spájame
slovenskú
IT komunitu
pridaj sa
Registrácia · Login

Marek Gura 23.6.2015
Hodnoť článok:
1 0

ITbazar.Sk - Slovenský internetový vyhľadávač

Slovenský internetový projekt,, ktorý je odlišný od iných projektov s inzertnou tematikou.

ITbazar.Sk

Predstavujem Vám nový projekt, ktorý je zameraný na vyhľadávanie inzerátov z iných inzertných stránok. Možno si poviete čím je špecifický tento projekt. V zásade možno v ničom, jedná sa o inzertný portál s jednou velikánskou funkciou navyše. Je to technológia HANDYMOUSE, ktorá po internete denne prejde desiatky tisíc odkazov a hľadá zaujímave inzeráty pre Vás. Hľadá aktuálne inzeráty a interpretuje informácie aj s obrázkami. Technológia je stále vo vývoji a samotný algoritmus už dnes obsahuje 16 tisíc riadkov kódu a samotné logické matrice cez 100 000 riadkov kódu s 113 triedami a 439 metodickými funkciami. Mesačne vyhľadávací nástroj pridá do databázy cez 150 tisíc inzerátov s tématikou IT.

Prečo tento projekt vznikol?

Mojím prvotným cieľom bolo vytvorenie internetového e-shopu na repasovanú výpočtovú techniku. Vytvoril som prvý katalóg IT produktov z mojej zbierky, ktorú som chcel medzi bežných ľudí rozpredať. Prišiel som z ďaľšim nápadom a to bolo vytvoriť si vlastný porovnávač aktuálnej trhovej hodnoty daného produktu. V tej dobe mi veľmi vadilo, že za jeden deň som musel čistiť databázu, pretože sa mi doň dostalo 99% internetového odpadu. Jedného dňa prišiel za mnou jeden priateľ a spýtal sa ma, či by som mu na základe vlastného algoritmu vedel nájsť produkt, ktorý sám zháňal. Upravili sme modifikáciu šablónovej matice na hľadanie produktu, ktorý chcel. do dvoch hodín sme našli predajcu z úplne neznámeho bazáru a v tej chvíli mi napadlo, prečo by som nemohol túto funkciu rozšíriť medzi ostatných ľudí úplne zdarma.

Čo ma bude používanie stáť?

Veľmi dobrá otázka, nebude Vás to stáť nikdy nič. Aj samotné pridanie inzerátov je úplne zdarma.

Z Čoho projekt bude žiť ?

V súčasnej dobe je vo webovej stránke integrovaná aplikácia google ads a zároveň som naprogramoval samostatný systém na pridávanie reklamy na stránku tak, aby neboli rušivým elementom vo webe.
V dohľadnej dobe po registrácií budú mať možnosť registrovaný aj reklamu a zobrazovanie reklám vypnúť.

Čo nám vie projekt ďalej ponúknuť ?

projekt www.itbazar.sk Vám vie ponúknuť úplne informácie o vami pridanom inzeráte

- počet pozretí v grafoch
- počet otvorení v grafoch

Komplexné administračné rozhranie
Stiahnutie inzerátov
Obnovenie inzerátov z archívu
Pre poslanie prostredníctvom sociálnych sieti
Vyhľadávanie v zoznamoch IT produktoch
Pridanie a editácia reklamy

Ste otvorený ďalším možnostiam?

Ako každý tvorca niečoho veľkého má víziu o tom, že raz projekt bude živiť ďalších ľudí a dá im prácu. Toto je pre mňa najväčší motor, ktorý ma ženie v pred. Sme otvorený ďalším možnostiam a víziám, ktoré by vedeli napomôcť uľahčeniu ľuďom vo veľkom svete virtuálneho sveta.
Každý deň vylepšujeme aplikáciu o opravy a inovácie, hľadáme nové spôsoby ako urýchliť hľadanie a triedenie informácií tak, aby boli čo v najkratšom čase zaradené a hľadateľné v našej webovej databázy.

Čo robíte so starými neaktuálnymi dátami ?

Dáta po 30. dňoch sa automaticky inzeráty sťahujú, zároveň máme ak kontaktné centrum na nahlásenie neaktuálneho obsahu, akonáhle sa niekto ozve, inzerát manuálne stiahneme. V tejto dobre pripravujeme nový mechanizmus kontroly aktuálnosti obsahu, ktorý bude automaticky sťahovať aj inzerát, ktorý už nieje aktuálny. nakoľko sa jedná o veľmi počet záznamov, musíme zvážiť rôzne aspekty tak, aby sme neovplyvnili zdrojový web dopytovaním aktuálnosti inzerátu.

Možnosť spolupráce:
Ak by Vás niečo napadlo, čo by pomohlo projektu ďalej expandovať môžete ma kontaktovať na phenesoft@gmail.com. Môžete sa stať súčasťou niečoho veľkého. S pozdravom Marek Gura.

Marek Gura Marek Gura

Pracujem ako IT programátor v PHP, MySQL, xHTML,CSS, JS v spoločnosti Kcorp s.r.o v spišskej novej vsi. Moja špecializácia sú databázy MySQL a PHP core interface API. Mojou náplňou je tvorba redakčných a štatistických aplikácií na riadenie výroby vo veľkých spoločnostiach. Ďalej mojou náplňou je písanie aplikácií v JS a jQuery aplikácií. Programovaniu sa profesionálne už venujem 7 rokov ako podnikateľ a aj ako "fanatik". Moja práca je aj mojím koníčkom. Rád sa podelím s vami so skúsenosťami.


Hodnoť článok:
1 0

0 komentárov k článku:

Komentovať môžu iba prihlásení

Zaregistruj sa cez bezplatnú registráciu alebo použi login cez Facebook (FB Connect)

Prihlás sa tu, ak už máš profil na Zajtra.sk:


Zabudol som heslo

Zajtra.sk > Rozhovory > Start-Upy > ITbazar.Sk - Slovenský internetový vyhľadávač


Kritika

Vieš ako robiť veci lepšie? Pomôž našim odvážnejším členom a skritizuj im projekty!

Reklama

Seriály zo Zajtra.sk

Reklama