spájame
slovenskú
IT komunitu
pridaj sa
Registrácia · Login

Sleepy 9.5.2019
Hodnoť článok:
0 0

Axis uviedol 7. generáciu vlastného čipu ARTPEC

Nový čip prinesie kamerám Axis celý rad vyspelých funkcií, napríklad lepšiu obrazovú kvalitu, pokročilé funkcie zabezpečenia, efektívnejšiu kompresiu a možnosť nasadenia pôsobivej video analytiky priamo v kamere. Navyše vďaka tomu, že sa čip vyvíja priamo v spoločnosti Axis, umožňuje vyššiu úroveň kontroly na zabezpečenie efektívnej kybernetickej bezpečnosti.

Nový čip sa stáva základom pre väčšinu produktov Axis. Jednou z prvých kamier s čipom ARTPEC-7 je model AXIS P1375, ktorý mal svoju premiéru na veľtrhu ISC West v Las Vegas.

„Pri pohľade na súčasný trh vidíme, že Axis má ako jeden z mála výrobcov vlastného procesorového systému silnú konkurenčnú výhodu,“ povedal Johan Paulsson, technologický riaditeľ spoločnosti Axis. „Nad každým jednotlivým tranzistorom v zariadení máme plnú kontrolu, čo je z pohľadu dôvery a kybernetickej bezpečnosti veľmi dôležité. Navyše na rozdiel od iných procesorov nemá ARTPEC-7 viacúčelový dizajn, ale je 100 % optimalizovaný pre kvalitné riešenia sieťového video dohľadu.“

Procesor ARTPEC-7 vylepšuje všetky značkové technológie Axis na zvládnutie náročných svetelných podmienok. Napríklad technológia Lightfinder v novej verzii 2.0 vykreslí aj v tých najtmavších scénach oveľa sýtejšie a realistickejšie farby než kedykoľvek predtým a dodá ostrejšie zábery pohybujúcich sa objektov. Podobne je na tom technológia Forensic WDR. Tá poskytne jasnejší obraz pohybujúcich sa objektov, ale tiež väčšie detaily pri silnom protisvetle, alebo pri scénach s veľkými rozdielmi v kontrastoch medzi najsvetlejšími a najtmavšími miestami. Snímaný obraz obsahuje menej rušivých artefaktov, má nižšiu hladinu sumu a menšie množstvo tzv. „duchov“. Zvýšená citlivosť na svetlo tiež výrazne zvyšuje dosah kamier s IR prísvitom.

ARTPEC-7 disponuje silnými bezpečnostnými funkciami, vrátane podpísaného firmvéru, takže je možné inštalovať do zariadení len bezpečný firmvér. Zabezpečené je tiež bootovanie, ktoré bráni spusteniu neautorizovaného firmvéru po reštarte. Kamery Axis s novým čipom umožnia používateľom v závislosti od ich preferencií vybrať si medzi kódovaním videa kodekmi H.264 a H.265. Štandard kódovania v kombinácii s technológiou Axis Zipstream bude potrebovať ešte nižšiu šírku pásma a menší úložný priestor pre video bez nutnosti zníženia obrazovej kvality. Samozrejme používatelia môžu kedykoľvek podľa potreby zmeniť svoju voľbu kodeku. ARPEC-7 je vybavený systémom detekcie objektov v reálnom čase, ktorý umožní spoločnosti Axis a jej partnerom vyvíjať výkonné analytické nástroje na automatické rozpoznanie a rozlíšenie medzi ľuďmi, tvárami a ďalšími objektmi.

Sleepy Sleepy

Som KOCKÁČ. Teda dnes sa tomu hovorí Geek, ale my sme vyrastali v časoch, keď boli počítače ešte hranaté skrine a kamaráti sa nám preto vysmievali, že z toľkého programovania máme "kockaté hlavy". Som starší ako Facebook, Youtube, alebo WWW. Som dokonca starší ako IBM PC alebo Microsoft, či Apple. Počítače ma však ani po rokoch neprestávajú baviť a venujem im veľkú časť môjho života.


Hodnoť článok:
0 0

0 komentárov k článku:

Komentovať môžu iba prihlásení

Zaregistruj sa cez bezplatnú registráciu alebo použi login cez Facebook (FB Connect)

Prihlás sa tu, ak už máš profil na Zajtra.sk:


Zabudol som heslo

Zajtra.sk > Technológie > Hardware > Axis uviedol 7. generáciu vlastného čipu ARTPEC


Kritika

Vieš ako robiť veci lepšie? Pomôž našim odvážnejším členom a skritizuj im projekty!

Reklama

Seriály zo Zajtra.sk

Reklama