spájame
slovenskú
IT komunitu
pridaj sa
Registrácia · Login

L.J 19.1.2015
Hodnoť článok:
1 7

15 programovacích jazykov, ktoré potrebujete vedieť v roku 2015

jazyky.iOS.2015


Ak ste programátor, sú to zlaté časy. Práca v segmente sa predpokladá rast o 8% v priebehu nasledujúcich siedmich rokoch, v závislosti na Bureau of Labor Statistics. Ak ste eso kodér, môžete si zarobiť až 300 dollárov za hodinu a viac.

Tí, ktorí majú takýto plat zvládli jazyky, ktoré sú najžiadanejšie. Ktoré to sú? Spýtali sme sa Doug Winnie, riaditeľ obsahu pre on-line learning platformy Lynda. Tu je jeho hodnotenie:

1.Java

Java je jedným z najpopulárnejších jazykov pre budovanie spätných-koncov moderných podnikových webových aplikácií. Vďaka Jave a rámcov založených na tom, môžu weboví vývojári vytvárať škálovateľné webové aplikácie pre rad používateľov. Java je tiež hlavný jazyk používaný k vývoju natívnych aplikácií pre Android pre špičkové telefóny a tablety.

2.JavaScript

Každá moderná webová stránka používa JavaScript. Je to go-jazyka, ak chcete vytvoriť interaktivitu pre vaše webové stránky, alebo vytvoriť užívateľské rozhranie s jedným z niekoľkých desiatok populárnych rámcov JavaScript.

3.C#

C # je primárny jazyk pre vývoj na platformách a služieb spoločnosti Microsoft. Či už staviate moderné webové aplikácie pomocou Azure a .NET, aplikácie pre zariadenia so systémom Windows alebo silných desktopových aplikácií pre vaše podnikanie, C #, je najrýchlejší spôsob, ako využiť všetko, čo Microsoft má ponúknuť. Chcete hrať, rovnako? Populárne Unity herný vývoj engine tiež používa C # ako jeden zo svojich hlavných jazykov.

4.PHP

Budovanie webovej aplikácie, ktorá potrebuje k práci s dátami? PHP, spolu s databázami, ako je MySQL, sú základnými nástrojmi pre výstavbu moderných webových aplikácií. PHP právomoci väčšina dnešných webových stránok zameraných na dáta, a je základom technológie pre výkonné systémy pre správu obsahu, ako sú WordPress, ktoré môžete rozšíriť, aby sa vaše stránky stali lepšími.

5.C++

Chcete sa dostať trochu na nižšiu úroveň s programovaním? Ak sa potrebujete pripojiť priamo k hardvéru, aby ste využili čo najviac zo svojho výkonu procesora, C ++ je ideálnou voľbou pre rozvoj výkonných desktop softvérov, hardvérovo akcelerované hry a aplikácie náročné na pamäť stolových počítačov, konzol a mobilných zariadení.

6.Python

Python vie takmer robiť všetko. Webové aplikácie, užívateľské rozhranie, analýza dát, štatistiky - či už máte problém, tam je pravdepodobné, že odpoved bude v Pythone. V poslednej dobe, Python bol používaný ako kľúčový nástroj pre dátových vedcov . Prechádza cez obrie dátové sady pre všetky odvetvia priemyslu.

7.C

Prečo je jazyk ešte C populárny? Pretože C je malý, rýchly a silný. Ak staviate softvér pre embedded systémy, práca s jadrami systému, alebo len chcete stlačiť tú poslednú kvapku zdrojov máte ho ruke, C je štíhly, a pripravený pracovať.

8.SQL

Dáta sú masívne, to je všade a je to zložité. SQL vám dáva možnosť nájsť presné informácie, ktoré chcete v rýchlim, opakovateľným a spoľahlivým spôsobom. Pomocou SQL, môžete ľahko vyhľadať a získať zmysluplné dáta z veľkých a zložitých databáz.

