spájame
slovenskú
IT komunitu
pridaj sa
Registrácia · Login

Lukas Slavick 11.5.2012
Hodnoť článok:
0 0

Nové úložisko ZyXEL NSA325

Tlačová správa o novej storage ZyXEL NSA325

Multimediálne servery radu NSA300 sú ideálne ako domáce centrálne úložiska rôznych typov dát – fotografií a video sekvencií z digitálnych fotoaparátov a kamier, audio súborov a HD filmov. Celá rodina môže súbory zdieľať a spúšťať bez obmedzenia. Spoločnosť ZyXEL dnes oznámila, že rozširuje tento rad multimediálnych serverov a na trh uvádza nový model NSA325, ktorý je takmer 2 krát rýchlejší než jeho predchodca.

Okrem mnohých iných funkcií prichádza model NSA325 s funkciou zMedia s podporou „mobilného cloudu“ – funkcie zvlášť zacielenej na užívateľov, ktorí sú stále v pohybe. Vďaka mobilnej aplikácii je možné vykonávať konfiguráciu, prehrávanie a sťahovanie súborov jednoducho z obrazovky mobilného zariadenia. Súčasťou mobilného cloudu pre NSA325 je aj služba Dropbox pre zálohovanie súborov alebo odosielanie torrentových súborov priamo z mobilných zariadení (inteligentné telefóny a tablety), nech už ste kdekoľvek. So serverom NSA325 tak získate svoj vlastný mobilný cloud.

NSA325 ponúka možnosť inštalácie dvoch až 3 TB diskov a disponuje procesorom s taktovacou frekvenciou 1,6 GHz a dokáže nie len streamovať HD video pre samostatné prehrávanie, ale zvládne aj niekoľko dátových tokov súčasne a to až rýchlosťou 65 MB/s, čo z neho robí jeden z najrýchlejších multimediálnych serverov na trhu. HD kvalita zostane zachovaná, aj keď je v danom okamihu aktívnych niekoľko streamov. Funkcia zPilot dokáže sama roztriediť súbory podľa typu – po inštalácii utility sa prichádzajúce súbory samé roztriedia do jednotlivých priečinkov.

Spoločnosť ZyXEL kladie veľký dôraz na ekologické funkcie svojich výrobkov – a rad NSA300 nie je žiadnou výnimkou. Vďaka funkcii „Wake-on-LAN“ je možné zapnúť server na diaľku odkiaľkoľvek, aj keď bol do vtedy vypnutý. Podpora „hibernácie pevného disku“ šetrí energiu prepnutím disku do úsporného režimu, ak po určitú dobu nepracoval. Plánovacie funkcie slúžia na nastavenie časového rozvrhu – zariadenia radu NSA300 sa môžu zapínať a vypínať automaticky podľa potreby.

Rad ZyXEL NSA300 je vo svojej triede perfektným riešením pre digitálny domov – je to skvelé zariadenie pre všetkých, ktorí si chcú užiť multimediálny obsah v pohodlí svojho domova. Viac informácií nájdete na stránkach www.zyxel.cz alebo www.zyxel.com. Krátke video, ktoré vám predstaví NSA325, nájdete na Youtube.

Hodnoť článok:
0 0

2 komentáre k článku:

Komentovať môžu iba prihlásení

Zaregistruj sa cez bezplatnú registráciu alebo použi login cez Facebook (FB Connect)

Prihlás sa tu, ak už máš profil na Zajtra.sk:


Zabudol som heslo

0 0 Martin 6.6.2012 19:50:36
Veľmi rozmýšlam nad jeho kúpou :) Fajn článok, ale chcelo by to aj také informácie, ktoré výrobca neudáva...napr. vlastnú recenziu, kde by boli aj mínusi.
0 0 Miro Mašat 12.5.2012 13:17:29
to co je za PR?
Zajtra.sk > Technológie > Hardware > Nové úložisko ZyXEL NSA325


Kritika

Vieš ako robiť veci lepšie? Pomôž našim odvážnejším členom a skritizuj im projekty!

Reklama

Seriály zo Zajtra.sk

Reklama