spájame
slovenskú
IT komunitu
pridaj sa
Registrácia · Login

Andrej Ševčík 9.11.2016
Hodnoť článok:
0 0

Servis.sk - servisovanie vozidla nebolo nikdy jednoduchšie!

Stalo sa to už určite každému z nás. Škrabanec na parkovisku, nedobrzdenie na svetelnej križovatke alebo škodová udalosť, ktorej náklady na opravu neviete odhadnúť. Aplikácia servis.sk je tu, aby Vám pomohla. Stačí zadať detaily Vášho problému, priložiť foto a odoslať požiadavku zmluvným servisom, ktoré Vás budú následne kontaktovať s cenovými ponukami.

Na najlepšiu ponuku potom môžete reagovať a dohodnúť si stretnutie priamo so servisom.
Poznáme to všetci. Nepríjemná časť spojená s prevádzkou vlastného tátoša. Škodová udalosť. Či už bola spôsobená vlastnou vinou, alebo ste si na parkovisku našli preliačené dvere, oprava je nutná. A tu nastáva častý problém, kam do servisu? Koľko by ma mala oprava vyjsť? Čo je veľa za škrabanec na dverách a čo je už priveľa? Túto otázku si položil aj Michal Obeda po tom, keď mu nárazník na jeho Camare preliačil nejaký dobrák.

Kam ísť a čo ma to bude stáť?

Toto je veľmi bežná otázka, avšak odpoveď sa na ňu hľadá ťažko, resp. servis od servisu je odpoveď často iná. Michal sa preto spojil s Marekom Grajcaríkom a spoločne prišli s nápadom centralizovaného systému servisných stredísk. Miesto, kde by človek opísal svoj problémom, prípadne k tomu pridal pár fotiek a čakal na vyjadrenie najskúsenejších, ľudí z fachu bez toho, aby ich musel obiehať sám po celom meste.

Obrovskou výhodou takéhoto systému je jeho otvorenosť. Zapojiť sa do neho môže ktorékoľvek servisné stredisko, prijímať požiadavky na nacenenie opráv a priamo sa tak zapojiť do boja o klienta. Mohli by sme to nazvať online verejnou súťažou. Najlepšia cena a najlepší prístup vyhráva. Na konci sú tak spokojné obe strany: Zákazník, ktorý si vybral vyhovujúcu cenovú ponuku a Servis, ktorý vďaka takémuto systému získal spokojného zákazníka, ktorý sa po dobre odvedenej robote bude práve do tohto servisu rád vracať.

Ako to teda funguje?

Po nainštalovaní appky je zoznámenie sa s rozhraním veľmi jednoduché. Menu je intuitívne a prehľadné, vyplnený profil a pridané vozidlo máte v priebehu pár sekúnd. 

Ďalej už neostáva iné, ako pridať požiadavku, opísať svoj problém resp. rozsah škody čo najlepšie. Priložené foto sú takmer nevyhnutnosťou. Pár "kliknutiami" prstom z vlastnej obývačky tak máte vypracovaný report pre servis, ktorý ho môže následne ohodnotiť. Paráda, nie?

Čo mám robiť kým čakám na odpovede?

Aby ste len tak nesedeli a nečakali, kým sa vyjadria servisné strediská so svojimi ponukami sa Michal rozhodol spojiť systém servis.sk s fórom autobazar.eu. Prihlásiť v appke sa môžete či už cez existujúci prístup na webe, alebo si vytvorte jednoducho prístup bez registrácie. Následne tak súčasne s odoslaním požiadavky na cenovú ponuku môžete odoslať opis svojho problému do fóra autobazar.eu. Ide o najnavštevovanejší auto-moto portál na Slovensku, takže sa môžete spoľahnúť, že Váš problém uvidí naozaj veľké publikum.

Z jedného zariadenia, dokonca z jedného aplikačného rozhrania tak môžete súčasne komunikovať so servisom a reagovať tak na ich cenové ponuky, prípadne s fachmanmi na fóre môžete bližsie prejsť svoj problém. 

Čo ak vlastním servis, ako sa môžem registrovať do systému?

Nie je za tým žiadna vysoká škola. Stačí ísť jednoducho na web www.servis.sk a vyplniť registráciu. V užívateľsky priateľskom prostredí potom môžete veľmi ľahko manažovať nie len požiadavky na opravu odoslané z aplikácie, ale aj svojich existujúcich zákazníkov či zákazky, vystavujete faktúry či dokonca kontrolujete výkonnosť svojich zamestnancov. Máte tak prehľad o svojom podnikaní na jednom mieste. Viac o tom, čo pre Vás tento systém prináša nájdete kliknutím na tento odkaz: servis.sk/ako-to-funguje

Cha, a ak náhodou čítaš tento článok a hovoríš si, kiež by takýto fajn systém existoval pre servis mobilných telefónov, máme pre Teba skvelú správu ;) Registrovať sa môžeš ak prevádzkuješ mobilservis či dokonca elektroservis!

Michal Obeda a Marek Grajcarík tak vytvorili systém, ktorý má pomôcť a zjednodušiť život ako zákazníkom tak servisom. Budeme teda radi, ak siahnete po našej aplikácii, prípadne sa zapojíte so svojim servisom do nášho systému a rozšírite tak sieť servisných stredík, ktoré už v našom systéme fungujú

web: www.servis.sk
appka android na stiahnutie: servis.sk-googleplay-download
appka ios na stiahnutie: servis.sk-appstore-download

Andrej Ševčík Andrej Ševčík

Aktuálne pracuje ako webdizajnér a programátor. Stál pri zrode webov PDA.sk a nakoduj.to! Zaujíma sa o moderné technológie a dizajn.

MOJE MOTTO:
Neobzerám sa cez plece na to co som popáchal, ja mám plnú hlavu nových lotrovín ;)


Hodnoť článok:
0 0

0 komentárov k článku:

Komentovať môžu iba prihlásení

Zaregistruj sa cez bezplatnú registráciu alebo použi login cez Facebook (FB Connect)

Prihlás sa tu, ak už máš profil na Zajtra.sk:


Zabudol som heslo

Zajtra.sk > Technológie > Software > Servis.sk - servisovanie vozidla nebolo nikdy jednoduchšie!


Kritika

Vieš ako robiť veci lepšie? Pomôž našim odvážnejším členom a skritizuj im projekty!

Reklama

Seriály zo Zajtra.sk

Reklama