spájame
slovenskú
IT komunitu
pridaj sa
Registrácia · Login

Biba Verešová 28.10.2016
Hodnoť článok:
0 0

Fitbit Charge 2 – nová generácia fitness náramkov

Fitbit uviedol novú generáciu fitness náramkov postavenú na najpopulárnejšom nositeľnom zariadení na trhu.

Evolúcia modelov Fitbit Charge a Fitbit Charge HR prináša vylepšený dizajn, väčší displej a viac funkcií.

Hlavným lákadlom akýchkoľvek fitness zariadení je ich užívateľské prostredie (aplikácia a software) a v tejto kategórii je Fitbit nesporným víťazom. Široká kompatibilita naprieč platformami je nepochybne jedným z pilierov úspechu firmy Fitbit. Navyše, sústredenie na šport a zdravie jej zariadeniam dodáva ďalšiu výhodu nad chytrými hodinkami, ktoré sa snažia excelovať vo všetkom.

Novinky pod aj nad kapotou

Fitbit Charge 2 je podarený a dobre vyzerajúci kus technológie. Aj keď oproti predošlej generácii sa jeho vzhľad výrazne zlepšil, stále je to fitness zariadenie a nie módny doplnok (to miesto patrí iným modelom v sérií). Za cenu 160 Eur ponúka veľký a jasný OLED displej, päť-dňovú výdrž batérie, stále aktívny snímač srdcového tepu a vymeniteľné náramky (koža alebo guma). Tie sú navyše dostupné v troch veľkostiach.

Hlavnou výhodou nového náramku Charge 2 je jeho veľký displej. Po zdvihnutí zápästia sa okamžite rozsvieti a na väčšej ploche teraz ukazuje viacej informácií. Na navigáciu je na boku zariadenia umiestnené jedno tlačidlo, pomocou ktorého sa dá prepínať medzi rôznymi obrazovkami (denný prehľad, srdcový tep, behanie, stopky atď.) Na zmenu informácii v rámci obrazovky potom slúži jemné poťukanie. Charge 2 vie rovnako ako jeho predchodca zobrazovať základné notifikácie z Vášho telefónu, avšak tie sú obmedzené na prichádzajúce hovory, správy a udalosti v kalendári. Medzi ďalšie nové funkcie patria sprievodca dýchaním a takisto aj tzv. Cardio Fitness Score. Inými slovami, ide o známku Vašej celkovej kondičky.

Fitbit Charge 2 nie je pre každého

Zatiaľ čo Charge 2 je veľmi všestranné zariadenie vyhovujúce veľkej časti populácie, nájdu sa na ňom aj také vlastnosti, ktoré môžu odradiť určitý typ športovcov. Napríklad, zariadenie nie je stále vodotesné, takže pri plávaní ho musíte dať dole. Sklamaním je aj meranie vzdialenosti. Náramok síce umožňuje užívateľom spárovať Fitbit so svojim telefónom a brať z neho GPS polohu, avšak meranie je zatiaľ nepresné a aj sám Fitbit uznal, že v softvéri majú chybu.

Kde sa dá použiť

Bežný človek, ktorému záleží na svojom zdraví a má aktívny životný štýl si príde na svoje. Vďaka užitočným štatistikám bude mať výstižný prehľad o svojej aktivite a aplikácia ho bude navigovať správnym smerom. Na poli profesionálneho futbalu ho ale asi neuvidíme tak skoro – na trh bolo totiž nedávno predstavené zariadenie špeciálne iba pre futbal (Zepp Play Soccer), ktoré malo ako individuálnu tak aj profesionálnu príťažlivosť. Ak sa uchytí a bude klubom prinášať dobré výsledky, tak sa možno tieto funkcie rozšíria aj do iných zariadení. Každému by sa hádam páčil zlepšený výkon hráčov, v neposlednom rade aj fanúšikom a stávkovým kanceláriám na čele s bet365.

V každom prípade, Fitbit Charge 2 stojí za zváženie. Má síce svoje chybičky ako absencia vodotesnosti a občas kolísajúca presnosť štatistík, avšak oproti konkurencii predstavuje všestranný a dobre vyvážený produkt.

Hodnoť článok:
0 0

1 komentár k článku:

Komentovať môžu iba prihlásení

Zaregistruj sa cez bezplatnú registráciu alebo použi login cez Facebook (FB Connect)

Prihlás sa tu, ak už máš profil na Zajtra.sk:


Zabudol som heslo

0 0 Marcel Kus 20.11.2016 18:53:19
No neviem cena sa mi zdá trochu privysoká na to že na trhu su mnoho alternatív napríklad na hej.sk je ich veľa a za omnoho lepšiu cenu a keď k tomu použijete kupón z webu: http://www.kuponyzdarma.sk/hej-sk/ tak to mate skoro zadarmo v porovnaní s touto novinkou
Zajtra.sk > Technológie > Hardware > Fitbit Charge 2 – nová generácia fitness náramkov


Kritika

Vieš ako robiť veci lepšie? Pomôž našim odvážnejším členom a skritizuj im projekty!

Reklama

Seriály zo Zajtra.sk

Reklama