spájame
slovenskú
IT komunitu
pridaj sa
Registrácia · Login

peter kozma 28.11.2017
Hodnoť článok:
1 0

TOP 9 doplnkov pre prehliadač Google Chrome

Zoznam top 9 doplnkov do Chrome prehliadača ktoré Vám uľahčia prácu alebo ušetria peniaze.

Máte radi Google Chrome a používate ho denno-denne? Niet sa ani čomu čudovať. Má mnoho výhod, vďaka ktorým ho používajú tisíce ľudí po celom svete. Dá sa na ňom nájsť úplne všetko rýchlo, jednoducho a môžete si ho takisto prispôsobiť podľa seba. Vyberte si tie najlepšie rozšírenia, ktoré ponúka Chrome a uvidíte, že život na internete bude odrazu omnoho jednoduchší.

Google Chrome patrí medzi najobľúbenejšie vyhľadávače najmä preto, že je rýchly, má veľmi málo zlyhaní a ponúka skvelé rozšírenia, ktoré u iných prehliadačov jednoducho nenájdete. Vďaka týmto rozšíreniam môžete pracovať efektívnejšie, rýchlejšie a všetku prácu budete robiť s radosťou. Toto je deväť najlepších rozšírení, ktoré Google Chrome ponúka.

Adblock Plus

Nebavia vás otravné a dlhé reklamy, ktoré vyskočia pri každom videu na Youtube alebo pri prezeraní vašich obľúbených stránok? Ak sa ich chcete zbaviť, jednoducho stavte na rozšírenie Adblock Plus, ktoré používa už viac ako 50 miliónov ľudí na svete.

Pomocou tohto rozšírenia sa zbavíte otravných reklám pri videách na Youtube, reklám v bočných paneloch na Facebooku či banerových reklám, ktoré nájdete skoro všade na internete.

Voudes

Už nikdy vám neutečie žiadny kupón pri nakupovaní cez internet.

Voudes rozšírenie vás upozorní , že boli nájdené kupóny pre e-shop, na ktorom sa budete nachádzať. Kliknutím naň Vás presmeruje, kde si ho skopírujete a potom vložíte do políčka pre zľavové kupóny v nákupnom košíku a ušetríte na vašom nákupe.

Momentum

Máte problémy so sústredením sa? Stavte na rozšírenie s názvom Momentum, ktoré sa postará o to, aby ste spravili všetky vaše úlohy poriadne, kvalitne a rýchlo. Po nainštalovaní rozšírenia sa vám zobrazí krásne pozadie s časom, ktoré vás upokojí a jednoducho sa tak budete sústrediť na to, čo potrebujete.

Rozšírenie vám však ponúka aj miesto, kde si napíšete hlavnú vec, na ktorú sa sústredíte a rovnako si môžete vytvoriť aj list, na ktorý si napíšete všetky dôležité veci. Nesmieme zabudnúť ani na počasie, vďaka ktorému budete vedieť, ako je vonku alebo ako bude v iné dni.

LastPass

Pri prihlasovaní na sociálne siete či do nejakých účtov možno používate dlhé heslá. Tie sú omnoho bezpečnejšie než krátke slová či kombinácia čísel, ktorá je jednoducho odhaliteľná. Pri dlhých a rôznych zložitých heslách je však veľmi ťažké zapamätať si ich všetky. Presne v tejto chvíli prichádza na rad aplikácia s názvom LastPass, ktorá si uchová vaše heslá na presných stránkach, kde ste ich zadali.

Rozšírenie funguje tak, že si zapamätá vaše heslo v šifrovanej podobe a je k dispozícií po zadaní jednoduchého primárneho hesla. Takto sa vám už nikdy nestane, že by ste si nepamätali heslo a nedostali sa do svojej e-mailovej schránky či do účtu na sociálnych sieťach.

