spájame
slovenskú
IT komunitu
pridaj sa
Registrácia · Login

Tomáš Koleň 4.10.2019
Hodnoť článok:
0 0

"Digivychytávky" v slovenskom zdravotníctve posledných rokov

Technologické a digitálne novinky čoraz viac prenikajú aj do slovenského zdravotníctva a vďaka nim nie je táto zdravotná starostlivosť až taký strašiak, ako to bolo predtým.

Technologické a digitálne novinky čoraz viac prenikajú aj do slovenského zdravotníctva a vďaka nim nie je táto zdravotná starostlivosť až taký strašiak, ako to bolo predtým. Vedeli ste, že u lekára už nemusíte tráviť dlhé hodiny, kým sa dostanete na rad, ale stačí si vybrať odborníka, prečítať si v prípade záujmu odporúčania a objednať sa. Ako to? Dozviete sa v tomto článku.

1. Príspevok na ošetrenie zubov

Jednu z prvých noviniek prináša zdravotná poisťovňa Dôvera, alebo aj Union.sk. Keďže je aj záujmom zdravotných poisťovní, aby poistenci absolvovali preventívne zdravotné prehliadku, od roku 2019 sa rozhodli poisťovne prispieť vo výške do 100 Eur ročne na ošetrenie zubov, pokiaľ sa jedná o poistencov Dôvery, alebo Unionu. Poisťovňa prispieva na najčastejšie zubárske zákroky, ako je odstránenie zubného kazu či dentálnu hygienu.

2. Oznámenia SMSkou

Je pozitívne, že sa digitálne vychytávky v Bratislave netýkajú iba Bratislavy. V nitrianskej nemocnici nájdete automaty s časenkami, ktoré vás upozornia, keď sú pred vami piati pacienti. Tieto ambulancie sú zatiaľ nainštalované na najfrekventovanejších ambulanciách. Je to veľmi šikovný krok, ktorý medzitým umožňuje pacientovi vybaviť si, čo potrebuje.

3. Online lekár a objednanie na vyšetrenie online

Zaujímavá je aj možnosť objednať sa k lekárovi online, určite sa oplatí spomenúť stránku Topdoktor.sk, ktorá mimochodom vyhrala aj ocenenie za inovácie. Na tejto stránke sa koncentrujú odborníci a lekári zo všetkých oblastí tak, aby si pacient v prípade potreby mohol vybrať rýchlo a efektívne. Samozrejmosťou je aj hodnotenie lekárov od ich pacientov. Ako to funguje? Jednoducho! Portál spolupracuje s lekármi a špecialistami a na druhej strane s pacientmi a vytvára tak efektívnu podporu pre obe strany. Výhodou pre pacienta je, že nemusí začať, pretože presne vie, kedy má objednaný termín, lekára si vyberie podľa špecializácie či mesta. Alternatívou sú aj ďalšie obdobné stránky, avšak s obmedzenými funkciami. Taktiež sa oplatí spomenúť stránky Diagnose.me, kde môžte konzultovať a získať alternatívne posudky od vybraných doktorov.

A čo záver?

Aj keď väčšina Slovákov nie je spokojných so Slovenských zdravotníctvom, pomôcť tomu by mala aj nová reforma Zdravotníctva, ktorú zavádza ešte druhá vláda Róberta Fica, ktorá má byť rozložená na viacero volebných období. Na jej výsledky si budeme musieť ešte "nejaké to desaťročie" počkať.

Hodnoť článok:
0 0

0 komentárov k článku:

Komentovať môžu iba prihlásení

Zaregistruj sa cez bezplatnú registráciu alebo použi login cez Facebook (FB Connect)

Prihlás sa tu, ak už máš profil na Zajtra.sk:


Zabudol som heslo

Zajtra.sk > Technológie > Software > "Digivychytávky" v slovenskom zdravotníctve posledných rokov


Kritika

Vieš ako robiť veci lepšie? Pomôž našim odvážnejším členom a skritizuj im projekty!

Reklama

Seriály zo Zajtra.sk

Reklama