spájame
slovenskú
IT komunitu
pridaj sa
Registrácia · Login

Zdenko Pek 13.12.2011
Hodnoť článok:
0 0

Acer TravelMate 8481 TG

Acer sa opäť pohráva so spotrebiteľmi. V týchto dňoch je už na svete ďalší z radov notebookov pripomínajúci skôr mini notebook, ktoré zaujmú jak svojim vzhľadom tak i výkonom. 14 palcový „mutant“ s rozlíšením 1 366 x 768 pixelov v sebe skrýva obdivuhodné parametre, ktoré vtesnali do uzučkého tela.

Notebook Acer TravelMate 8481 TG nepatrí síce k tým lacným, ale zato práve k tým výkonným notebookom, ktoré dokážu uspokojiť každého cestovateľa alebo náročného domaseda preferujúceho mobilitu v rámci domu či bytu. Jeho hmotnosť, ktorá nepresahuje 2 kg je mobilným zážitkom. Pevné horčíkové saši je pevné a pri stláčaní v okolí touchpadu sa saši neprehýna, spoje notebooku pekne lícujú. Pánty nevyzerajú moc odolne a otváranie veka je na náš vkus až moc ľahké. Odsávanie tepla je po oboch stranách notebooku. Notebook fučí celkom hlasno, ale tento jav si všimnete jedine ak budete sedieť v tichom prostredí. Ak položíte notebook bez batérie na stôl bude sa vám jemne pokyvovať čo môže byť nepríjemné pri svižnejšom písaní.

Pod kapotou sa skrýva dvojjadrový Intel i7 Sandy Bridge s taktom 1,7 Ghz s možnosťou pretaktovania na 2,8 Ghz a dedikovaná grafická karta nVidia GeForce GT 520M s 1GB pamäte a RAM s klasickými 4 GB. Zaujímavým faktom je obsah diskových polí, ktoré sú konkrétne dva. Ide o kombináciu SSD disku s kapacitou 64 GB, kde je nainštalovaný operačný systém a tak je jeho štart rýchlejší, a zároveň klasický 7200 otáčkový HDD s kapacitou 320 GB.

Na ľavej strane notebooku možno nájsť konektor pre pripojenie LAN káblu. Vstup pre microHDMI, jeden USB port, vstup pre slúchadlá a mikrofón. Na pravej strane sa nachádza vstup pre pripojenie sieťového kábla a dva krát USB port. Z prednej strany narazíte po ľavej ruke na slot pre karty a po pravej tlačidlo na Wi-Fi. Samotný povrch notebooku je veľmi príjemnej čiernej farby s metalickými prvkami. Čo sa nám ráta je matný WXGA LED displej nad ktorým je umiestnená 1,3 Mpix HD web kamera.

Samotný touchpad je taktiež veľmi príjemný pre efektívnu prácu. Prsty sa kĺžu dobre a tlačidlá nie sú zbytočne tuhé, veľmi dobre sa s nimi pracuje. Medzi tlačidlami nájdete aj biometrický snímač odtlačkov prstov. Čo sa týka klávesnice nie je jej čo vytknúť, odpor kláves je dobrý a pre časté písanie veľmi vhodný. Prítomné sú tu aj špeciálne tlačidlá. Jediné čo nám chýba je numerická klávesnica, ktorá sa, ale z logických dôvodov do notebooku nezmestila, čo sme ani neočakávali.

Batéria k notebooku je veľmi praktická. Po jej zapojení sa notebook podvihne podobne ako keby ste mali podložku pod notebook. Tak sa spodok notebooku spriedušní a zároveň sa správa ergonomickejšie čo sa určite hodí na cestách v prípade, že by ste notebook chceli mať položený na kolenách. V prípade plochej batérie by ste ho zbytočne dusili. Batéria je 8 článková Li-ion a výdrži fascinujúcich 12 hodín.

Acer prekvapil a za cenu 1 109 € ide o adekvátne zariadenie, ktoré splní požiadavky aj náročného spotrebiteľa. Ide o veľmi odolný notebook, ktorého menšie nárazy či otrasy nerozhádžu. Je to naozaj príjemný nástroj, ktorý svojimi rozmermi, výkonom a dizajnom má skutočne malú konkurenciu medzi 14 palcovými notebookmi.


Notebook zapožičal internetový obchod www.qcomp.sk

Zdenko Pek Zdenko Pek

Volajte mi na zdepek@gmail.com keby dačo.


Hodnoť článok:
0 0

6 komentárov k článku:

Komentovať môžu iba prihlásení

Zaregistruj sa cez bezplatnú registráciu alebo použi login cez Facebook (FB Connect)

Prihlás sa tu, ak už máš profil na Zajtra.sk:


Zabudol som heslo

0 0 Ernest Sawyer 15.12.2011 12:39:21
radovan: s originál lenovo servisom nie, ale so servisovaním lenovo notebookov áno. Robím v PC servise. A je to tak ako vravím, najviac sa sem nosí HP (z nich drvivá väčšína sú tie nepodarené paviliony), potom ACERy a staré ASUSy...nové nie, tie sú schopné. Lenovo (IBM) som tu mal za ten čas len jedno a aj to sa tam riešila len inštalácia satelitnej karty.
0 0 Radovan 15.12.2011 12:34:00
Ernest, mas skusenosti s Lenovo servisom?
0 0 Ernest Sawyer 15.12.2011 11:42:58
keď chceš kvalitu kúp si LENOVO (bývalé IBM)...to sú notebooky ktoré sú najmenej kazové. Najviac kazové sú HP, ACER a staré ASUSy.
0 0 Radovan 15.12.2011 11:23:48
1100 eur - neni to hodne tych penazi. Za rok bude stat polovicu.
Notebooky su spotrebna elektronika. Mne na acer travelmate 8371 (predchodca uvedeneho modelu) odislo podsvietenie obrazovky v priebehu pol roka.
0 0 Ernest Sawyer 14.12.2011 09:15:02
vyzerá to ako platené články na SME =) samé pros a žiadne cons.
0 0 Ivan Minárik 14.12.2011 01:11:40
Prosím, prečítal si to autor pred zverejnením po sebe aspoň raz?
Zajtra.sk > Technológie > Hardware > Acer TravelMate 8481 TG


Kritika

Vieš ako robiť veci lepšie? Pomôž našim odvážnejším členom a skritizuj im projekty!

Reklama

Seriály zo Zajtra.sk

Reklama