spájame
slovenskú
IT komunitu
pridaj sa
Registrácia · Login

Sleepy 6.4.2017
Hodnoť článok:
0 0

Aplikácia na rozpoznávanie EČV v policajných autách

Ako zo sci-fi filmu. To, čo sa pred pár rokmi zdalo aku hudba ďalekej budúcnosti je už dnes realitou. Policajti v susednej ČR majú v autách kamery s aplikáciou, ktorá v reálnom čase sleduje ŠPZ-ky okoloudúcich áut a porovnáva ich s databázou. Odhalí tak prakticky len pri prechádzaní policajného auta, či nie je nablízku kradnuté auto, alebo či náhodou niekomu nechýba poistenie, STK, alebo emisná...

Systémy na čítanie evidenčných značiek vozidiel a automatickú online kontrolu v databáze sú už v Českej republike bežne používanou technológiou. Výkon analytických aplikácií však stále rastie. Spoločnosť FF Group nedávno predstavila aplikáciu NumberOK, ktorá môže posunúť inteligenciu policajných vozov o ďalší krok. Nový softvér totiž pri použití s ​​kvalitnou IP kamerou na palube vozidla dokáže automaticky identifikovať a kontrolovať registračné značky okolitých áut aj za rýchlej jazdy a v niekoľkých pruhoch súbežne.

Aplikácia NumberOK pri použití s ​​bežne dostupnými HDTV kamerami AXIS P3905-R alebo M1125 dokáže identifikovať EČV aj vo viacerých pruhoch až do rýchlosti 240 km/h (ak aplikácia beží na vzdialenom serveri), alebo do 80 km/h v jednom až dvoch pruhoch, pokiaľ ak je aplikácia použitá priamo na procesore v kamere. Systém samozrejme umožňuje okamžitú kontrolu v online databáze vozidiel. Výsledkom je tak scenár, pri ktorom by samotná prechádzka mestom znamenala automatickú priebežnú kontrolu vozidiel a upozorňovanie na podozrivé autá.

Podobný systém vraj používa aj slovenská polícia. Predstavený bol pred asi dvoma rokmi ako "inteligentné policajné autá" a za jeho realizáciou stoja firmy Soitron a Canex.

Sleepy Sleepy

Som KOCKÁČ. Teda dnes sa tomu hovorí Geek, ale my sme vyrastali v časoch, keď boli počítače ešte hranaté skrine a kamaráti sa nám preto vysmievali, že z toľkého programovania máme "kockaté hlavy". Som starší ako Facebook, Youtube, alebo WWW. Som dokonca starší ako IBM PC alebo Microsoft, či Apple. Počítače ma však ani po rokoch neprestávajú baviť a venujem im veľkú časť môjho života.


Hodnoť článok:
0 0

2 komentáre k článku:

Komentovať môžu iba prihlásení

Zaregistruj sa cez bezplatnú registráciu alebo použi login cez Facebook (FB Connect)

Prihlás sa tu, ak už máš profil na Zajtra.sk:


Zabudol som heslo

0 0 Klára 17.7.2017 18:00:13
Vazne? A kde su tie inteligentne policajne auta?? Ved ta buzeracia a vo vela pripadoch nezmyselne pokuty stale neprestali, vyzera to tak ze v najblizsej dobe to ostane nezmenene. Ocividne nasi mili policajti uprednostnuju kontakt s ludmi, to ze to nie je nevyhnutne ich nezaujima.. http://www.kuponyzdarma.sk/onlia-sk/ vdaka tomuto sa tymto stretnutiam snad vyhnete.
1 0 Miroslav Mati 16.4.2017 22:10:45
v Anglicku toto funguje uz davno, stoja bokom, nebuzeruju, zastavia len ak nieco skutocne nemate v poriadku
Zajtra.sk > Technológie > Autá > Aplikácia na rozpoznávanie EČV v policajných autách


Kritika

Vieš ako robiť veci lepšie? Pomôž našim odvážnejším členom a skritizuj im projekty!

Reklama

Seriály zo Zajtra.sk

Reklama