spájame
slovenskú
IT komunitu
pridaj sa
Registrácia · Login

Zdenko Pek 11.3.2012
Hodnoť článok:
0 0

Asus Republic of Gamers

Fanúšikovia hier si často skladajú rôzne zostavy tak aby boli čo najvýkonnejšie a držali tak krok s hrami aspoň zopár rokov. Chcú ich nadčasové a spoľahlivé. Asus už dlhšiu dobu ponúka jednu alternatívu pre túto cieľovú skupinu.

Asus Republic of Gamers (označený aj ako G74S) je notebook primárne určený hráčom ako už vyplýva zo samotného názvu. Jeho extrémny výkon sa samozrejme odráža aj na jeho váhe, ktorá nepoteší nikoho. Avšak 4 kg monštrum nie je ani určené na časté prenášanie. Matný displej stroja je perfektne zvolené riešenie a pri uhlopriečke 17,3 palca je zážitok pozerať čo i len film. Samozrejme ide o FULL HD displej s LED podsvietením. Batéria stroja je kapacitou takmer nekonečná, ale to by platilo možno pri použití v inom notebooku. 5200 mAh 8 článková Li-Ion batéria sa po jeden a pol hodinovom filme úplne vyšťavila. Samotná batéria je atypického štvorcového tvaru s atypickým umiestnením. Zo zadnej strany notebooku ju totiž nahradili otvory pre odvádzanie tepla.

Zo spodku či z bokov notebooku už nenájdete žiadne iné otvory. Notebook disponuje dvoma HDD diskami s kapacitou 750 GB a 500 GB o 5 400 otáčkach. V stroji nesmie logicky chýbať dostatočná kapacita DDR3 RAM o 16 GB s frekvenciou 1 333 Mhz. A teraz prichádza to najkrajšie na celom notebooku. Procesor Sandy Bridge i7 o takte 2 Ghz alebo 2,99 Ghz pri spustenom TurboBooste spolu s grafikou Nvidia GeForce GT 560M s 3 GB DDR5 VRAM je nevyčerpateľným zdrojom naozajstného výkonu.

Nechce sa mi moc opisovať ostatné súčasti notebooku, iba podotknem vynikajúce spracovanie touchpadu. Naozaj sa mu nedá nič vytknúť a aj pri dlhšej práci som nemal nutkanie siahnuť po myške. Samozrejme hráči sa s ním isto neuspokoja. Poteší aj LED podsvietená klávesnica bez zbytočných prídavných tlačidiel (ak nerátame to, ktorým zapíname 3D). Naozaj krásna a elegantná.

Povrch notebooku je pogumovaný a plasty držia a lícujú naozaj presne, ale! Trošku sklamania predsa len muselo prísť. Rám displeja nie je spracovaný dobre a jemným potiahnutím plastu v spodnej časti displeja sa celý odlepil. Naozaj sa musel ASUS pri takomto stroji dopustiť takejto amatérskej chyby?

Notebook podporoval aj pozeranie videí, hranie hier či prezeraní obrázkov v 3D. V balení nechýbali ani 3D okuliare od Nvidie. Naozaj super, ale akosi tejto 3D vlne neviem prísť na chuť odhliadnuc od toho, že po už po pár minútach ma začali hrozne bolieť oči. Okuliare sa pripájajú cez USB. Pri web kamere je umiestnený port, ktorý zaznamená prítomnosť 3D okuliarov. Ak spustíte film, obrázok či hru okuliare sa spustia automaticky (3D sa dá v notebooku vypnúť). Okuliare pracujú na technológii zatmievania pravého a ľavého oka. Po ich nasadení pocítite ako keby stmavli. Či chcem, či nie 3D okuliare tak i podpora 3D technológie nie je to čo by som od tohto notebooku očakával, je to síce pekne nadčasové, ale časom omrzí.

Či chceme, či nie ASUS Republic of gamers je najvýkonnejší notebook na trhu. Nemyslím si, že existuje hra, ktorú by nebolo možné rozbehať na plných detailoch. V predaji je taktiež verzia aj bez 3D. Cena notebooku začína na 1 300 € čo nie je až tak veľa.


Notebook zapožičal internetový obchod www.qcomp.sk

Zdenko Pek Zdenko Pek

Volajte mi na zdepek@gmail.com keby dačo.


Hodnoť článok:
0 0

2 komentáre k článku:

Komentovať môžu iba prihlásení

Zaregistruj sa cez bezplatnú registráciu alebo použi login cez Facebook (FB Connect)

Prihlás sa tu, ak už máš profil na Zajtra.sk:


Zabudol som heslo

0 0 Michal Šlichta 12.3.2012 10:15:51
Suhlas so Shaggy. Chyba SSD, silnejsia grafika. Tie 3GB grafickej pamate su uplne zbytocne - cisty marketing, ovela dolezitejsie je samotne GPU.
0 0 Michal Obeda 12.3.2012 00:10:15
Dosť nepresná recenzia, poďme pekne poopriadku:
1. ASUS RoG je predovšetkým línia produktov (patria sem notebooky, základné dosky atď.). Označenie notebooku nie je známe "aj ako G74S", ono je to presné označenie tohto výrobku.

2. "Či chceme, či nie ASUS Republic of gamers je najvýkonnejší notebook na trhu." - tvrdenie vycucané z prsta, alebo si k nemu dospel štýlom "čo sa babe zachcelo, to sa babe prisnilo"? Existuje rada Alienware notebookov, ktorá je výkonom ďaleko pred týmto ASUSom (majitelia mi prepáčia, ale sú aj stokrát škaredšie, ako tento ASUS). Geforce 560M patrí k strednej triede (s príchodom nových grafík dokonca k mierne slabšej strednej triede). A nepomáhajú tomu ani tie marketingové 3GB pamäte.

3. celkovo ide o nevyvážený notebook pre hráča. Pravý hráč nepotrebuje i7, potrebuje hlavne poriadnu grafiku (a tú tento notebook neponúka). Má síce dva disky, ale oba sú pomalé, čo je ďalšie mínus pri hrách.

Ale chápem, že ak si firma zaplatí reklamný článok, musí sa jej produkt ospevovať, aj keď to nie je pravda (klamlivá reklama?). A netreba zabúdať, že skutočný hráč, si nikdy nekúpi notebook, ktorý poskytuje horší výkon ako desktop a na ktorom má k dispozícií iba 17 palcový displej (na ktorom musí byť fakt "zážitok" niečo pozerať).
Zajtra.sk > Technológie > Hardware > Asus Republic of Gamers


Kritika

Vieš ako robiť veci lepšie? Pomôž našim odvážnejším členom a skritizuj im projekty!

Reklama

Seriály zo Zajtra.sk

Reklama