spájame
slovenskú
IT komunitu
pridaj sa
Registrácia · Login

Joozty 23.3.2014
Hodnoť článok:
1 1

Xiaomi oznámil 8 jadrový smartfón Redmi Note

Najnovší model od firmy Xiaomi určite zaujme svojím vybavením a hlavne cenou. V Číne sa jeho cena bude pohybovať už od 93€.

Čínska spoločnosť Xiaomi oficiálne oznámila nástupcu svojho úspešného modelu Redmi (alebo tiež známy ako Hongmi). Nový model sa bude nazývať Redmi Note, v Číne sa bude predávať pod názvom Hongmi 2.

Parametre a cena

Tento smartfón má 5,5 palcový IPS displej s rozlíšením 1280x720 pixelov. Osadený má 8 jadrový procesor MediaTek MT6592. Predávať sa bude v dvoch variantoch. Lacnejšia verzia tohto smartfónu bude mať procesor taktovaný na 1,4 GHz. Sekundovať mu bude 1 GB RAM. Druhá výkonejšia verzia bude mať procesor taktovaný na 1,7 GHz doplnený o 2 GB RAM. Operačný systém bude samozrejme Android vo verzii 4.2 s ROM-kou MIUI-v5.

Ďalej nám Redmi Note ponúkne 13 Mpix fotoaparát s LED bleskom, predný fotoaparát s 5 Mpix bleskom. Vnútorné úložisko bude mať veľkosť 8 GB a jeho kapacita sa dá rozšíriť pamäťovou kartou. Zaujímavosťou je napríklad to, že tento mobil bude podporovať DUAL SIM, pričom na prvej karte bude možné využívať 3G pripojenie, na druhej len EDGE. Samozrejmosťou je bluetooth 4.0 a wifi b/g/n.
Najzaujímavejšia je určite cena. Za verziu s procesorom taktovaným na 1,4 GHz zaplatíte v Číne 799 juanov, čo je okolo 93€. Výkonnejšia verzia bude stáť 999 juanov, čo je v prepočte asi 116€. Je však jasné, že ak sa bude predávať u nás, cena sa zvýši.

Zdroj: gsmarena.com

Hodnoť článok:
1 1

0 komentárov k článku:

Komentovať môžu iba prihlásení

Zaregistruj sa cez bezplatnú registráciu alebo použi login cez Facebook (FB Connect)

Prihlás sa tu, ak už máš profil na Zajtra.sk:


Zabudol som heslo

Zajtra.sk > Technológie > Mobily > Xiaomi oznámil 8 jadrový smartfón Redmi Note


Kritika

Vieš ako robiť veci lepšie? Pomôž našim odvážnejším členom a skritizuj im projekty!

Reklama

Seriály zo Zajtra.sk

Reklama