spájame
slovenskú
IT komunitu
pridaj sa
Registrácia · Login

Dáša Mužíková 6.5.2012
Hodnoť článok:
0 0

Čo ste možno zmeškali: SVIATOK PRÁCE

Napriek peknému počasiu sa 1. mája v priestoroch FEI STU zhromaždilo niekoľko desiatok nadšencov, ktorých zaujímajú technológie a vyvíjajú aplikácie. Úvodné podujatie organizované tímom Startup Weekend Bratislava v spolupráci s GTUG Slovensko pred blížiacim sa v poradí druhým ročníkom startupového víkendového maratónu malo na programe prednášky troch odborníkov z IT praxe.

Cieľom workshopu s názvom SVIATOK PRÁCE bolo priblížiť účastníkom vybrané technológie, oboznámiť ich s priebehom Startup Weekendu Bratislava a pripraviť ich na prezentáciu svojej myšlienky (tzv. pitch).

Za organizátorov Startup Weekendu Bratislava v Aule profesora Kneppa vystúpil Michal Maxian, ktorý priblížil program pripravovaného podujatia a odpovedal na otázky prítomných. Zároveň avizoval rozšírenie kapacity účastníkov o ďalších 20 miest. O Android aplikáciách prišiel porozprávať Martin Adamek, Google Web Toolkit predstavil Laco Gažo a Agile developement prezentoval Ivan Potančok.

Podobné podujatia zamerané na využívanie technológií organizuje GTUG Slovensko pravidelne každý mesiac, so Startup Weekendom sa spojili prvýkrát.

Startup Weekend Bratislava sa na Slovensku prvýkrát organizoval minulý rok v októbri. Jeho pokračovanie sa začne už v piatok 11. mája 2012 a potrvá do nedele večera. Pod záštitou FEI STU v Bratislave a s podporou SK-nic sa uskutoční 54-hodinové podujatie, ktorého cieľom je ponúknuť priestor pre vývoj a zdokonaľovanie nápadov a ich transformáciu do konkrétnej podoby aplikácie alebo webovej stránky za jeden víkend. Motiváciou pre účastníkov bude okrem divokej karty na StartupAwards od Neulogy, publikácií od Martinusu, VPS od Webbsupportu a Bizpark package od Microsoftu aj niekoľkomesačný mentoring program v novom kreatívnom priestore The Spot. Mentoring program spolu otvoria The Spot a Startup Weekend Bratislava.

Na Startup Weekende Bratislava sa organizačne podieľajú:
Michal Maxian, main organizer & fundraising manager
Matej Ftáčnik, co-organizer
Zuzana Lipovská, project manager
Peter Krajňák, service manager
Dáša Mužíková, PR & Web Guru
Jana Vlnková, media relations manager
Nikola Luzárová, PR manager
Ivan Kozmon, graphic design

Dáša Mužíková Dáša Mužíková

Detailistka. Zaoberá sa webom, grafikou a marketingovými vecami. Spolupracuje s OZ KASPIAN a organizuje Startup Weekend Bratislava.


Hodnoť článok:
0 0

1 komentár k článku:

Komentovať môžu iba prihlásení

Zaregistruj sa cez bezplatnú registráciu alebo použi login cez Facebook (FB Connect)

Prihlás sa tu, ak už máš profil na Zajtra.sk:


Zabudol som heslo

0 0 viťo 6.5.2012 11:08:02
Startup Weekend Bratislava :D o boze...
Zajtra.sk > Technológie > Mobily > Čo ste možno zmeškali: SVIATOK PRÁCE


Kritika

Vieš ako robiť veci lepšie? Pomôž našim odvážnejším členom a skritizuj im projekty!

Reklama

Seriály zo Zajtra.sk

Reklama