spájame
slovenskú
IT komunitu
pridaj sa
Registrácia · Login

sona stefkova 12.9.2016
Hodnoť článok:
1 0

TECHNOLÓGIE A KOZMETICKÝ PRIEMYSEL

Technológiám sa nevyhol ani kozmetický priemysel..Dámy, a najmä mladšie generácie, čoraz viac inklinujú k online platformam, applikáciám či technológiam, ktoré im uľahčujú byť kráne. Čo sa teda ‘’nosí‘‘ v kráse?

Trend #1: ONLINE REZERVÁCIE V SALÓNOCH KRÁSY
Vo svete, napríklad v susednom Rakúsku, Poľsku či Čechách, už naplno funguje online rezervácie na manikúru či ku kaderníkovi. Online rezervácie prinášajú zákazníkom rýchlosť objednania sa a výberu služby, možnosť referencií daného salónu, ako aj zľavy na vybrané služby. Na našom trhu túto inovatívnu službu ponúka portál bookgoodlook.sk, ktorý k nám prišiel z Rakúska a môžete tu nájsť viac ako 60 salónov, prevažne v Bratislave a okolí.

Na trend online rezervácií v skrášľovacích službách sa pozrieme i bližšie...
Podľa nášho prieskumu, by si službu u kaderníka online objednalo viac ako 87% opýtaných. Okrem toho, za pridanú hodnotu označili najmä samotnú online rezerváciu (43%), možnosť vidieť hodnotenia klientov (38%) a prezrieť si prácu profesionálov prostredníctvom fotografie.

Trend #2: NÁKUP PROFESIONÁLNYCH PRODUKTOV NA WEBE
Nákup profesionálnych, napr. kaderníckych, produktov online spôsobil kaderníkom veľké straty. Dnes je situácia vo svete už ale iná, pretože je tu portál loxaBeauty.com, spoločnosť, ktorá dovoľuje salónom mať veľké virtuálne zásoby, pričom klient si objedná takto produkt z daného salónu, na základe zadania PSČ, pričom portálu platia za každý predaj výrobku províziu za sprostredkovanie.

Trend #3: FLEXIBILITA A MOBILITA
V dnešnej, rýchlej dobe, sú čoraz mobilnejší, a to doslovne, i majitelia skrášľovacích salónov, či už ide o kaderníka, manikúru alebo vizáž. Ide tu taktiež aj o potreby klientov, ktorí chcú služby hneď, tu a teraz, či už ide o veľké mestá alebo tie menšie. Môžeme spomenúť napríklad mobilnú pedikúru, ktorú ponúka salón v mestečku Myjava: mobilnapedikura.sk, a ďalej masáže v našom hlavnom meste: domacemasaze.sk. Touto cestou salón dokáže pokryť geograficky viac klientov, najmä mamičky na materskej dovolenke alebo ženy pracujúce dlhé hodiny, a dosiahnuť tak vyššie tržby. Okrem toho, vo svete už prerazil i trend prenájmu salónov, pričom kaderník po zaplatení si určitého času vo vybranom salóne, môže obslúžiť zákazníkov i mimo mesta, v ktorom má salón a tak stále na profesionálnej úrovni, obslúžiť inak vzdialených klientov. Takto vo svete funguje napríklad instylesuites.com.

---------------
Bookgoodlook.sk
Rezervačná beauty platforma BookGoodLook Vám pomôže jednoducho, rýchlo a bez poplatkov, vyhľadať Váš salón krásy.

BookGoodLook je prvý rezervačný portál/platforma, na ktorej si môžete vytvoriť rezerváciu termínu vo Vašom obľúbenom či novom kozmetickom salóne. Týmto novodobým spôsobom rezervácie termínu u profesionálov skrášľovacích služieb, prináša BookGoodLook nové možnosti ako byť viac flexibilný či nezávislý.

Jadro tejto inovácie tvorí možnosť vyhľadať si služby šité na mieru, pre profesionálov v oblasti krásy a je to i významný nástroj predaja, cez ktorý dokážu znížiť počet neobsadených termínov.

Spoločnosť pochádza z Rakúska a teraz by chcela nadchnúť svojím úspešným konceptom milovníkov krásy tiež na Slovensku.

-----------------
Kontaktná osoba:
Soňa Štefková, MA, Marketing & PR bookgoodlook
mRaP GmbH
Pulvermühlweg 11, A-3250 Wieselburg
Tel.: +421 914 703 900, E-Mail: s.stefkova@bookgoodlook.com

Hodnoť článok:
1 0

0 komentárov k článku:

Komentovať môžu iba prihlásení

Zaregistruj sa cez bezplatnú registráciu alebo použi login cez Facebook (FB Connect)

Prihlás sa tu, ak už máš profil na Zajtra.sk:


Zabudol som heslo

Zajtra.sk > Technológie > Software > TECHNOLÓGIE A KOZMETICKÝ PRIEMYSEL


Kritika

Vieš ako robiť veci lepšie? Pomôž našim odvážnejším členom a skritizuj im projekty!

Reklama

Seriály zo Zajtra.sk

Reklama