spájame
slovenskú
IT komunitu
pridaj sa
Registrácia · Login

Vladimír Taraba 9.4.2014
Hodnoť článok:
0 0

Domácnosť môžete mať pod kontrolou aj na diaľku

„Systém testoval aj môj trojročný syn, poľahky ho teda spustia nielen dospelí, ale aj deti,“

Kto chce ušetriť na energiách, zvyčajne ráta s vysokou investíciou do úsporných spotrebičov či efektívneho vykurovania. K tomu treba pripočítať výdavky na systém, ktorý spotrebu energie riadi. Nové riešenie iControl nestojí veľa, dá sa rýchlo nainštalovať a udrží výdavky vašej domácnosti pod kontrolou. Zároveň sa jednoducho ovláda, sleduje váš domov v reálnom čase a chráni majetok pred požiarom či zlodejmi.

Revolučný systém, s iPadom mini v základnom balíčku, používa elektronické moduly, ktoré stačí pripojiť k elektrickej sieti. Netreba nič vŕtať, sekať ani ťahať káble. A navyše ho pomocou šikovnej aplikácie môžete kedykoľvek kontrolovať on-line cez smartfón alebo tablet. Aj z dovolenky na Kanárskych ostrovoch.

Inteligentný systém pre vaše pohodlie
Predstavte si zariadenie, ktoré večer, keď zaspíte, vypne domáce kino a všetky nepotrebné spotrebiče. Pred svitaním zavlaží trávnik, vytiahne rolety a zmeria teplotu ovzdušia. V zime zakúri, v lete spustí klimatizáciu. Všetko predtým, ako otvoríte oči. Ak sa vám zdá, že rolety treba predsa len trochu stiahnuť, alebo je v izbe teplejšie či chladnejšie, ako sa vám páči, diaľkovým ovládačom alebo mobilom všetko za pár sekúnd zmeníte.

Odchádzate na dovolenku a chcete, aby vás nevykradli? Simulujte prítomnosť v dome – večer nechajte rozsvietiť svetlá a ráno automaticky vytiahnite žalúzie.

Máte doma cudzích ľudí? iControl sa dá napojiť na vnútorné kamery. Tak dohliadnete na remeselníkov pri rekonštrukcii alebo na opatrovateľku, ktorá stráži vaše deti.


Jednoduché ovládanie, vysoká úspora
Domáca automatizácia na mieru vám spríjemní bývanie. iControl používa moduly spájateľné nielen s kamerami, ale aj s rôznymi druhmi senzorov (tepelný, detektor pohybu, dymu, otvorenia alebo zatvorenia okien a dvier). Aplikácia presne skopíruje pôdorys príbytku, ktorý neskôr uvidíte na displeji. iControl možno ovládať iPadom, iPhonom, ale aj zariadeniami s Androidom. Okrem toho, že k systému máte prístup aj cez internet, v domácnosti iste oceníte klasický diaľkový ovládač.

Ak je váš dom už vybavený inteligentnými prvkami – diaľkovým ovládaním brány, roliet či garážových dvier – do existujúcich technológií sa dá iControl jednoducho pripojiť a zosúladiť tak celú sieť. Výhodou je, že ovládanie zvládne každý člen rodiny.

Domácu techniku budete mať pod kontrolou
Tím iControl, ale aj vy sami si môžete vytvoriť rôzne režimy ovládania spotrebičov a časovať ich zapínanie a vypínanie. Zariadenie meria spotrebu elektrickej energie v celom objekte aj v individuálnych bodoch a zobrazí ju v prehľadných grafoch. Okrem úspory energie ponúka i reguláciu osvetlenia. Dokáže svetlo vypínať a zapínať, ale aj meniť jeho intenzitu či nastaviť svetelné scény.

Nekúrte, keď nemusíte
Vykurovacie obdobie na Slovensku trvá bežne aj 200 dní, čiže úspora s iControl môže byť výrazná. Prikúrte si podľa okolností, napríklad vtedy, keď sa výrazne zmení počasie, alebo ste na ceste domov. Senzory na zaznamenávanie teploty v objekte prinášajú údaje o teplote a vlhkosti v dvojminútových intervaloch. Cez grafy môžete sledovať nielen aktuálne informácie, ale prezriete si aj ich históriu. „Dodávané riešenie navrhujeme a testujeme v zložitých klimatických podmienkach. Umiestnenie tepelných senzorov je len na rozhodnutí užívateľa,“ uvádza Stanislav Valent z firmy iControl.
Ak vás bezdrôtový systém na ovládanie domácnosti zaujal, viac informácií o ňom nájdete na www.icontrol.sk.

Vladimír Taraba Vladimír Taraba

Aktuálne sa babrem z mobilnými aplikáciami, analýzami a návrhmi uživatelského rozhrania pre rôzne aplikácie. Som Apple fanúšik vďaka čistote a jednoduchosti ich riešení. Rád fotím portréty ľudí a snažím sa zachytiť emócie. Obdivujem skúsených programátorov, ktorý vedia poradiť, pomôcť a tlačia ma ďalej.


Hodnoť článok:
0 0

0 komentárov k článku:

Komentovať môžu iba prihlásení

Zaregistruj sa cez bezplatnú registráciu alebo použi login cez Facebook (FB Connect)

Prihlás sa tu, ak už máš profil na Zajtra.sk:


Zabudol som heslo

Zajtra.sk > Technológie > Hardware > Domácnosť môžete mať pod kontrolou aj na diaľku


Kritika

Vieš ako robiť veci lepšie? Pomôž našim odvážnejším členom a skritizuj im projekty!

Reklama

Seriály zo Zajtra.sk

Reklama