spájame
slovenskú
IT komunitu
pridaj sa
Registrácia · Login
Zajtra.sk > Fórum > Ostatné > Kniha o best practices v OOP

pridal Peter Payter Gašparík
4.9.2012 18:28:15

Kniha o best practices v OOP

Ahoj, hľadám najlepšiu knihu, ktorá by pojednávala o písaní čistého kódu, najlepších návykoch a technikách návrhu. Ideálne určená pre PHP (nie je podmienka) a čo najnovšiu. Dík

9 komentárov

Komentovať môžu iba prihlásení

Zaregistruj sa cez bezplatnú registráciu alebo použi login cez Facebook (FB Connect)

Prihlás sa tu, ak už máš profil na Zajtra.sk:

Zabudol som heslo

0 0 Mária Drozdík 1.6.2019 09:21:56
Potrebujete finančnú podporu pre rôzne projekty? Už žiadne starosti. V spolupráci s bankou Slovenskej sporiteľne ponúkame úvery akejkoľvek osobe alebo spoločnosti v núdzi. Naša úverová kapacita sa pohybuje od 5 000 do 100 000 eur pri primeranej sadzbe 1,5%. Ak máte záujem o úver, kontaktujte nás prosím na: E-mail: drozdikmariakontakt@gmail.com
1 0 Jose Zdimera 7.9.2012 00:17:30
taka moderna a zaroven uz aj klasicka knizka co sa tyka best practices je "pragmatic programmer" z pragmatic bookshelf vydavatelstva. okrem toho ze su tam velmi poucne veci tak sa velmi dobre cita na rozdiel od inych "metodickych" programaorskych kniziek. niesu tam riesene konkretnosti tykajuce sa nejakeho jazyka, ale stoji za precitanie.
1 0 Peter Payter Gašparík 5.9.2012 16:49:57
@Milan Vodička no o namespaces už volačo viem, ale tak som myslel, že by tam bolo toto napr. a kopu iných vecí, ktoré ešte neviem a teda ma nenapadne čo mam hľadať :) dík za snahu, phpmaster.com som ja napr. nepoznal (netuším prečo) to sa hodí :)

@Peter Jurkovič dík za odporúčenie :)
1 0 Peter Jurkovič 5.9.2012 14:43:22
@Peter Payter Gašparík Cisty kod mam rozcitany, super kniha, mozem odporucit.
1 0 Milan Vodička 5.9.2012 11:00:55
Myslel som Silex, nie Sylex. Inak mas pravdu v tom, ze ten nazov PHP6 je trochu fail :)
0 0 Milan Vodička 5.9.2012 10:08:30
tak pokial vies co hladas, nepotrebujes knihu. Namespaces si nastudujes z dokumentacie a z kodov, napr nette ich pouziva a di toho je plny internet, pekna implementacia je v sylex resp. symfony. tie knihy su skor take nasmerovanie, ale cerstve veci su na vsade na webe. zaujimave veci vychadzaju na phpmaster.com ale to urcite poznas. no aspon som sa snazil ;)
0 1 Peter Payter Gašparík 5.9.2012 03:41:49
no prave o také namespaces mi ide v prvomrade, alebo techniky ako dependency injection :/

tá prvá sa volá PHP 6 a je Publication Date: April 6, 2009, nie je to trošku fail?

tá druhá je dokonca z roku 2004 uh... ako je tam určite zopár dobrých tipov ale nie je to aj tak veľmi to čo hľadám...

aj tak dík za snahu :)

0 0 Milan Vodička 4.9.2012 21:53:47
To je trochu vela veci naraz.
Ja som cital ( a este stale citam ) tuto http://www.amazon.com/Professional-PHP6-Wrox-Programmer/dp/0470395095

Je tam par navrhovych vzorov, ale aj velo o komunikacii s klientom, testovani, OOP, nieco o frameworkoch. Je tam ale pekne vidiet ako by asi mala vyzerat moderna aplikacia v php v dnesnych dobach.

Dalej tato kniha je zdarma http://i.iinfo.cz/files/root/k/PHP_5_Power_Programming.pdf a je to dost na prebratie zaciatocnika z omylov zlych tutorialov. Stoji za prelistovanie.

Myslim, ze v oboch chybaju take veci ako namespaces alebo anonymne funkcie, closures. Ale nie som si isty.
Zajtra.sk > Fórum > Ostatné > Kniha o best practices v OOP

Kritika

Vieš ako robiť veci lepšie? Pomôž našim odvážnejším členom a skritizuj im projekty!

Reklama

Seriály zo Zajtra.sk

Reklama