spájame
slovenskú
IT komunitu
pridaj sa
Registrácia · Login

Zdenko Pek 8.12.2011
Hodnoť článok:
0 0

Tablet Acer Iconia A100

Dostali sme na testovanie 7 palcový tablet od Aceru z rady Iconia s označením A100. Aký je a čím sa dozviete v dnešnej recenzii.

Spoločnosť Acer so svojou radou tabletou Iconia nedávno vyšla von s modelom Acer A100. Tablet disponuje 7 palcovou uhlopriečkou s rozlíšením 1024 x 600. Srdce tabletu tvorí v prvom rade nVidia Tegra 250 Dual Core A9 o kmitočte 1,0 GHz. Operačná pamäť DDR2 s 1024 MB a celkovej pevnej SSD pamäti necelých 6 GB, ktorú je možné rozšíriť o zásuvnú microSD kartu vďaka ktorej sa kapacita tabletu dá navýšiť o slušných 32 GB.

Acer Iconia A 100 je veľmi mobilný tablet s príjemnou váhou 0,45 kg a celkovými rozmermi 197x117x13 mm. Obvod tabletu lemujú tlačidlá pre zapnutie tabletu, blokovania rotácie displeja či tlačidlá pre uberanie a pridávanie hlasitosti, následne obsahuje už len priestor s krytkou pre založenie doplnkovej microSD karty a hneď na tom istom mieste možnosť pre vloženie SIM karty, ktorá umožňuje pripojenie na 3G internet.

Čo sa týka portov tak na spodnej strane priamo pod tlačidlom pre návrat domov nájdeme microHDMI vstup, microUSB, vstup pre nabíjanie tabletu, dokovací port a reproduktory. Na zadnej strane tabletu je k dispozícii 5 Mpix fotoaparát s LED bleskom nad ktorého kvalitou by sme mohli dumať, ale prirodzene hovoríme o tablete, ktorého pravý zmysel nie sú fotky a video, ale práca s internetom a aplikáciami, no v prípade potreby samozrejme skvelo poslúži. Tabletu nechýba ani 2 Mpix web kamera či bluetooth. Na tablete beží OS Google Android 3.2. Čo sa týka výdrže batérie, 6 hodín je skvelých, no takých 8 hodín by tabletu pridalo o jeden benefit viac .

Samotný tablet pôsobí skvelo, sympatická je nám jeho veľkosť ako aj kvalita spracovania plastov, ktoré držia ako pribité a pôsobí, a aj je tak veľmi pevným a odolným zariadením. Pri porovnaní s ďalšími dostupnými tabletmi ponúka Acer Iconia A 100 mnohé funkcie a vlastnosti za značne priaznivejšiu cenu než konkurencia.

Chybičkou krásy je určite voľba jazykovej mutácie zariadenia. V nastaveniach je dostupný český jazyk, ktorý majiteľom tabletu určite prekážať nebude, deficit slovenčiny pocítia až pri písaní textu, kedy začne tablet sám opravovať slová do českého jazyka. V tomto prípade nezostáva nič iné, len opravu vypnúť a spoliehať sa na vlastné znalosti.

Čo sa týka dojmu zo samotného ovládania tabletu musíme konštatovať, že interakcia tabletu je nižšia. Stáva sa, že nereaguje ihneď na prvý dotyk a často ani na druhý, ale keďže ide o zriedkavý výskyt, prepáčime mu to. Zároveň aj reakcia na otočenie tabletu je slabá. Po jeho otočení sa obraz neprispôsobí a občas sa stane, že sa ani neprehodí, tak isto ako u interakcií s displejom ide o menej vyskytujúcu sa anomáliu.

Tablet je možné označiť naozaj za triedu a špičkový nástroj, ktorého sympatie si musí užívateľ získať už len cenou 257 € a keď nie aspoň faktom, že hranie hier, práca s internetom, prehrávanie videí či akákoľvek iná činnosť je bezproblémová. Tablet nie je predražený a Acer tak nastavil vysokú latku konkurencii, keďže dokáže skĺbiť kvalitu a cenu v jedno skvelé zariadenie, ktoré je dostupné naozaj každému.


Tablet na recenziu zapožičal internetový obchod www.qcomp.sk

Hodnoť článok:
0 0

5 komentárov k článku:

Komentovať môžu iba prihlásení

Zaregistruj sa cez bezplatnú registráciu alebo použi login cez Facebook (FB Connect)

Prihlás sa tu, ak už máš profil na Zajtra.sk:


Zabudol som heslo

0 2 Michal Obeda 24.9.2012 15:19:12
@Peter Širka - to nie je argument. Ak píšem mail (alebo niekam na web) z mobilu, tak píšem vždy s diakritikou a hlavne interpunkciou. OK, tú diakritiku by som jej z mobilu ešte prepáčil, ale absencia čiarok a bodiek je hnus. Prečítaj si ten string, čo sa tvári ako veta, či ti dáva zmysel. Človek, ktorý takto píše, by sa mal skutočne menej venovať videám a viac času venovať štúdiu.
2 1 Peter Širka 24.9.2012 12:40:10
@shaggy však mohla písať z tabletu alebo z mobilného telefónu. Ja síce píšem vždy korektne, ale možno niektorí ľudia na to kašľú.

@Otília Švajková ak tam nemáš Flash Player, tak si môžeš pozrieť na Youtube filmy. Kebyže máš iPad tak si môžeš kúpiť film cez iTunes. Načierno pozerať filmy to už také jednoduché nebude :-)
1 2 Michal Obeda 24.9.2012 12:15:49
@Otília Švajková - pre začiatok by som navrhoval vykašlať sa na videá a venovať čas učeniu (predovšetkým naučiť sa, ako správne písať vety). Žiadne bodky, žiadne čiarky, takto napísaná veta je prejavom miernej negramotnosti.
Keď už sa naučíš trochu písať, tak sa ti možno podarí do Google napísať to, čo hľadáš (nepoužívam Android a aj tak som to našiel behom pár sekúnd).
0 1 Otília Švajková 24.9.2012 08:25:39
ahoj chcela by som sa spytať co mam robit neviem pozerať filmy online na tablete lebo namem tam adobe flash player player a nemam ani kde stiahnut poradte mi
0 0 Michal Žigo 8.12.2011 19:32:15
Už sa teším na tú recenziu, keď bude hotová ;)
Zajtra.sk > Technológie > Hardware > Tablet Acer Iconia A100


Kritika

Vieš ako robiť veci lepšie? Pomôž našim odvážnejším členom a skritizuj im projekty!

Reklama

Seriály zo Zajtra.sk

Reklama