spájame
slovenskú
IT komunitu
pridaj sa
Registrácia · Login

Sleepy 11.9.2019
Hodnoť článok:
0 0

Bezdrôtová nabíjacia stanica 3v1 pre iPhone, Apple Watch a Airpods

Apple včera predstavil nový iPhone 11 a nové hodinky Apple Watch série 5. My nebudeme ako všetci opisovať čo nového prinášajú, ale predstavíme vám nabíjací dock pre Apple zariadenia, pretože všetky tieto zariadenia treba aj nabíjať.

Dobíjanie len tak káblom je prežitok. Minimálne je to nepraktické. Novšie modely Apple gadgetov sa predsa už dajú dobíjať aj bezdrôtovo. Ideálnou voľbou je nejaká nabíjacia stanica, ktorá bude vyzerať dobre a poskytne ten správny komfort.

Balenie je skromnejšie – samotná nabíjacia stanica, kábel s USB-C konektorom a jednoduchý manuál. Kábel s konektorom typu C tu bol zvolený zámerne, pretože je stavaný na vyšší prúd a keď chcete naraz nabíjať viac zariadení, narážate už na limity klasického USB. V našom prípade má nabíjacia stanica 15 watt, keďže ide o typ 3-v-1, aby bolo možné súbežné nabíjanie 3 zariadení – telefónu, hodiniek a krabičky AirPods. .

Dizajn je elegantný a oceňujeme aj drobné vychytávky napr. v podobe jemného svetelného pásiku (LED prstenca) v podstavci stojana. "Dýchajúci" svetelný efekt znázorňuje aktuálny stav nabíjania, čo je praktické. Za samozrejmosť považujeme ochranné mechanizmy pri dobíjaní, pričom sa kontroluje teplota, skrat, overcharge a overvoltage, takže vaše zariadenia sa dobíjajú bezpečne.

Dock je určený primárne pre iPhone, no dá sa použiť aj pre iný telefón s bezdrôtovým dobíjaním Qi ako sme sa mohli presvedčiť - bez problémov dobíjal aj Samsung. Telefón sem jednoducho len opriete o stojan a okamžite sa dobíja. Uhol, pod ktorým stojí je volený precízne, pretože sklon je optimálny pre pozorovateľa. Aj počas dobíjania tak môžete napr. sledovať film, alebo si prečítať správy. Telefón sa bude dobíjať aj keď ho otočíte o 90° (landscape napr. pri pozeraní videí). Je to drobnosť, ale práve na nej vidno, že sa tvorcovia trochu pohrali.

Hodinky Apple Watch držia na ramene pomocou magnetu. Tu asi nie je čo popisovať, tak prejdeme rovno k tretej časti – k AirPods. Pre krabičku slúchadiel tu zo základne trčí malý Lightning konektor. Vďaka tomu nemusíte nič riešiť - ak máte najnovšiu krabičku s podporou pre bezdrôtové dobíjanie môžete použiť stojan pre telefón, ale ak máte „základnú“ alebo staršiu verziu, dobijete ju tiež bez problémov cez konektor Lightning. Všetky zariadenia sú dobíjané súčasne, každé s vlastným kontrolérom, ktorý sa automaticky po skončení nabíjania prepne. Pokiaľ chcete celú stanicu vypnúť, stačí sa jednoducho dotknúť tlačidla na podstavci, ktoré celý dock vypne.

Nabíjacia stanica šetrí miesto a vyzerá výborne. Praktické je, že keď si raz zvyknete na „toto je miesto na odkladanie telefónu a príslušenstva“, nebudete ho už hľadať pod kopou papierov na stole a vždy bude všetko nabité a pripravené pre použitie.

Na test zapožičal: https://www.mp3.sk/bezdrotova-nabijacia-stanica-3v1-pre-iphone-apple-watch-a-airpods-p-398969.html
Cena: aktuálne za 49.99€

Sleepy Sleepy

Som KOCKÁČ. Teda dnes sa tomu hovorí Geek, ale my sme vyrastali v časoch, keď boli počítače ešte hranaté skrine a kamaráti sa nám preto vysmievali, že z toľkého programovania máme "kockaté hlavy". Som starší ako Facebook, Youtube, alebo WWW. Som dokonca starší ako IBM PC alebo Microsoft, či Apple. Počítače ma však ani po rokoch neprestávajú baviť a venujem im veľkú časť môjho života.


Hodnoť článok:
0 0

0 komentárov k článku:

Komentovať môžu iba prihlásení

Zaregistruj sa cez bezplatnú registráciu alebo použi login cez Facebook (FB Connect)

Prihlás sa tu, ak už máš profil na Zajtra.sk:


Zabudol som heslo

Zajtra.sk > Technológie > Apple > Bezdrôtová nabíjacia stanica 3v1 pre iPhone, Apple Watch a Airpods


Kritika

Vieš ako robiť veci lepšie? Pomôž našim odvážnejším členom a skritizuj im projekty!

Reklama

Seriály zo Zajtra.sk

Reklama