spájame
slovenskú
IT komunitu
pridaj sa
Registrácia · Login

Joozty 21.3.2014
Hodnoť článok:
2 0

Zosieťujte si notebooky bezdrôtovo

Určite ste sa už viackrát potrebovali s niekým zosieťovať a nemali ste prístup na internet a ani ste nemali „lan“ kábel. Netreba zúfať, dá sa zosieťovať aj bezdrôtovo a to úplne jednoducho.

Existuje možnosť vytvoriť si vlastnú malú sieť aj bezdrôtovo. Ide o vytvorenie vlastnej wi-fi siete. Táto funkcia je však obmedzená na dosah vášho signálu. Ak ste s kamarátmi v jednej miestnosti, tak vám to bude bohato stačiť. Netreba sa prepájať káblami. Hru spolu si môžete aj bez toho pohodlne užiť.

Jediné, čo potrebujete aby ste mohli používať virtuálny hotspot vo vašom počítači, je, aby váš adaptér Wi-Fi podporoval protokol Virtual Wi-Fi Miniport Driver. (Čo by mal podporovať skoro každý notebook.)

Windows má vstavanú funkciu vytvorenia si vlastného wi-fi hotspotu. Stačí ísť do:
Ovládací panel – Sieť a internet – Centrum sietí - Nastaviť nové pripojenie alebo sieť – Nastaviť bezdrôtovú sieť ad hoc

Teraz si ju jednoducho vytvoríte vlastnú sieť a kamaráti sa môžu pripojiť. Hra môže začať!

Toto však funguje len pre Windows 7. Windows 8 už žiaľ takúto funkciu nemá. Netreba však zúfať. Existujú utility, ktoré takúto sieť dokážu vytvoriť. Fungujú ako na Windows 7, tak aj na Windows 8.
Jeden z najznámejších programov na tvorbu wi-fi siete je – Virtual Router Plus. Dá sa bezplatne stiahnúť na stránke http://virtualrouterplus.com/. Pomocou neho dokáže vytvoriť sieť ešte rýchlejšie a jednoduchšie.

Samozrejme, existuje viac programov. Za zmienku stojí napríklad ešte aj My public Wi-Fi. Dostupný je na stránke http://mypublicwifi.com/ . Ponúka priamu podporu pre Windows 8. Má vlastný firewall, čim sa odlišuje od ostatných programov. Stojí za vyskúšanie.

Hodnoť článok:
2 0

0 komentárov k článku:

Komentovať môžu iba prihlásení

Zaregistruj sa cez bezplatnú registráciu alebo použi login cez Facebook (FB Connect)

Prihlás sa tu, ak už máš profil na Zajtra.sk:


Zabudol som heslo

Zajtra.sk > Technológie > Software > Zosieťujte si notebooky bezdrôtovo


Kritika

Vieš ako robiť veci lepšie? Pomôž našim odvážnejším členom a skritizuj im projekty!

Reklama

Seriály zo Zajtra.sk

Reklama