spájame
slovenskú
IT komunitu
pridaj sa
Registrácia · Login

Sleepy 26.2.2019
Hodnoť článok:
0 0

Auto, ktoré dokáže „chodiť“

Pred pár rokmi by sme to považovali za sci-fi, no dnes je to realita. Hyundai ukázal koncept a prototyp „chodiaceho“ vozidla Elevate, ktoré na prvý pohľad viac ako auto pripomína skôr robota alebo transformera.

S jeho využitím sa počíta pre extra ťažko dostupný terén, kde nie je možné používať klasické autá, takže cieľovými zákazníkmi by mohli byť ozbrojené zložky, alebo záchranári, ktorí by sa s týmto „chodítkom“ mohli dostať bližšie a rýchlejšie k zraneným v miestach katastrofy aj s potrebnou technikou (napr. cez trosky budov po zemetrasení, pri povodni alebo hurikáne). Autu vraj neprekážajú ani 1,5 metrové prekážky, alebo 1,5 metra široké diery v zemi. Keď sa dostane na pevnú cestu, sklopí nohy a pokračuje ďalej na kolesách.

Koncept vytvoril novú kategóriu áut s označením UMV (Ultimate Mobility Vehicle).

Sleepy Sleepy

Som KOCKÁČ. Teda dnes sa tomu hovorí Geek, ale my sme vyrastali v časoch, keď boli počítače ešte hranaté skrine a kamaráti sa nám preto vysmievali, že z toľkého programovania máme "kockaté hlavy". Som starší ako Facebook, Youtube, alebo WWW. Som dokonca starší ako IBM PC alebo Microsoft, či Apple. Počítače ma však ani po rokoch neprestávajú baviť a venujem im veľkú časť môjho života.


Hodnoť článok:
0 0

0 komentárov k článku:

Komentovať môžu iba prihlásení

Zaregistruj sa cez bezplatnú registráciu alebo použi login cez Facebook (FB Connect)

Prihlás sa tu, ak už máš profil na Zajtra.sk:


Zabudol som heslo

Zajtra.sk > Technológie > Autá > Auto, ktoré dokáže „chodiť“


Kritika

Vieš ako robiť veci lepšie? Pomôž našim odvážnejším členom a skritizuj im projekty!

Reklama

Seriály zo Zajtra.sk

Reklama