Offline Google Mail

Pre niekoho je možno toto rozšírenie zbytočné, no pre ľudí, ktorí strávia na internete a najmä na e-maile dlhé hodiny je to rozšírenie veľmi praktické. Offline Google Mail vám ponúka prezeranie vašich e-mailov aj v režime offline, keď nie ste pripojení na internet. Mnohokrát nemusíte mať dátové pripojenie dostatočne silné na načítanie všetkých príloh a mailov alebo jednoducho nemáte bezdrôtové Wi-Fi pripojenie. Toto rozšírenie vám tak ponúka prezeranie mailov a odpovedanie na ne. Odpoveď sa pošle hneď potom, ako sa pripojíte znova na internet.

Save to Pocket

Perfektné rozšírenie je aj Save to Pocket, ktoré vám ponúka ukladanie článkov. Mnohokrát sa môže stať, že len tak prechádzate internetom a nemáte čo čítať. A presne naopak, mnohokrát sa stáva, že nemáte čas a odrazu na vás vyskočí niekoľko zaujímavých článkov, ktoré by ste si radi prečítali. Vďaka rozšíreniu Save to Pocket si jedným kliknutím uložíte do svojho Pocket účtu články, o ktoré máte záujem a prečítate si ich kedykoľvek, keď budete mať čas.

Výhodou je, že k článkom sa môžete jednoducho dostať aj prostredníctvom svojho smartfónu. Aplikácia sa pravidelne synchronizuje, takže sa k článkom dostanete z akéhokoľvek počítaču, ktorý toto rozšírenie má.

Kill News Feed

Zaujímavé rozšírenie je aj "Kill News Feed", ktoré perfektne skráti váš čas na sociálnych sieťach. Nie každý si to chce priznať, no trávime na sociálnych sieťach ako sú Facebook, Twitter či Instagram priveľa času. Ak chcete vidieť len zaujímavé novinky, bez príspevkov vašich priateľov, určite by ste mali na toto rozšírenie staviť.

Toto rozšírenie vám umožní robiť na Facebooku úplne všetko ako predtým, len s výnimkou, že nebudete vidieť príspevky od vašich priateľov. Rozšírenie však teraz využijete asi viac na iných sociálnych sieťach, pretože Facebook si vytvoril svoj Prieskumník, ktorý oddeľuje príspevky od priateľov a novinky stránok.

Strict Workflow

Rozšírenie s názvom "Strict Workflow" je veľmi zaujímavé najmä vďaka tomu, že vychádza z teórie Pomodoro, ktorú vymyslel Francesco Cirillo. Nebudeme vás tu teraz informovať o veciach z histórie, a preto vám objasníme hlavnú úlohu tohto rozšírenia.

Strict Workflow funguje na tom princípe, že si ho zapnete vtedy, keď potrebujete pracovať. Zapne sa vám časovač, ktorý má 25 minút a tým pádom vám neumožní ísť na stránky, ktoré by vás mohli rozptyľovať. Medzi tieto stránky patrí Facebook, Twitter či Youtube. Na tieto stránky sa dostanete až po 25 minútach ,kedy máte nárok na prestávku v podobe 5 minút.

ShareMetric

Zaujímavým rozšírením, ktoré využijete najmú vtedy, ak tvoríte obsah na internete, je rozšírenie ShareMetric. Práve toto rozšírenie je výhodou, pretože na ňom môžete vidieť to, ako sa darilo vašim napríklad článkom. Na tomto rozšírení môžete vidieť, koľko zdieľaní, like či komentárov ste dostali na Facebooku, Google + alebo na Twitteri.

Hodnoť článok:
1 0

0 komentárov k článku:

Komentovať môžu iba prihlásení

Zaregistruj sa cez bezplatnú registráciu alebo použi login cez Facebook (FB Connect)

Prihlás sa tu, ak už máš profil na Zajtra.sk:


Zabudol som heslo

Zajtra.sk > Technológie > Software > TOP 9 doplnkov pre prehliadač Google Chrome


Kritika

Vieš ako robiť veci lepšie? Pomôž našim odvážnejším členom a skritizuj im projekty!

Reklama

Seriály zo Zajtra.sk

Reklama