spájame
slovenskú
IT komunitu
pridaj sa
Registrácia · Login

Sleepy 27.11.2018
Hodnoť článok:
0 0

D-Link zavádza Nuclias - nové cloudové riešenie pre centralizovanú správu siete

Nuclias je nástroj pre cloudovú správu siete, ktorý odstraňuje nutnosť zamestnávať vlastných IT špecialistov. Znižuje náklady na prevádzku a údržbu siete a zároveň sprehľadňuje sieťovú infraštruktúru. Ponúka tiež funkciu ZTP (zero-touch provisioning) pre ľahšie sprevádzkovanie nových sieťových prvkov a škálovateľnú architektúru pre podporu neobmedzeného počtu zariadení v sieti.

Zaisťuje autonómne riadenie bezdrôtových prístupových bodov, zachytáva a analyzuje stavy všetkých pripojených zariadení a má prehľadné rozhranie s pokročilými funkciami. Viacužívateľská architektúra systému Nuclias umožňuje centrálnu správu sietí na viacerých miestach alebo pre niekoľko organizácií. Podrobné správy o prevádzke a nástroje na analýzu dát poskytujú podnikateľom a IT odborníkom informácie o stave siete v reálnom čase, čo umožňuje efektívnu správu a plánovanie rozvoja siete.

Medzi ďalšie funkcie patrí zabezpečenie prístupu podľa oprávnenia používateľov, auditovateľné protokoly zmien, autentizácia prostredníctvom prihlasovacieho portálu a podpora pre zabezpečovací protokol 802.1x a RADIUS server. Umožňuje tiež prihlasovanie cez Facebook a Google pre prístup klientov k Wi-Fi sieti a automatické monitorovanie siete.

D-Link bude pre tento systém ponúkať najprv veľmi výkonný dvojpásmový 802.11ac AC1200 MU-MIMO prístupový bod DBA-1210P s podporou PoE (napájanie cez ethernetový kábel) pre flexibilnejšie inštalácie aj v miestach, kde nie sú ľahko dostupné elektrické zásuvky. Do rodiny produktov Nuclias postupne pribudnú ďalšie interiérové aj exteriérové prístupové body a tiež vysoko výkonné gigabitové riaditeľné Smart switche s SFP slotmi pre optický uplink. Samozrejme nebudú chýbať ani PoE/PoE+ verzie týchto switchov.

Cena a dostupnosť

Prístupový bod D-Link Nuclias DBA-1210P vrátane ročnej licencie na cloudovú správu je dostupný v SR/ČR prostredníctvom siete autorizovaných predajcov za 145€ (resp. 3 770 Kč) bez DPH.

Viac informácií nájdete na: http://www.dlink.com/DBA-1210P
Ďalšie informácie o Nuclias na: https://eu.dlink.com/cz/cs/for-business/nuclias

Sleepy Sleepy

Som KOCKÁČ. Teda dnes sa tomu hovorí Geek, ale my sme vyrastali v časoch, keď boli počítače ešte hranaté skrine a kamaráti sa nám preto vysmievali, že z toľkého programovania máme "kockaté hlavy". Som starší ako Facebook, Youtube, alebo WWW. Som dokonca starší ako IBM PC alebo Microsoft, či Apple. Počítače ma však ani po rokoch neprestávajú baviť a venujem im veľkú časť môjho života.


Hodnoť článok:
0 0

1 komentár k článku:

Komentovať môžu iba prihlásení

Zaregistruj sa cez bezplatnú registráciu alebo použi login cez Facebook (FB Connect)

Prihlás sa tu, ak už máš profil na Zajtra.sk:


Zabudol som heslo

0 0 Martin Sary 9.12.2018 15:37:28
Taketo zariadenie by sa mi zislo. Mam viacero zariadeni od TP Link, skvela znacka na zariadenia bezdrotovych pripojeni:) Odporucam sa pozriet na odkaz, najdete tam vela zliav:) https://www.kuponyzdarma.sk/
Zajtra.sk > Technológie > Hardware > D-Link zavádza Nuclias - nové cloudové riešenie pre centralizovanú správu siete


Kritika

Vieš ako robiť veci lepšie? Pomôž našim odvážnejším členom a skritizuj im projekty!

Reklama

Seriály zo Zajtra.sk

Reklama