spájame
slovenskú
IT komunitu
pridaj sa
Registrácia · Login

Lukas Slavick 6.6.2012
Hodnoť článok:
0 0

Produkty a riešenia spoločnosti ZyXEL sú pripravené na internetový protokol IPv6

V rámci príprav na Svetový deň zavádzania IPv6 (World IPv6 Launch Day), ktorý sa bude koná dnes 6. júna 2012, spájajú sily významní svetoví poskytovatelia internetu (ISP), výrobcovia sieťových zariadení a spoločnosti podnikajúci na webe, aby do svojich produktov a služieb začlenili IPv6.

ZyXEL Communications, popredná svetová spoločnosť v odbore sieťových technológií, ktorá ponúka inovatívne a spoľahlivé riešenia pre internet širokému spektru zákazníkov – od poskytovateľov telekomunikačných služieb cez malé a stredné podniky až po domácnosti – dnes oznámila svoju kompletnú pripravenosť na novú verziu internetového protokolu (IPv6). Štandard IPv6 sa pritom stane hlavným internetovým protokolom budúcnosti. V rámci príprav na blížiaci sa Svetový deň zavádzania IPv6 (World IPv6 Launch Day), ktorý sa bude konať 6. júna 2012, spájajú sily významní svetoví poskytovatelia internetu (ISP), výrobcovia sieťových zariadení a spoločnosti podnikajúci na webe, aby do svojich produktov a služieb začlenili IPv6. A ZyXEL rozhodne nie je žiadnou výnimkou. Obsiahla ponuka produktov a riešení spoločnosti ZyXEL pripravených na protokol IPv6 nepochybne zohrá dôležitú úlohu v tomto významnom procese.

V podobe IPv6 prešiel internetový protokol niekoľkými revolučnými vylepšeniami architektúry v oblasti správy siete, zaručenej kvality služieb (QoS), bezpečnostného šifrovania a autentizácie. Vďaka tomu prináša tento nový štandard rad výhod užívateľom – napríklad jednoduchý prístup k sieti pomocou technológie plug-and-play či vyššiu výkonnosť ako u streamovaného prenosu digitálnych multimédií, tak pri aplikáciách využívaných prostredníctvom protokolu IP. A navyše lepšie zabezpečenie, väčšia spoľahlivosť a dokonalejšiu kontrolu nad internetovými aplikáciami. Aplikácie využívané prostredníctvom internetu prechádzajú komplexným vývojom a tradičný protokol IPv4 nakoniec prestane zvládať ich novo vyvinuté inovačné funkcie.

Ako významný dodávateľ internetových produktov a riešení investuje spoločnosť ZyXEL značné prostriedky a úsilie do vývoja takých produktov a riešení, ktoré bez problémov či narušenia činnosti umožnia zákazníkom hladký prechod či adaptáciu na tento nový trend. Začalo to prvou certifikáciou a získaním loga „IPv6 Ready“ v roku 2004, po ktorom v roku 2010 nasledovalo získanie zlatého loga „Phase II IPv6 Ready” pre niekoľko integrovaných prístupových zariadení VDSL2 a produktov CPE (zariadenie v objekte zákazníka). Teraz ZyXEL ponúka širšiu škálu produktov a riešení pripravených na IPv6 – od hardwarových zariadení ako sú produkty CPE založené na technológii DSL, produkty COE (zariadenia pre ústredne), kostrové switche, integrované prístupové zariadenia (IAD) pre siete LTE, brány a produkty IAD na báze optických vlákien, až po firmware s certifikáciou pre IPv6 a softwarové sady pre zabezpečenie a prepínacie riešenia. Pokiaľ ide o bežných užívateľov, ZyXEL teraz zavádza kompatibilitu s protokolom IPv6 pre niekoľko mediálnych serverov a bude pokračovať s ich zavádzaním do ďalších produktov a služieb. Zákazníci ako telekomunikační operátori, poskytovatelia služieb a podniky, ktorí sa potrebujú s novým protokolom vyrovnať, môžu si vďaka uvedenej komplexnej ponuke zvoliť správnu konfiguráciu v reakcii na potreby konkrétnych inštalácií.

Bežní koncoví užívatelia pravdepodobne nemusia podnikať žiadne bezprostredné kroky pred dokončením infraštruktúry a prístupových systémov pre IPv6. Napriek tomu im je možné odporučiť, aby pozorne sledovali vývoj a včas sa poradili so svojimi poskytovateľmi služieb. V dôsledku rýchleho pokroku digitálnych aplikácií totiž môže prechod na protokol IPv6 a jeho zavádzanie prebiehať rýchlejšie, než by ktokoľvek čakal.

Ďalšie informácie o štandarde IPv6 a dostupnosti súvisiacich produktov a riešení od spoločnosti ZyXEL nájdete na adrese ipv6.zyxel.com.

Hodnoť článok:
0 0

0 komentárov k článku:

Komentovať môžu iba prihlásení

Zaregistruj sa cez bezplatnú registráciu alebo použi login cez Facebook (FB Connect)

Prihlás sa tu, ak už máš profil na Zajtra.sk:


Zabudol som heslo

Zajtra.sk > Technológie > Software > Produkty a riešenia spoločnosti ZyXEL sú pripravené na internetový protokol IPv6


Kritika

Vieš ako robiť veci lepšie? Pomôž našim odvážnejším členom a skritizuj im projekty!

Reklama

Seriály zo Zajtra.sk

Reklama