spájame
slovenskú
IT komunitu
pridaj sa
Registrácia · Login

Zajtra.sk 17.3.2014
Hodnoť článok:
0 0

Samsung pripravuje Lite verziu Galaxy Note 3

Kórejský výrobca elektroniky, Samsung, chystá na nový rok okrem iného aj Lite verziu smartfónu Galaxy Note 3. Už v súčasnosti by telefón mal vstupovať do výroby.

Porovnajme si riadnu a Lite verziu Note 3. Rozdielov je hneď niekoľko. V Lite verzii nájdeme LCD displej, zatiaľ čo pôvodná verzia má Super AMOLED displej, ktorý je oveľa kvalitnejší. Zmeniť by sa mala aj veľkosť displeja. Podľa doterajších informácii by mal mať 5,49 a 5,68 palca. Rozlíšenie nového displeja už nebude Full HD.

Výrobca uberá aj na kvalite fotoaparátu. Z pôvodných 13 megapixelov Samsung znížil rozlíšenie na osem megapixelov, čo je aj tak dosť. Nemali by sme čakať procesory Snapdragon 800, ale niečo nižšie a podobne by to malo byť aj pri ostatnom hardvérovom vybavení,. Samsung však ponechal klasické príslušenstvo v podobe elegantného stylusu S Pen.

Už ste si možno sami všimli, že Samsung tlačí výrobné náklady a tým pádom aj cenu samotného zariadenia na čo najnižší level. Zámer je jednoduchý – kórejci chcú Galaxy Note 3 Lite predávať predovšetkým na nové, rozvíjajúce sa trhy. Analytici očakávajú, že predaj tejto Lite novinky by mal tvoriť asi 30 percent všetkých predaných kusov z rodinky Note 3.

Zatiaľ však nepoznáme dátum začatia predaja a takisto ani cenu. Tieto informácie by sa mala verejnosť dozvedieť na mobilnom kongrese MWC2014 vo februári v Barcelone.

Zajtra.sk Zajtra.sk

Toto je adminovsky ucet, treba sem napisat nieco zmysluplne :) hm


Hodnoť článok:
0 0

0 komentárov k článku:

Komentovať môžu iba prihlásení

Zaregistruj sa cez bezplatnú registráciu alebo použi login cez Facebook (FB Connect)

Prihlás sa tu, ak už máš profil na Zajtra.sk:


Zabudol som heslo

Zajtra.sk > Technológie > Mobily > Samsung pripravuje Lite verziu Galaxy Note 3


Kritika

Vieš ako robiť veci lepšie? Pomôž našim odvážnejším členom a skritizuj im projekty!

Reklama

Seriály zo Zajtra.sk

Reklama