spájame
slovenskú
IT komunitu
pridaj sa
Registrácia · Login

Sleepy 25.10.2018
Hodnoť článok:
0 0

Ako prežiť sychravé jesenné obdobie

Teplé letné počasie sa skončilo, vystriedala ho sychravá a daždivá jeseň. V takomto počasí s nepríjemnými teplotnými výkyvmi bude asi najlepšie ostať v pohodlí vyhriateho domova a zabaviť sa napríklad s...

Nová klasika?

Digitálne retro hry zažívajú svoj vrchol. Starší hráči sa radi vracajú ku klasike, na ktorej vyrastali, pretože skôr na to „nebol čas“ kvôli práci, kariére, alebo rodine. Pustiť si večer nejakú dobrú hru z minulosti je niekedy na nezaplatenie. To si uvedomili aj v Sony a pripravujú klasickú edíciu PlayStation z roku 1994, avšak o 45% zmenšenú a s moderným HDMI pre dnešné televízory. V konzole bude predinštalovaných 20 pôvodných veľmi úspešných hier ako napr. Final Fantasy 7, Tekken 3, Ridge Racer Type 4, Jumping Flash!, Wild Arms a pod.. Pribalené budú aj 2 klasické ovládače. Táto klasika bude uvedená na trh 3.12.2018 za necelých sto euro.

Zmeňte farbu svojho domova

Žiarovky nemusia svietiť len na bielo. Zmenou farby sa môže svetlo prispôsobiť vašej aktuálnej nálade, príp. môže vytvoriť určitú špecifickú novú atmosféru. A presne na tento účel slúžia rôzne farebné LED pásiky s diaľkovým ovládaní. Oveľa sofistikovanejší systém, určený primárne pre smart domácnosti, však ponúka Philips HUE. RGB žiarovky meniace farby sa tu dajú krásne zakomponovať do inteligentnej domácnosti a prepojiť s rôznymi senzormi, takže napr. môže bliknút červeno vždy keď sa otvoria vchodové dvere, príp. rôznofarebnými bliknutiami reagovať na správy a oznámenia z vášho telefónu. V spojení s PC môže systém vytvárať farebnú show pri výbuchoch v hrách, alebo blikať ako policajné majáky počas naháňačky. Farby dnes skrátka majú zelenú.

Nohy do tepla a...

Nedá sa len sedieť doma, občas treba zájsť aj do obchodu, do práce, prípadne vyvenčiť psa. Aby vám nebola vonku zima, môžete využiť aj dobíjacie vyhrievané vložky do topánok. Vo svojom vnútri majú malú batériu, ktorá postačí na 5 hodín vykurovania. Termálna vložka sa aktivuje miniatúrnym diaľkovým ovládaním, ktorým si môžete podľa potreby nastaviť teplotu na nulu, 37° alebo v prípade silnej zimy až na 43°C. Odhadovaná životnosť je cca 500 nabíjacích cyklov a dodávajú sa v 5+5 veľkostiach (pre mužov aj pre ženy). Cena tohto modelu je v rôznych e-shopoch dosť rozdielna, takže pár kúpite už za 85 (Amazon) ale aj 165 dolárov. Podobný kúsok (iného výrobcu) sme však v slovenskom obchode videli aj za viac ako 200€.

Sleepy Sleepy

Som KOCKÁČ. Teda dnes sa tomu hovorí Geek, ale my sme vyrastali v časoch, keď boli počítače ešte hranaté skrine a kamaráti sa nám preto vysmievali, že z toľkého programovania máme "kockaté hlavy". Som starší ako Facebook, Youtube, alebo WWW. Som dokonca starší ako IBM PC alebo Microsoft, či Apple. Počítače ma však ani po rokoch neprestávajú baviť a venujem im veľkú časť môjho života.


Hodnoť článok:
0 0

0 komentárov k článku:

Komentovať môžu iba prihlásení

Zaregistruj sa cez bezplatnú registráciu alebo použi login cez Facebook (FB Connect)

Prihlás sa tu, ak už máš profil na Zajtra.sk:


Zabudol som heslo

Zajtra.sk > Technológie > Hardware > Ako prežiť sychravé jesenné obdobie


Kritika

Vieš ako robiť veci lepšie? Pomôž našim odvážnejším členom a skritizuj im projekty!

Reklama

Seriály zo Zajtra.sk

Reklama