spájame
slovenskú
IT komunitu
pridaj sa
Registrácia · Login

Joozty 26.2.2014
Hodnoť článok:
0 0

Čo si Samsung sľubuje od novej vlajkovej lode?

Samsung predvčerom v španielskej Barcelone predstavil novú vlajkovú loď - Samsung Galaxy S5. Je to to najlepšie čo ponúka. Po úspešných predchádzajúcich modeloch ako Samsung Galaxy S3 a Samsung Galaxy S4 prichádza na rad Samsung Galaxy S5...

Vzhľad, hardwér a funkcie

Márne sme sa tešili na nový dizajn. Nová vlajková loď sa veľmi podobá na svojho predchodcu. Najväčší rozdiel je hádam badať v zadnom kryte, ktorý je perforovaný. To znamená, že je celý podierkovaný. Lepšie sa drží a nešmýka sa.

V porovnaní s minuloročným modelom nahradil procesor Qualcomm Snapdragon 600 novší Snapdragon 801 taktovaný na 2,5 GHz, ktorému sekunduje 2GB RAM. Podporovaný je grafickou jednotkou Adreno 330. (U S4 to bola grafická jednotka Adreno 320.)

Samsung sa zameral hlavne na funkcie. Dôraz kladie výrazne na fitness. Rovnako ako u predchodcu má aj nový model snímač srdcového tepu. Samsung vylepšil aj aplikáciu S Healt. Fotoaparát so 16 Mpix snímačom dokáže zaznamenávať až 4K video. Jednou z najväčších noviniek, ktoré mala priniesť S5 je snímač odtlačkov prstov. Jedným z mnoha využití je napríklad aj autorizácia platby pomocou paypal.

Čo si vlastne Samsung od novej vlajkovej lode sľubuje?

Mnoho fanúšikov sa tešilo na niečo nové. Namiesto toho dostávajú stály,tradičný dizajn ako u predchodcov. Na internete sa spustila vlna kritiky na vzhľad novej vlajkovej lode. Prečo Samsung nechcel zmeniť dizajn? To sa nevie. Aj napriek tomu Samsung verí, že Samsung Galaxy S5 sa bude predávať ako jeho predchodcovia. Verí, že čoraz viac ľudí bude používať aj inteligentné hodinky Samsung Gear s ktorými sa funkcionalita tohoto smartfónu výrazne zväčší.

S5-ťka má množstvo funkcií, ktoré sa oplatia vyskúšať. Preto Samsungu pre dnešok vzhľad prepáčime. Čakal som síce niečo nové. Predsa Samsung je firma, ktorá si môže dovoliť menšiu revolúciu v dizajne. :)

Čo si o tom myslíte vy? Urobil Samsung dobre, že nezmenil dizajn?

Fotografie: ZDNet
Zdroj: techradar

Hodnoť článok:
0 0

1 komentár k článku:

Komentovať môžu iba prihlásení

Zaregistruj sa cez bezplatnú registráciu alebo použi login cez Facebook (FB Connect)

Prihlás sa tu, ak už máš profil na Zajtra.sk:


Zabudol som heslo

1 0 Zajo 26.2.2014 08:28:50
Od S5 som čakal viac .. :( .. Mňa tento rok viac zaujala Z2.
Zajtra.sk > Technológie > Mobily > Čo si Samsung sľubuje od novej vlajkovej lode?


Kritika

Vieš ako robiť veci lepšie? Pomôž našim odvážnejším členom a skritizuj im projekty!

Reklama

Seriály zo Zajtra.sk

Reklama