spájame
slovenskú
IT komunitu
pridaj sa
Registrácia · Login

Sleepy 6.9.2018
Hodnoť článok:
0 0

300 m LAN kabeláž bez switchov?

Ethernetové pripojenie a PoE napájanie obmedzujú maximálnu dĺžku kabeláže na 100 metrov. Po 100m by ste normálne museli použiť ďalší switch/router, ktorý potrebuje svoje externé napájanie, no existuje praktickejšie riešenie - sieťový extendér AXIS T8129-E, ktorý sa jednoducho nainštaluje ako „spojka“ medzi dva káble a predĺži kabeláž.

Získate tak bez problémov 200 m kabeláž, resp. pri použití 2 jednotiek až 300 metrov. Extendér nepotrebuje dodatočné napájanie, pretože energiu čerpá podobne ako kamery priamo cez PoE z LAN káblu. Má odolné telo s krytím triedy IP66 a IP67, takže je možné použiť ho aj pre inštalácie v exteriéri, čo je nesporná výhoda napr. v prípade napojenie bezpečnostných kamier.

Sleepy Sleepy

Som KOCKÁČ. Teda dnes sa tomu hovorí Geek, ale my sme vyrastali v časoch, keď boli počítače ešte hranaté skrine a kamaráti sa nám preto vysmievali, že z toľkého programovania máme "kockaté hlavy". Som starší ako Facebook, Youtube, alebo WWW. Som dokonca starší ako IBM PC alebo Microsoft, či Apple. Počítače ma však ani po rokoch neprestávajú baviť a venujem im veľkú časť môjho života.


Hodnoť článok:
0 0

0 komentárov k článku:

Komentovať môžu iba prihlásení

Zaregistruj sa cez bezplatnú registráciu alebo použi login cez Facebook (FB Connect)

Prihlás sa tu, ak už máš profil na Zajtra.sk:


Zabudol som heslo

Zajtra.sk > Technológie > Hardware > 300 m LAN kabeláž bez switchov?


Kritika

Vieš ako robiť veci lepšie? Pomôž našim odvážnejším členom a skritizuj im projekty!

Reklama

Seriály zo Zajtra.sk

Reklama