9.Ruby

Chcete naštartovať váš projekt v rekordnom čase, alebo prototyp či nový nápad pre ďalšiu veľké webové aplikácie? Ruby (Ruby on Rails), sa tam môže dostať rýchlo. Jazyk Ruby je jednoduché sa naučiť a neuveriteľne silný, a navyše v právomoci populárnych webových aplikácií po celom svete.

10.Objective-C

Ak máte záujem o výrobu aplikáciu pre iOS, musíte vedieť, Objective-C. Kým minuloročný humbuk sa sústredil na Apple nový jazyk Swift, Objective-C je stále fundamentálny jazyk, ak chcete vytvoriť aplikácie pre ekosystém Apple. S Objective-C a Xcode, oficiálne vývíja softvérové nástroje od spoločnosti Apple.

11.Perl

Je Perl ezoterická? Áno. Je to mätúce? Áno. Je to super výkonný jazyk, a kľúčovou súčasťou niečí kybernetickej bezpečnosti arzenálu? Tiež znie odpoved áno. Perl je napájaný na webe od jeho počiatkov, a je stále považovaná za kľúčový nástroj pre všetky odborník v oblasti IT.

12.NET

Hoci nie jazyk ako sám o sebe, .NET je kľúčovou platformou Microsoft cloud, servis a vývoj aplikácií, ktorý dostane vyspelejšie a cennejšie s každou verziou. Vzhľadom k nedávnej open-sourcing úsilie spoločnosti Microsoft .NET teraz prichádza na Google a Apple platformy. Výsledkom je, že môžete použiť .NET dnes s rôznymi programovacích jazykov na vytvorenie aplikácie, ktoré ľahko podporujú viacero platforiem.

13.Visual Basic

Visual Basic je jazyk, ktorý dostatočne podnik urobil. Kľúčovým jazyk platformy .NET, je že vám umožní vytvárať aplikácie pre podporu svojho podnikania, a automatizovať výkonné aplikácie balíka Office, ako Excel na dosiahnutie super-ľudské činy výpočtov, ako aj zefektívniť väčšinu bežných úloh.

14.R

R je napájanie revolúciu veľkých dát, a je jazyk must-know v roku 2015 pre každého, ktorí v prípade potreby váži analýzy dát. Od vedy je podnikanie na zábavu a sociálne médiá, R je jazyk sa učiť pre štatistickú analýzu naprieč takmer každej oblasti záujmu.

15.Swift

Ani rok starý, Swift programovací jazyk zachytil oči a klávesnicu vývojárov po celom svete ako nový, rýchly a jednoduchý spôsob, ako vytvoriť pre Mac a iOS operačné systémami Apple. Swift široká moc a priateľský syntax umožňuje pre každého, kto s počítačmi Mac stavia dalšie kvalitné aplikácie pre iOS a Mac OS X.

L.J L.J


Hodnoť článok:
1 7

4 komentáre k článku:

Komentovať môžu iba prihlásení

Zaregistruj sa cez bezplatnú registráciu alebo použi login cez Facebook (FB Connect)

Prihlás sa tu, ak už máš profil na Zajtra.sk:


Zabudol som heslo

0 0 Rudolf Kubík 21.1.2015 19:26:23
Dajte to prec.
1 0 xstealth 21.1.2015 10:06:06
takto bezducho pajcnuty clanok.. clovek by cakal od tohto webu viac..
0 0 Atlas 20.1.2015 12:20:36
Uvediem teda aj zdroj, nakoľko autor článku tak nespravil:
http://mashable.com/2015/01/18/programming-languages-2015/
0 0 Miroslav Petro 19.1.2015 23:36:00
google translate? to vazne? :-/
Zajtra.sk > Technológie > Software > 15 programovacích jazykov, ktoré potrebujete vedieť v roku 2015


Kritika

Vieš ako robiť veci lepšie? Pomôž našim odvážnejším členom a skritizuj im projekty!

Reklama

Seriály zo Zajtra.sk

Reklama