spájame
slovenskú
IT komunitu
pridaj sa
Registrácia · Login

Sleepy 30.10.2019
Hodnoť článok:
0 0

Kamera nielen pre Apple Home

Malé kamery patria k najobľúbenejším zariadeniam pre chytré domácnosti. Je možné použiť ich ako prostriedok na ochranu majetku alebo ako komunikačný kanál s osobami nachádzajúcimi sa v blízkosti tak, ako D-Link OMNA s integráciou do ekosystému Apple HomeKit.

INŠTALÁCIA
Kamera D-Link Omna 180 Cam HD nemá nejakú veľkú výbavu. Všetko je integrované do malého valca, ktorý sa napája malým 5V adaptérom s micro USB. Pre zjednodušenie inštalácie kamery si stačí stiahnuť mobilnú aplikáciu a v nej naskenovať mobilným telefónom dodávaný kód. Zariadenie sa okamžite pripojí do systému a prihlási sa do vašej aplikácie. V nasledujúcich krokoch je možné zvoliť, v ktorej miestnosti sa bude daná kamera nachádzať, čo je užitočné najmä ak používate viacero kamier súčasne v rôznych častiach domu.

DIZAJN
Kamera nesklame ako svojím vzhľadom a kvalitou spracovania. V spodnej časti sa ukrýva reproduktor a mikrofón. Keďže konštrukcia nedisponuje mechanizmom umožňujúcim uchytenie na stene, ani použitie vo vodorovnej polohe, nie je možné umiestniť ju inak ako postaviť valec na výšku.

SKÚSENOSTI
Kameru je možné jednoducho integrovať so systému Apple Home, teda ak vlastníte iOS zariadenie – iPhone/iPad. To je hlavným lákadlom u tohto zariadenia. Integrácia je zvládnutá perfektne a extrémne jednoducho, no komunikácia je šifrovaná a dobre zabezpečená.

Okrem živého prenosu obrazu dokáže kamera odosielať notifikácie o pohybe v určitej časti obrazu (je možné zvoliť si niektorú zo zón), alebo náhlu zmenu zvuku na určitú úroveň (citlivosť si volíte sami).
Obraz je naozaj veľmi kvalitný a dostatočne široký, aby zabrala kamera celú miestnosť. Video je plynulé a má aj nočné videnie s prísvitom na vzdialenosť do piatich metrov.

Nechýba ani možnosťou nahrávať záznam na microSD pamäťovú kartu priamo v kamere, prípadne si môžete cez aplikáciu urobiť vlastný screenshot z live scény. Aplikácia Omna je veľmi dobre optimalizovaná pre mobilné zariadenia Apple, čo sa však už nedá povedať o verzii pre Android. Primárne je však určená pre majiteľov ekosystému Apple. Pre Android sú k dispozícii iné modely s inými možnosťami a aj nižšou cenou.

HODNOTENIE
Kamera D-Link nesklamala ani kvalitou obrazu, ani dizajnom a prevedením. Pracuje dobre aj pri slabšom osvetlení a má aj režim nočného videnia, alebo triggery spúšťajúce poplach. Oceňujeme tiež 180° široký záber a obojsmernú komunikáciu, kde môžete komunikovať s prípadným narušiteľom na diaľku, alebo napr. prehovariť na svojho psa, ktorý ostal doma a robí nejakú neplechu.

Trochu to celé zabíja asi len vyššia cena, ale na to sme si u produktov určených primárne pre Apple tak nejak zvykli. Kamery teda odporúčame pre integráciu do ekosystému s Apple, ideálne ako doplnok pre HomeKit. Ak potrebuje iba základnú kameru, príp. riešenie pre Android, poobzerajte sa radšej po inom modeli. D-Link má v ponuke funkčne podobné kamery s tretinovou cenou, ktoré síce nemajú tak pekné prevedenie, ale sú lepšie optimalizované pre Android.

Zapožičal: D-Link
Cena: 150 € s DPH

Sleepy Sleepy

Som KOCKÁČ. Teda dnes sa tomu hovorí Geek, ale my sme vyrastali v časoch, keď boli počítače ešte hranaté skrine a kamaráti sa nám preto vysmievali, že z toľkého programovania máme "kockaté hlavy". Som starší ako Facebook, Youtube, alebo WWW. Som dokonca starší ako IBM PC alebo Microsoft, či Apple. Počítače ma však ani po rokoch neprestávajú baviť a venujem im veľkú časť môjho života.


Hodnoť článok:
0 0

0 komentárov k článku:

Komentovať môžu iba prihlásení

Zaregistruj sa cez bezplatnú registráciu alebo použi login cez Facebook (FB Connect)

Prihlás sa tu, ak už máš profil na Zajtra.sk:


Zabudol som heslo

Zajtra.sk > Technológie > Hardware > Kamera nielen pre Apple Home


Kritika

Vieš ako robiť veci lepšie? Pomôž našim odvážnejším členom a skritizuj im projekty!

Reklama

Seriály zo Zajtra.sk

Reklama