spájame
slovenskú
IT komunitu
pridaj sa
Registrácia · Login

Sleepy 9.5.2019
Hodnoť článok:
0 0

XD Design SUNTREE

Slnečné dni sa nám predlžujú a noci sa skracujú. Teraz je ten správny čas zriadiť si doma solárnu nabíjačku pre mobilný telefón.

Deväť malých solárnych panelov na drevenom stojane pripomína malý strom, no v skutočnosti je to malá solárna elektráreň, ktorá dokáže zbierať energiu zo svetla a ukladať ju do powerbanky. Každý panel má kapacitu 20mA pri 5V, takže chvíľu potrvá, kým nazbierajú energiu do vstavanej powerbanky, ale za bežný deň by vám to malo stačiť na dobitie vášho mobilu.

Pre tablet a ďalšie „väčšie“ zariadenia je to trochu slabé, ale slnečné svetlo je energia zadarmo a tých 100€, čo dáte za XD Design SUNTREE sa vám o takých 20 rokov určite vráti.

Mimochodom prekvapilo ma, že keď som hodil "XD Design SUNTREE" do google, našlo mi to niekoľko obchodov, ktoré ju majú v ponuke aj u nás. Dizajnovo je to fakt pekné, ale funkčnosť je veľmi diskutabilná. Minimálne pri tak vysokej cene. Za 10-20€ sa predsa už dá zohnať funkčná solárna nabíjačka.

Sleepy Sleepy

Som KOCKÁČ. Teda dnes sa tomu hovorí Geek, ale my sme vyrastali v časoch, keď boli počítače ešte hranaté skrine a kamaráti sa nám preto vysmievali, že z toľkého programovania máme "kockaté hlavy". Som starší ako Facebook, Youtube, alebo WWW. Som dokonca starší ako IBM PC alebo Microsoft, či Apple. Počítače ma však ani po rokoch neprestávajú baviť a venujem im veľkú časť môjho života.


Hodnoť článok:
0 0

0 komentárov k článku:

Komentovať môžu iba prihlásení

Zaregistruj sa cez bezplatnú registráciu alebo použi login cez Facebook (FB Connect)

Prihlás sa tu, ak už máš profil na Zajtra.sk:


Zabudol som heslo

Zajtra.sk > Technológie > Hardware > XD Design SUNTREE


Kritika

Vieš ako robiť veci lepšie? Pomôž našim odvážnejším členom a skritizuj im projekty!

Reklama

Seriály zo Zajtra.sk

Reklama