spájame
slovenskú
IT komunitu
pridaj sa
Registrácia · Login
Zajtra.sk > Fórum > Grafika, web design > Co by mal grafik vediet

pridal cimo19
21.8.2012 00:01:17

Co by mal grafik vediet

Ahojte,

Co chvila pojdem na pohovor na poziciu grafika, a chcel by som sa spytat tych skusenejsich co by mal grafik vediet po teoretickej stranke aspon zhruba. Privital by som nejake odkazy na clanky pripadne strucne zhrnutia na tuto temu.

P.S. Neodkazujte ma ako neschopaka na google, privitam akekolvek rady z praxe, rozne finty, tahaky, co treba vzdy dodrzat, coho sa vyvarovat a vsetko ostatne co by som na googli marne hladal.

15 komentárov

Komentovať môžu iba prihlásení

Zaregistruj sa cez bezplatnú registráciu alebo použi login cez Facebook (FB Connect)

Prihlás sa tu, ak už máš profil na Zajtra.sk:

Zabudol som heslo

0 0 Mária Drozdík 1.6.2019 09:26:08
Potrebujete finančnú podporu pre rôzne projekty? Už žiadne starosti. V spolupráci s bankou Slovenskej sporiteľne ponúkame úvery akejkoľvek osobe alebo spoločnosti v núdzi. Naša úverová kapacita sa pohybuje od 5 000 do 100 000 eur pri primeranej sadzbe 1,5%. Ak máte záujem o úver, kontaktujte nás prosím na: E-mail: drozdikmariakontakt@gmail.com
1 0 Stanislav Červeňák 5.10.2012 21:53:36
Ja som mailom zaslal zo 10 prác z každého rožku trošku ...keď som prišiel trošku sme pokecali o tom ukázal som mu zvyšok na webe a potom mi dal spraviť Nápojový lístok cca pol hodiny mi dal na to ...skúseností som nemal moc no dokázal som vyprodukovať niečo čo ho zaujalo a pracujem tam už 3tí rok a určite som nabral oveľa väčšie skúsenosti časom ...najprv ma aj on doučoval a teraz skôr ja jeho :D
0 0 Filip Zajac 5.10.2012 14:06:53
z Mojich skusenosti,

Jednoznacne portfolio, referencie. Velke reklamky davaju sancu aj neskusenym ale portfolio musi byt to je ako sito cez ktore ak si presiel mas sancu. Potom na pohovore sa vacsinou zistuje ta "teoria" ako sa clovek vyjadruje a ako posobi tu psychologiu poznaju.

Niekedy sa dava domaca uloha, no to iba v pripade ze je portfolio slabe a chcu dat sancu.

Mozno ak si absolvent urcite sa zaujmaju kde u koho si studoval, to vela napovie pretoze starsia generacia sa medzi sebou velmi dobre pozna. No nekladie sa na to doraz.

Na zaver odporucam NEKLAMAT/NEZATAJOVAT pretoze ta to vzdy, vzdy, vzdy dobehne.
1 0 Peter Širka 22.8.2012 16:10:26
Teória je potrebná a dá sa vždy doučiť - ale prax sa len tak získať nedá. Takže mňa by zaujímala práca človeka a v neposlednom rade teória.

Na druhú stranu čo ten grafik bude robiť? Nie ja grafik ako grafik. Ak sa jedná o grafika pre internet a low print - súhlasím s @Jan Groman, ale ak sa týka tlačiarní a neviem čoho, tak súhlasím s @tester -om.

@cimo19 mal by si presne napísať v akej oblasti budeš/chceš robiť, potom ti môžu ľudia správne odpovedať.
0 0 Jan Groman 22.8.2012 13:26:47
ako je spominane nizsie aj ja som si vzdy pytal domacu ulohu. raz som aj tak jeden velky tender vyhral :)
0 0 tester 22.8.2012 12:39:37
nepopieram .. akurat nesuhlasim ze je to dostacujuce.
0 0 Jan Groman 22.8.2012 12:33:29
portfolio rovna sa ALFA OMEGA
1 0 tester 22.8.2012 12:30:17
jan, asi si nezazil na vlastnej kozi hireovanie ludi. ako sa hovori, cas su peniaze .. hadam netreba viac dodat :)
0 0 Jan Groman 22.8.2012 12:28:46
Uplne staci iba portfolio. Ked ta zoberu tak za dva tyzdne zistia ci na to miesto mas alebo nie.
0 0 tester 22.8.2012 12:15:06
osobne si myslim, ze je dobry napad testovat aj teoriu. kopec ludi ani netusi co je zlaty rez, negativny priestor, nema ani ponatia o teorii farieb, nema slovnik ("tam na spodku kde ma Q tu palicku") atd atd.

ja osobne, pokial nepoznam dotycneho cloveka, referencia je len polovicka prace. kto sa uchyluje k jednej stranke, tak si myslim ze je to hlavne o dovere a vela riskuje.

cimo, zial ti neporadim nic konkretne, nie som dizajner, ale ja byt tebou postupujem takto: najdem si VS ktora sa orientuje na dizajn, stiahnem si zoznam predmetov a osnovy a robim si reseach sam pre seba. akurat nemam pocit, ze ti niekto dokaze povedat to ci ono a naucit sa to za chvilku. tak ako ine prace .. bud to vies alebo nevies :)

ps: preco chces zavadzat na pohovore ? nie je to moja starost, ale ak nebudes uprimny klames sam seba a vrati sa ti to v podobe nedovery. ja osobne keby zistim ze si zavadzal, v tom momente by si skoncil a niet cesty spat. to len ako info, ze ludia su rozni na oboch stranach stola :)
1 0 Tomáš Abaffy 22.8.2012 09:20:16
@cimo19 príde mi to ako blbosť... robiť za 30 minút jednoduchý obrázok, nikdy som nepočul, že by takéto úlohy niekto dostal na pohovore.

(ako pri programátoroch, ok, tam so videl, že dakto mal za 2 hodiny vyriešiť dačo v kóde, ale pri dizajnérovi nie)

Grafický pohovor je vždy podľa mňa o referenciách aké má, alebo ak má dostať úlohu, tak dostane "domácu úlohu", napr. nakresliť dizajn hlavnej stránky ich webu... Ale určite to nie je, že prídi urob teoretický test a potom za 30 minút obrázok, to je podľa mňa blbosť...
0 0 cimo19 22.8.2012 00:33:21
ok, pochopil som, dakujem za rady:)
0 0 Peter Papp 22.8.2012 00:20:15
ja by som sa tiež pýtal na portfólio... nič ine by ma nezaujmalo ani či má vôbec základné vzdelanie.
0 0 cimo19 21.8.2012 19:50:09
Teoreticka znalost by bola prva cast pohovoru, druhou cast by bola prakticka. Sadnes za photoshop alebo illustrator a do 30 minut uprav obrazok alebo vytvor jednoduchy obrazok
3 0 Tomáš Abaffy 21.8.2012 11:17:06
Podľa mňa by si mal mať skvelé portfólio. Mňa by na pohovore absolútne nezaujímalo aké máš teoretické znalosti, ale čo pekné si porobil konkrétne... Čiže, ak by si nemal čo ukázať a miesto toho by si ma zavalil teoretickými blábolmi, tak sa 15 minút budeme na seba usmievať a hovoriť zábavné veci, nech je sranda, ale žiadna práca nebude :)
Zajtra.sk > Fórum > Grafika, web design > Co by mal grafik vediet

Kritika

Vieš ako robiť veci lepšie? Pomôž našim odvážnejším členom a skritizuj im projekty!

Reklama

Seriály zo Zajtra.sk

Reklama