spájame
slovenskú
IT komunitu
pridaj sa
Registrácia · Login

Barbora Ivánová 1.1.2012
Hodnoť článok:
0 0

Optimus Popularis je transformer pre umelcov

Rusko sa nám už nebude spájať len s vodkou a matrioškami. Dizajnové štúdio Art Lebedev predstavuje zmodernizovanú verziu svojej revolučnej klávesnice Optimus – tento raz s prívlastkom Popularis.

Nový člen rodiny Optimus tak prichádza na svet (a tento mesiac aj na trh) za účelom zjednodušiť prácu všetkým dizajnérom, skladateľom, producentom, fotografom, grafikom a mnohým iným, ktorých poteší jedinečná možnosť prispôsobiť si klávesnicu vlastným potrebám. Pridelenie funkcií každej klávese je pritom záležitosťou niekoľkých sekúnd. Všetko sa deje prostredníctvom jednoduchého softvéru, kompatibilného ako s Windowsom, rovnako tak aj s Macom.


Na ultra tenkej klávesnici sú užívateľovi k dispozícii klávesy zložené z malých štvorcových LCD displejov o veľkosti 64x64 pixlov, ktoré dokážu zobraziť 262 tisíc farieb pod uhlom až 160 stupňov. Šikovnou novinkou je klávesa Fn (funkcia), vďaka ktorej sa Optimus stáva vstupným zariadením takmer bez hraníc. Pokiaľ vás zaujíma cena, tá sa vyšplhala na 747 eur, u menšieho modelu so šiestimi klávesami Optimus Mini Six je to 258 eur.
Zdroj: artlebedev.com

Barbora Ivánová Barbora Ivánová

Autorka je študentkou psychológie a pod redaktorským menom Pravá Od Mattela píše pre internetový lifestylový portál Shiz.sk.

Ak ma chcete spoznať bližšie, ničím vzduch TU, tam, aj TUTO. :)


Hodnoť článok:
0 0

5 komentárov k článku:

Komentovať môžu iba prihlásení

Zaregistruj sa cez bezplatnú registráciu alebo použi login cez Facebook (FB Connect)

Prihlás sa tu, ak už máš profil na Zajtra.sk:


Zabudol som heslo

0 0 Peter Pavlík 8.1.2012 15:30:59
využitie by som videl u amerických negramotných detí, ktoré nevedia rozlúštiť znaky, tak si tam nahrajú obrázky a majú to jasné
ale drahé ako šľak
0 0 Tomas Korosi 4.1.2012 20:22:32
Vsetko by bolo super, ale pri tej sume sa niekto musel zblaznit :) ... A to som si kedysi myslel, ze multifunkcne klavesnice k profi strizniam boli drahe :) suhlasim, ze za toto mam uz fakt veeeelmi dobry tablet...
0 0 Miro 4.1.2012 11:44:38
Bola by to idealna pomocka k softom kde sa pouziva mnozstvo kl. skratiek. S cenou je to ako s LCD monitormi dakedy daaavno - otazka casu.
0 0 - 3.1.2012 14:56:00
fu, neskutocna cena. zaujimalo by ma, kto si take nieco dovoli z beznych ludi a takisto naco... a zaujimava je aj cielova skupina - niekto, kto travi rad cas za pocitacom, je bohaty a nie je profesional za pocitacom (podla mna pro nepotrebuje taketo skraty - skor by ma spomalovali). teda zeby deti s bohatymi rodicmi? alebo je to len o marketingu?
0 0 Andrej Očenáš 3.1.2012 14:50:29
Zaujimave ale za tu cenu neviem kolko ludi si to kupi. Za to uz mam celkom slusny tablet.
Zajtra.sk > Technológie > Hardware > Optimus Popularis je transformer pre umelcov


Kritika

Vieš ako robiť veci lepšie? Pomôž našim odvážnejším členom a skritizuj im projekty!

Reklama

Seriály zo Zajtra.sk

Reklama