spájame
slovenskú
IT komunitu
pridaj sa
Registrácia · Login

Sleepy 30.1.2019
Hodnoť článok:
1 0

Skvelý dôvod, prečo sa hráči mali zbaviť káblov

Logitech G, značka spoločnosti Logitech, predstavila bezdrôtovú hernú myš G305 LIGHTSPEED - myš novej generácie, ktorá ponúka všetkým hráčom bezdrôtovú technológiu LIGHTSPEED, snímač HERO (High Efficiency Rated Optical) a osvedčený dizajn.

Myš Logitech G305 využíva exkluzívnu bezdrôtovú technológiu Logitech G LIGHTSPEED pre hranie s rýchlejšou odozvou než u väčšiny drôtových myší. Vybavená je revolučným snímačom Logitech G HERO, ktorý dokáže dosiahnuť vyšší výkon pri 10-krát nižšej spotrebe energie než u predošlej generácii myší. Extrémne nízka spotreba energie znamená, že batéria vydrží prekvapivo dlho. V režime maximálneho výkonu s rýchlosťou odozvy iba 1 ms (len pre porovnanie, bežné "hráčske myši" uvádzajú odozvu 2ms) môžete s jedinou AA batériou hrať nepretržite až 250 hodín.

Pri bežnej práci s PC ale nepotrebujete tak extrémny výkon a preto môžete prepnúť do úsporného režimu s rýchlosťou odozvy 8 ms (čo je stále rýchlejšie než klasické kancelárske myši) a predĺžiť výdrže batérie až na deväť mesiacov. Na nastavovanie myši, voľby pre preferované rozlíšenia, nastavenie citlivosti, programovanie makier, nastavenie tlačidiel, ale aj napr. na kalibráciu povrchu podložky (myšou sa urobí niekoľko osmičiek na podložke, ktorú chcete používať, zoskenuje si povrch a upraví parametre pre optimálne nastavenie pre daný povrch), môžete využívať program Logitech Gaming Software (LGS) alebo nový Logitech G HUB, ktorý je určený pre najnovšie a PRO gamenig periférie Logitech.

Aj keď je myš Logitech G305 napchatá špičkovými technológiami, nie je veľká ani ťažká. Vďaka dômyselnému konštrukčnému riešeniu a mimoriadne efektívnemu využitiu energie batérie je kompaktná (váži len 99 gramov), aby sa s ňou dalo rýchlo a presne manipulovať najmä pri FPS hrách. Myš je však aj mechanicky odolná, takže by mala vydržať hodne tvrdé zaobchádzanie, čo je u herných myší bežné.

Hodí sa skvelo na hranie doma na stolovom počítači, ale aj na herné turnaja na najvyššej úrovni, či na použitie pri notebooku. Dostupná je dokonca v dvoch farebných verziách a to v tradičnej čiernej alebo príjemnej bielej farbe, ktorú však moc neodporúčam náruživým hráčom. Biela sa môže pomerne rýchlo zašpiniť a hoci majú Logitech G myši už niekoľko rokov špeciálne materiály s hydrofóbnym povrchom pre lepšie uchopenie a menšie špinenie napr. od potu z rúk. Značka Logitech je vychýrená dlhou trvanlivosťou najmä u gaming periférií a po rokoch skrátka tá biela myš nebude tak pekná ako nová.

Počas mojich testov som nenarazil na žiadny problém. Myš sa správa identicky ako špičková káblová, čiže nedochádza k žiadnym výpadkom, oneskoreniam (lagom) a nemá problém ani s akceleráciou. Snímaču HERO má neuveriteľne nízku spotrebu energie, vysokú rýchlosť snímania 400 IPS a rozlíšenie až 12 000 DPI bez akcelerácie a vyhladzovania. Vysielač a prijímač pre bezdrôtovú komunikáciu majú silnejší výkon než je bežné (to sa ostatne podpisuje na vyššej spotrebe v hernom režime), preto je spojenie spoľahlivé. Rýchlosť odozvy 1 ms vám umožní reagovať na herné situácie pohotovejšie než s bežnou drôtovou myšou a zvádzať tak aj najnáročnejšie súboje. Ide o prvotriedny kúsok hardvéru navyše s (na Logitech) veľmi príjemnou cenou.

S touto myšou už naozaj nie je dôvod, aby ste museli hrať pripútaní k počítaču káblom, pretože jediný rozdiel medzi týmto riešením a káblovou myšou je tá batéria, ktorú však budete meniť až po veľmi dlhom čase. Naozaj sa toho netreba obávať a treba to vyskúšať. Garantujem vám, že už sa ku káblovej myši nebudete chcieť vrátiť.

Oficiálna odporúčaná cena Logitech G305 Lightspeed je 59.99 €, ale v naši eshopoch a kamenných predajniach jú kúpite oveľa lacnejšie. Alza ju má napr. už od 42,90€ (cena novej, nejde o rozbaľované kusy) a za rovnakú cenu ju má aj Mall.sk a ďalšie obchody. Bielu verziu podľa heureka alebo pricemania kúpite v e-shopoch za cca 52-56€, na Hej.sk ale stojí 65€, čo je však o 5€ viac ako pri objenávke priamo z LogitechG.com na Slovensko aj s dopravou zdarma.

Sleepy Sleepy

Som KOCKÁČ. Teda dnes sa tomu hovorí Geek, ale my sme vyrastali v časoch, keď boli počítače ešte hranaté skrine a kamaráti sa nám preto vysmievali, že z toľkého programovania máme "kockaté hlavy". Som starší ako Facebook, Youtube, alebo WWW. Som dokonca starší ako IBM PC alebo Microsoft, či Apple. Počítače ma však ani po rokoch neprestávajú baviť a venujem im veľkú časť môjho života.


Hodnoť článok:
1 0

0 komentárov k článku:

Komentovať môžu iba prihlásení

Zaregistruj sa cez bezplatnú registráciu alebo použi login cez Facebook (FB Connect)

Prihlás sa tu, ak už máš profil na Zajtra.sk:


Zabudol som heslo

Zajtra.sk > Technológie > Hardware > Skvelý dôvod, prečo sa hráči mali zbaviť káblov


Kritika

Vieš ako robiť veci lepšie? Pomôž našim odvážnejším členom a skritizuj im projekty!

Reklama

Seriály zo Zajtra.sk

Reklama