spájame
slovenskú
IT komunitu
pridaj sa
Registrácia · Login

Sleepy 11.9.2017
Hodnoť článok:
0 0

Trackball je späť a je lepší než si ho pamätáte

Logitech po takmer desiatich rokoch predstavuje novo pojatý trackball MX ERGO – ponúka najvyšší komfort a špičkový tracking

Spoločnosť Logitech oznámila uvedenie bezdrôtového trackballu Logitech MX ERGO, ktorý nastavuje nový štandard pre pohodlie a precíznu prácu. Logitech predstavuje svoj prvý inovovaný trackball po takmer desiatich rokoch. Model MX ERGO teraz ponúka komfort prispôsobený potrebám používateľov vďaka jedinečnej možnosti nastavenia náklonu, presného sledovania pohybu a možnosti pripojenia k viacerým zariadeniam súčasne pre všetkých, čo majú radi trackbally, a pre tých, ktorí hľadajú alternatívy k myšiam a touchpadom.

Oproti štandardným myšia je pri používaní trackballu MX ERGO svalové napätie v ruke nižšie až o 20%. Pomocou nastaviteľného pántu môžete zväčšiť uhol náklonu od 0 do 20 stupňov, čo zlepšuje polohu zápästia a jeho vybočenia. Starostlivo navrhnutý tvarov poskytne vašej ruke plnú oporu pre dlaň i prsty, zatiaľ čo mäkko pogumovaný povrch zaistí pevný a pohodlný úchop aj pri dlhých hodinách práce.

Trackball MX ERGO ponúka najmodernejšiu technológiu sledovania pohybu umožňujúcu rýchlejšiu a presnejšiu navigáciu s možnosťou stlačením tlačidla okamžite prepnúť medzi rýchlym alebo precíznym pohybom kurzoru a použiť tak optimálne ovládanie v danej situácii. Pokiaľ je aktivovaný režim precízneho pohybu, rozsvieti sa pre ľahšiu orientáciu v spôsobe správania trackballu LED kontrolka.

Trackball Logitech MX ERGO je vybavený dobíjacou batériou, ktorá pri plnom nabití a podľa spôsobu používania vydrží až štyri mesiace, no ak zistíte, že ste ju zabudli dobiť, stačí vám len jedna minúta nabíjania a budete mať dostatok energie na celý deň práce.

Možnosti trackballu MX ERGO rozširujú Logitech Easy-Switch™ a Logitech Flow™. Vďaka aplikácii Logitech Flow, ktorá je k dispozícii na bezplatné stiahnutie ako doplnok hlavného obslužného softvéru Logitech® Options™, a technológii Easy-Switch môžete trackball používať na viacerých zariadeniach súčasne a využívať možnosti zdieľania na novej úrovni. Bez problémov ide jedným kurzorom ovládať dva počítače a medzi nimi kopírovať alebo vkladať obsah, fotografie a dokumenty.

Prevedenie trackballu MX ERGO je veľmi elegantné aj vďaka vysoko kvalitným materiálom, ktoré vám padnú príjemne do ruky. Trochu prekvapí snáď iba cena - 99.99€ s DPH. Ide však o hardvér vyššej triedy, kde sa pohybujeme v podobných cenových reláciách.

Sleepy Sleepy

Som KOCKÁČ. Teda dnes sa tomu hovorí Geek, ale my sme vyrastali v časoch, keď boli počítače ešte hranaté skrine a kamaráti sa nám preto vysmievali, že z toľkého programovania máme "kockaté hlavy". Som starší ako Facebook, Youtube, alebo WWW. Som dokonca starší ako IBM PC alebo Microsoft, či Apple. Počítače ma však ani po rokoch neprestávajú baviť a venujem im veľkú časť môjho života.


Hodnoť článok:
0 0

0 komentárov k článku:

Komentovať môžu iba prihlásení

Zaregistruj sa cez bezplatnú registráciu alebo použi login cez Facebook (FB Connect)

Prihlás sa tu, ak už máš profil na Zajtra.sk:


Zabudol som heslo

Zajtra.sk > Technológie > Hardware > Trackball je späť a je lepší než si ho pamätáte


Kritika

Vieš ako robiť veci lepšie? Pomôž našim odvážnejším členom a skritizuj im projekty!

Reklama

Seriály zo Zajtra.sk

Reklama