spájame
slovenskú
IT komunitu
pridaj sa
Registrácia · Login

Sleepy 14.9.2020
Hodnoť článok:
1 0

Kingston uvádza 128GB verziu šifrovaného USB

Disky s nižšou kapacitou majú síce svoje špecifické výhody, s nárastom počtu ľudí pracujúcich z domova však vzrástla aj potreba prenášať väčšie objemy súborov s citlivými údajmi, čo vyvolalo dopyt po šifrovaných diskoch s vyššou kapacitou.

128GB disk Kingston DT2000 je ďalším prírastkom do nášho uceleného radu veľkokapacitných šifrovaných diskov, ktoré sú vďaka ponúkaným možnosti zabezpečenia vhodné aj pre vojenské aplikácie.

Aby sa zvýšila ochrana dát, je disk vybavený alfanumerickou klávesnicou umožňujúcu zabezpečiť disk ľahko nastaviteľným PIN kódom. Ďalší stupeň ochrany zaisťuje funkcia automatického uzamknutia v prípade, že bol vyňatý z hostiteľského zariadenia bez toho, že by predtým bol riadne odpojený zo systému. DataTraveler 2000 je certifikovaný pre bezpečnostný štandard FIPS 140-2 Level 3 a ponúka robustné 256-bitové AES hardvérové šifrovanie. Tento disk je riešením pre IT profesionálov, malé a stredné podniky, firemných koncových používateľov a pre všetkých, ktorí potrebujú elektronickú ochranu dát na špičkovej úrovni.

Šifrovanie a odomykanie dát sa deje priamo v diskovej jednotke a PIN sa nikdy neprenáša do hostiteľského počítača, takže ho nemožno zachytiť „špionážnymi“ programami. Flash disk je nezávislý na operačnom systéme a preto sa dá ľahko používať v pracovných prostrediach s mnohými rôznymi zariadeniami a operačnými systémami. DataTraveler 2000 je k dispozícii v kapacitách od 4 až 128 GB.

Sleepy Sleepy

Som KOCKÁČ. Teda dnes sa tomu hovorí Geek, ale my sme vyrastali v časoch, keď boli počítače ešte hranaté skrine a kamaráti sa nám preto vysmievali, že z toľkého programovania máme "kockaté hlavy". Som starší ako Facebook, Youtube, alebo WWW. Som dokonca starší ako IBM PC alebo Microsoft, či Apple. Počítače ma však ani po rokoch neprestávajú baviť a venujem im veľkú časť môjho života.


Hodnoť článok:
1 0

0 komentárov k článku:

Komentovať môžu iba prihlásení

Zaregistruj sa cez bezplatnú registráciu alebo použi login cez Facebook (FB Connect)

Prihlás sa tu, ak už máš profil na Zajtra.sk:


Zabudol som heslo

Zajtra.sk > Technológie > Hardware > Kingston uvádza 128GB verziu šifrovaného USB


Kritika

Vieš ako robiť veci lepšie? Pomôž našim odvážnejším členom a skritizuj im projekty!

Reklama

Seriály zo Zajtra.sk

Reklama