spájame
slovenskú
IT komunitu
pridaj sa
Registrácia · Login

Sleepy 28.4.2016
Hodnoť článok:
1 0

Dizajnová základňa pre iPad Pro

Prvý dobíjací stojanček pre iPad Pro otvára nové možnosti pre jeho použitie

Zhruba pred rokom spustil Logitech svoju transformáciu na Logi, pri ktorej ohlásil, že sa hodlá sústrediť na dizajn. Popravde som ich vždy vnímal ako lídra v tomto smere - samozrejme hneď za Apple, ktorý je už roky v IT neprekonateľný. Mám rád ich produkty aj preto, že sú naozaj dobre navrhnuté a funkčné. Pod pojmom dizajn totiž nevnímam len obal, ale aj tú funkčnú stránku, ktorá je minimálne rovnako dôležitá. Za rok uviedol Logitech množstvo produktov, no okrem nejakých obalov pre tablety všetko pod starou značkou.

Tento týždeň ale predstavili nový Logi produkt s názvom BASE a popravde ma dostal. Je to naozaj kus krásnej technológie. A nie práve lacnej, ale keďže ide o doplnok pre iPad, dalo sa to samozrejme očakávať. Stovka za stojanček pre nový iPad Pro je taká "Applovská", no nie?

Nový dock, alebo "stojanček" (ako ho sami volajú), Logi BASE kopíruje dizajn stojanu iMac. Má rovnaký hliníkový povrch, tú istú farbu a uhol ohybu. Vyzerá výborne, zvlášť na stole vedľa iMacu. Použiť sa dá pre iPad Pro s uhlopriečkou 12,9“ alebo 9,7“ a umožňuje nastaviť pozorovací uhol pre príjemnejšie používanie. Tablet sám používam ako druhú (resp. v práci ako tretiu) obrazovku a cítim, že mi to pomáha zvýšiť produktivitu. Nemusím preskakovať okná v aplikáciách, pretože ich dokážem mať otvorené vedľa seba a stačí mi prebehnúť očami po displejoch. Pred časom som si kúpil práve pre toto klávesnicu od Logitech s troma bluetooth, pretože dokážem pracovať naraz s jednou klávesnicou aj na Macku aj na iPade a prepínanie je extra rýchle (je to asi najrýchlejšie prepárovanie bluetooth s akým som sa stretol).

Nový stojan BASE má Smart Connector, cez ktorý vie pohodlne dobíjať iPad Pro. Je to magnetický konektor, ktorý na rozdiel od „bezdrôtových“ nabíjačiek funguje vždy spoľahlivo a presne. Magnety dobíjacej kolísky navedú iPad presne na správnej pozície voči Smart Connectoru a zároveň sa vedia rýchlo „odtrhnúť“ – podobne ako konektor MagSafe u MacBooku. Doplňte si k tomu Siri v iPade a máte fakticky top riešenie, ktoré sa dá ovládať aj hlasom. Žiaľ funguje to zatiaľ stále len v angličtine a pár svetových jazykoch, ale aj tak. Naučil som sa ju používať na pár vecí a je to fakt pecka aj keď sa to našincovi možno nezdá. Napr. si pomocou Siri zapisujem poznámky do diáru, alebo si nastavujem hlasovo časovač (používam ho na určité úlohy, kde mi pomáha vytvárať taký vnútorný tlak, aby som sa prinútil sústrediť na to, čo potrebujem a neodvádzal svoju pozornosť iným smerom – nastavím si budík na 30 minút a proste makám až kým nezazvoní a viem, že to „musím“ dovtedy spraviť).

Vďaka miliónu aplikácií a vďaka inteligencii digitálnej asistentky Siri, môžete iPad používať úplne novým spôsobom. Dajte si napríklad tablet niekedy na kuchynskú dosku pri varení! Môžete zavolať na Siri, aby vám pomohla nastaviť časovač, pridať niečo do nákupného zoznamu alebo vyhľadať nejaký recept, zatiaľ čo vy máte zababrané ruky pri varení. Občas si takto pustím hudbu, príp. nejaký ľahší film, alebo seriál počas prípravy raňajok.

Dobíjací stojanček Logi BASE k iPadu Pro jednoducho patrí. Je radosť nielen sa na neho pozerať, ale ho aj používať...

Sleepy Sleepy

Som KOCKÁČ. Teda dnes sa tomu hovorí Geek, ale my sme vyrastali v časoch, keď boli počítače ešte hranaté skrine a kamaráti sa nám preto vysmievali, že z toľkého programovania máme "kockaté hlavy". Som starší ako Facebook, Youtube, alebo WWW. Som dokonca starší ako IBM PC alebo Microsoft, či Apple. Počítače ma však ani po rokoch neprestávajú baviť a venujem im veľkú časť môjho života.


Hodnoť článok:
1 0

0 komentárov k článku:

Komentovať môžu iba prihlásení

Zaregistruj sa cez bezplatnú registráciu alebo použi login cez Facebook (FB Connect)

Prihlás sa tu, ak už máš profil na Zajtra.sk:


Zabudol som heslo

Zajtra.sk > Technológie > Apple > Dizajnová základňa pre iPad Pro


Kritika

Vieš ako robiť veci lepšie? Pomôž našim odvážnejším členom a skritizuj im projekty!

Reklama

Seriály zo Zajtra.sk

Reklama