spájame
slovenskú
IT komunitu
pridaj sa
Registrácia · Login

Sleepy 24.7.2019
Hodnoť článok:
0 0

Ďalšia žena vo vedení IT firmy

Melissa Di Donato je novou generálnou riaditeľkou SUSE. Táto bývalá výkonná riaditeľka spoločnosti SAP nahradí k 5. augustu 2019 vo vedení SUSE Nilsa Brauckmanna, ktorý oznámil odchod do penzie.

Technická manažérka a bývalá výkonná riaditeľka spoločnosti SAP Melissa Di Donato bola menovaná novou generálnou riaditeľkou spoločnosti SUSE, najväčšej nezávislej open source spoločnosti na svete.Di Donato má bohaté skúsenosti v oblasti predaja, obchodných transakcií a vedenia vo firmách, ktoré vykazovali veľký rast a prechádzali transformáciami. Pred príchodom do SUSE bola výkonnou riaditeľkou a hlavnou manažérkou v spoločnosti SAP, kde bola zodpovedná za globálne tržby, zisk a spokojnosť zákazníkov s riešeniami pre digitálnu správu firiem. Okrem toho zastávala vedúce pozície v Salesforce a za vynikajúce výsledky v oblasti komerčného manažmentu, ktorými prispela k rastu globálnych organizácií, získala v roku 2018 ocenenie Digital Masters Award.

Di Donato je oceňovaná za svoj štýl manažérskeho vedenia a je vášnivou zástankyňou rozmanitosti na pracovisku. S tým súvisí aj jej predsedníctvo v Technology Group chair of the 30% Clubu, organizácii, ktorá si predsavzala do roku 2020 presadiť 30% zastúpenie žien na vedúcich pozíciách v technologických firmách. Zastáva tiež významné pozície v ďalších subjektoch vrátane Notion Capital a jr správkyňou charitatívnej organizácie Founders4Schools.

Sídlom prvej generálnej riaditeľky SUSE v histórii bude Veľká Británia. Funkcie sa Di Donato ujme 5. augusta.

Sleepy Sleepy

Som KOCKÁČ. Teda dnes sa tomu hovorí Geek, ale my sme vyrastali v časoch, keď boli počítače ešte hranaté skrine a kamaráti sa nám preto vysmievali, že z toľkého programovania máme "kockaté hlavy". Som starší ako Facebook, Youtube, alebo WWW. Som dokonca starší ako IBM PC alebo Microsoft, či Apple. Počítače ma však ani po rokoch neprestávajú baviť a venujem im veľkú časť môjho života.


Hodnoť článok:
0 0

0 komentárov k článku:

Komentovať môžu iba prihlásení

Zaregistruj sa cez bezplatnú registráciu alebo použi login cez Facebook (FB Connect)

Prihlás sa tu, ak už máš profil na Zajtra.sk:


Zabudol som heslo

Zajtra.sk > Technológie > Software > Ďalšia žena vo vedení IT firmy


Kritika

Vieš ako robiť veci lepšie? Pomôž našim odvážnejším členom a skritizuj im projekty!

Reklama

Seriály zo Zajtra.sk

Reklama