spájame
slovenskú
IT komunitu
pridaj sa
Registrácia · Login

Sleepy 31.7.2019
Hodnoť článok:
0 0

Cenovo dostupnejšie termálne kamery

Spoločnosť Axis Communications prichádza s novými termálnymi senzormi AXIS FA1080-E a AXIS FA4090-E v modulárnom rade AXIS FA pre vysoko diskrétny a pritom cenovo dostupný video monitoring s využitím termovízie.

Modulárny rad AXIS FA tvorí hlavná jednotka AXIS FA54 Main Unit a samostatne predávané senzorové jednotky, vďaka čomu si pri inštalácii možno vybrať najvhodnejšiu kombináciu prvkov. Ide skutočne o cenovo výhodné riešenie, pretože ponúka zákazníkom možnosť pokryť viac oblastí záujmu pomocou jediného vysoko výkonného kamerového systému s využitím až štyroch kamier. Umožní napr. video dohľad so súčasnou detekciou pomocou dvoch termálnych kamier s analytikou a dvoma kamerami pre vizuálne overenie poplachov. Hlavná jednotka AXIS FA54 Main Unit vie streamovať video pri plnej snímkovej frekvencii v rozlíšení HDTV 1080p zo všetkých pripojených jednotiek súčasne, alebo tiež mixovať a streamovať obraz z termálnej aj klasickej kamery prostredníctvom jednej jedinej IP adresy. Budete tak potrebovať len jednu licenciu na softvér pre správu videa (VMS) pre všetky (štyri) kamery v systéme, čo značí značnú úsporu.
Termálna technológia sa cení najmä kvôli tomu, že dokáže zabezpečiť spoľahlivú detekciu s nízkym podielom falošných poplachov. Kamery totiž vytvárajú obrazy na základe tepla, ktoré vyžarujú objekty v zábere, vozidlá alebo osoby. Pretože sú kamery menej citlivé na meniace sa svetelné podmienky, ako sú tiene, protisvetlo, tma a maskované objekty, zaručujú spoľahlivú detekciu obrazom.
Vďaka jednotke oddelenej od tela kamery sa tieto snímacie senzory zmestia aj do veľmi stiesnených priestorov a môžu tak splynúť s okolím, aby na seba zbytočne neupozorňovali. Na pripojenie k hlavnej jednotke AXIS FA54 slúži kamerovým jednotkám kábel o dĺžke 8 metrov, no je možné použiť aj voliteľný kábel s dĺžkou 15 metrov.

Sleepy Sleepy

Som KOCKÁČ. Teda dnes sa tomu hovorí Geek, ale my sme vyrastali v časoch, keď boli počítače ešte hranaté skrine a kamaráti sa nám preto vysmievali, že z toľkého programovania máme "kockaté hlavy". Som starší ako Facebook, Youtube, alebo WWW. Som dokonca starší ako IBM PC alebo Microsoft, či Apple. Počítače ma však ani po rokoch neprestávajú baviť a venujem im veľkú časť môjho života.


Hodnoť článok:
0 0

0 komentárov k článku:

Komentovať môžu iba prihlásení

Zaregistruj sa cez bezplatnú registráciu alebo použi login cez Facebook (FB Connect)

Prihlás sa tu, ak už máš profil na Zajtra.sk:


Zabudol som heslo

Zajtra.sk > Technológie > Hardware > Cenovo dostupnejšie termálne kamery


Kritika

Vieš ako robiť veci lepšie? Pomôž našim odvážnejším členom a skritizuj im projekty!

Reklama

Seriály zo Zajtra.sk

Reklama