spájame
slovenskú
IT komunitu
pridaj sa
Registrácia · Login

Ivana Handanovičová 2.9.2015
Hodnoť článok:
0 0

5 aplikácii, ktoré ženy nutne potrebujú

Smartfón sa stal pevnou súčasťou našich životov. A to ako mužov z Marsu, tak aj žien z Venuše. Aké aplikácie sú perfektnými pomocníkmi pre dievčatá v každodennom živote? Toto je päťka mojich najobľúbenejších. 

1. Wunderlist
Alfa a omega ženského fungovania. Zoznamy. Veľa zoznamov! Nákupné, čo vziať na dovolenku, to-do zoznamy, novoročné predsavzatia a mnoho iných. Na papieri, preškrtané, neprehľadné. A tá katastrofa, keď sa vyparia. S touto šikovnou appkou je však tvorba zoznamov hrou! Registrovať sa môžete jednoducho aj prostredníctvom svojho Facebook, Google+ alebo Microsoft účtu. Výhodu majú zákazníčky Telecomu, ktoré môžu využívať premium služby Wunderlistu, a to na celý rok zdarma.Svoje zoznamy môžete vytvárať a kontrolovať aj na počítači. Môžete ich zdieľať so svojím mužom (praktické, ak vám nevie kúpiť vhodný darček), priateľmi, teda s kýmkoľvek. Hrajte sa so zložkami, upratujte a škrtajte zvládnuté položky v zozname. Wunderlist milujem pre jeho jednoduchosť, možnosť voľby pozadia a synchronizácie medzi počítačom a mobilom.

Link: https://www.wunderlist.com/

2. Clue
Už žiadne červené bodky do kalendára. Táto veľmi jednoduchá ale pritom moderná aplikácia má pod palcom aj môj cyklus a verím, že nadchne i ten váš. Vložíte primárne dáta ako dĺžka cyklu, posledná menšturácia, trvanie menštruácie a podobne a appka vám vyráta váš cyklus. Aplikácia funguje ako kalendár, do každého dňa si viete vložiť rôzne tagy, ktoré sa týkajú vášho cyklu a života. Ak užívate tabletky, aplikácia vám pripomenie ich užívanie. Určite oceníte jednoduchosť a pekný dizajn.

Link: http://www.helloclue.com/

3. Hopin Taxi
Bývate v Bratislave, Prahe či Košiciach? Idete sama v noci a bojíte sa ísť sama nočným spojom? Prípadne potrebujete niekam hodiť a nie je poruke nikto, kto by vás odviezol? Nemusíte mať celý telefónny zoznam taxíkov, aby ste sa dostali tam, kam chcete. Stačí vám šikovný Hopin. V aplikácii zadáte odkiaľ a kam chcete ísť, svoje meno a už len čakáte, ktorý taxík vašu objednávku príjme. Ak pri sebe nemáte hotovosť, Hopin prišiel nedávno s aktualizáciou, a to s možnosťou platby prostredníctvom kreditnej karty. Ak budete s jazdou spokojná, môžete si taxík uložiť do "obľúbených".

Link: http://hopin.sk/

​4. Pinterest
Oukay, Pinterest nie je len aplikácia, ale priam závislosť. Dokážem pri ňom stráviť každý upršaný víkend a nikdy nemám dosť. Ak hľadáte inšpiráciu, na čokoľvek, tu ju určite nájdete. Iba zadáte do vyhľadávača to, čo hľadáte. Po registrácii si určite zamilujete možnosť tvorby násteniek. Ja mám skoro 7 a určite to nie je definitívne číslo. Nástenky užívateľov môžete aj odoberať a zabezpečiť si tak pravidelnú dávku inšpirácie. Takže hurá do pripínania!  

Link: https://www.pinterest.com/

5. Spotify
Počúvanie hudby je pre mnohých z nás každodennou záležitosťou. Či už sa potrebujem sústrediť, namotivovať pri behaní alebo iba tak zrelaxovať, Spotify je jasnou voľbou.Premium účet za 5,99 eur mesačne sa tu rozhodne oplatí.Získate neobmedzený prístup k hudbe bez reklám a ak nemáte prístup k internetu, určite oceníte offline režim, pri ktorom máte prístup k piesňam, ktoré ste si stiahli. Ak sa vám prestane Spotify premium páčiť, je možné ho kedykoľvek zrušiť. 

Link: https://www.spotify.com/sk/

A čo vy a vaša päťka appiek, bez ktorých si neviete predstaviť fungovanie?

Ivana Handanovičová Ivana Handanovičová

Ivana je 23 ročná Bratislavčanka. Študuje ekológiu na Prírodovedeckej fakulte Univerzity Komenského v Bratislave. Ako redaktorka magazínu LORE je zodpovedná za sekciu "Life style a inšpirácie". Rozpráva sa s ľuďmi, ktorí svojimi životnými skúsenosťami či záľubami môžu inšpirovať.


Hodnoť článok:
0 0

0 komentárov k článku:

Komentovať môžu iba prihlásení

Zaregistruj sa cez bezplatnú registráciu alebo použi login cez Facebook (FB Connect)

Prihlás sa tu, ak už máš profil na Zajtra.sk:


Zabudol som heslo

Zajtra.sk > Technológie > Mobily > 5 aplikácii, ktoré ženy nutne potrebujú


Kritika

Vieš ako robiť veci lepšie? Pomôž našim odvážnejším členom a skritizuj im projekty!

Reklama

Seriály zo Zajtra.sk

Reklama