prosím na: E-mail: drozdikmariakontakt@gmail.com
0 0 Miroslav Petro 8.2.2013 13:26:33
je to nieco ako diplomovka... pokial system proti plagiatorstvu neodhali zhodu s niecim existujucim, tak sa to povazuje za tvoje dielo... cize pokial neexistuje znacna zhoda medzi kodom tvojej stranky a kodom s inym majitelom, tak sa to povazuje za tvoje... ak ku kodom ma pristup viac ludi, tak by sa mala dat vystopovat kradez (napriklad vypisom FTP pristupov, alebo co ja viem)
0 0 Monča Holečková 6.2.2013 11:23:24
kód si nebudeš môcť registrovať. podľa mňa. nie je to jedinečné.
0 0 tester 6.2.2013 10:44:01
a ano, chapem ze by drobna zmena kodu mohla vyvolat konflikt ci je to original alebo nieco, obsah sa v case meni atd ... takze asi ostava len to co pisete popripade archive.org (mi napadlo teraz)
0 0 tester 6.2.2013 10:40:53
horsie je, ked ti niekto vykradne komp. v tom pripade je to slovo proti slovu. ok beriem, nestava sa to / aspon ja o tom neviem. akurat v tomto svete zmluv / patentov a neviem coho mi napadlo ze na webstranky neexistuje nic formalizovaneho.

cize taka filozoficka otazka / namet pre sialenych politikov na zavedenie uradu na registraciu obsahu / zdrojoveho kodu webstranok :D
0 0 Monča Holečková 6.2.2013 10:28:39
Ak ťa klient požiada o zdrojové dáta, budeš mu ich vedieť podkytnúť pokiaľ si dielo vytváral ty sám.
0 0 Martin Malina 6.2.2013 00:15:45
Copyright v paticke by nestacil?
Ja si myslim, ze doklad ma vyznam iba pokial sa vlastnictvo predava alebo sa predavaju urcite prava, aby mal kupujuci doklad o tom v pripade problemu, pretoze predavajuci by svoje autorstvo alebo povodne vlastnictvo dokazat vedel na zaklade roznych drobnosti uz spominanych.

Pokial si clovek nieco vyrobi, nemusi si k tomu robit doklad, pretoze je autorom a na zaklade uz dole spominanych drobnosti by autorstvo vedel dokazat a pokial by mu ho niekto chcel odopriet, bud by musel byt autor podobnych veci (vtedy by sa to muselo riesit dako odborne, ale v pripade webu by dole copyright s mojim menom musel stacit, si myslim) alebo by musel mat doklad, ze k tomu dostal dake prava alebo to nadobudol kupou, a podobne.

tolko z mojej strany :P
0 0 Peter Širka 4.2.2013 08:16:39
Väčšinou ten čo robil stránku, vie presne ako ju robil (pracovný postup), čo sa v nej nachádza, ako to v nej funguje, štruktúra adresárov, názvy súborov. Dá sa nájsť veľa identifikátorov, ktoré dokazujú - že tento web som robil ja. Takže ja by som sa pri obhajovaný spoliehal na detaily, ktoré by poukázali na moje vlastníctvo. Všetko sa dá vyvrátiť, ale naše presvedčenie o pravde je problém vyvrátiť, každý to dobre poznáme...
0 0 tester 3.2.2013 01:07:17
cisto teoreticky si najdem stranku a poviem ze je to moje dielo.
nechcem riesit rozne moznosti ze preco, skor je to filozoficka otazka ze ako ... inak mi napadlo to iste ako asi jedina moznost.

a napadlo mi to preto, lebo sa vlastnictvo cohokolvek dokazuje dokladom. na toto ale ziadny nie je ;)
0 0 Cra Zy Sheep 3.2.2013 00:06:41
Tak podla mna ak mas napriklad graficke podklady a zdrojove kody k webstranke tak je to postacujuce. Ale nechapem preco by som mal niekomu dokazovat ze moje dielo je naozaj moje dielo.
Zajtra.sk > Fórum > Ostatné > Ako dokazat vlastnictvo webstranky ?

Kritika

Vieš ako robiť veci lepšie? Pomôž našim odvážnejším členom a skritizuj im projekty!

Reklama

Seriály zo Zajtra.sk

Reklama