spájame
slovenskú
IT komunitu
pridaj sa
Registrácia · Login

Peter Druska 13.3.2013
Hodnoť článok:
3 3

[NEAKTUÁLNE] Kurz programovania pre iPhone (začiatočníci)

Chceš vedieť programovať pre iPhone? Máš čas dva dni, aby si sa naučil totálne základy? Tak čítaj ďalej.

V dňoch 21. a 22. marca sa bude konať kurz programovania pre iPhone, na ktorom sa naučíš princípy objektového programovania. Naučíš sa, ako navrhnúť svoju mobilnú aplikáciu, ako do nej získať živé dáta a pracovať s nimi.

Kurz je určený pre začínajúcich programátorov, vývojárov, alebo pre záujemcov, ktorých sa chcú začať profesionálne venovať vývoju a tvorbe aplikácií práve pre túto populárnu platformu. Kurz je určený pre úplných začiatočníkov v tejto oblasti, to znamená že sa neočakávajú žiadne znalosti ani vedomosti z oblasti objektového programovania, očakávajú sa len znalosti operačného systému OS X, keďže aplikácie pre iPhone a iPad sa programujú výhradne na počítačoch od firmy Apple. Výhodou je aj znalosť akéhokoľvek programovacieho jazyka na úrovni začiatočníka.

Účastníci sa oboznámia s vývojovým nástrojom Xcode a naučia sa programovať vlastné aplikácie. Na tomto kurze sa taktiež dozvedia možnosti spúšťania aplikácie na vlastnom iZariadení a taktiež možnosti ukladnia aplikácie do AppStoru, a čo treba spraviť, aby sa dalo na aplikácii zarábať.

Kurz vediem ja.

Viac informácii priamo na webe, kde sa môžeš prihlásiť.

Peter Druska Peter Druska

Vyše 13 rokov som robil CSS/HTML šablóny webových sídiel ako Pokec.sk, Azet.sk a iných. Robil som vlastné iOS appky, neskôr som prešiel programovať najskôr do Starbug.eu, neskôr do Inloop.eu. Pomedzi to som učil chvíľu na gymnáziu, no odišiel som, pretože som bol myslením nekompatibilný. Po inloope som prešiel do firmy become.sk, kde mám za úlohu vybudovať oddelenie mobilného vývoja. Tomu sa teraz venujem naplno, popri tom robím aj vývoj pre iOS. Tu sme založili značku Bedots.eu.


Hodnoť článok:
3 3

10 komentárov k článku:

Komentovať môžu iba prihlásení

Zaregistruj sa cez bezplatnú registráciu alebo použi login cez Facebook (FB Connect)

Prihlás sa tu, ak už máš profil na Zajtra.sk:


Zabudol som heslo

0 0 ajaj 21.3.2013 09:57:25
stranka nie je zla - splnila svoj ucel. Napr. ja som tu nasiel tutoriali od hraska - yablka co mi velmi pomohlo. A zaroven je to ukazka toho ako sa to ma robit. Pretoze ak je to dobre, tak ludia si to najdu a nemusi to byt ani na zajtra.sk ani reklamu nejaku velku na to netreba a zjavne to nemusi byt ani platene.
0 0 Peter Širka 21.3.2013 07:09:18
Celá stránka je zlá, nemyslím teraz to čo ponúka, ale ako funguje. Má veľmi zlý systém na písanie článkov, nedajú sa pridávať žiadne novinky, komentáre sa radia opačne ako na celom svete. V opačných prípadoch by bola radosť plniť tento server aj kvalitným obsahom. Treba to prekódovať, dať tomu trošku šmrnc.
0 0 kaktus 19.3.2013 21:37:17
Tomáš: poviem uprimne, ze ked som pred par rokmi objavil tuto stranku, bol som prijemne prekvapeny, ze tu vznikla komunita ludi, ktora sa zaobera viacmenej tym, co ja a nasiel som tu kopec velmi zaujimavych serialov. Ale hadam uznas, ze to v poslednom case velmi upadlo. Aj ked boli snahy o spustenie serialu na akukolvek temu, daleko sa to nedostalo, v podstate bolo stastie, ak "serial" mal aspon 2 diely. Scasti chapem preco - uplne zbytocne kriticke diskusie... V poslednom case sa to tu zvrhlo skor na reklamne clanky s pridanou hodnotou ziadnou :-(. Myslim pre bezneho navstevnika.

Zial, nie som z tych, co by dokazali nieco siahodle napisat ako napr. tutorial na nieco, to si priznam a tak tu aspon obcas zajdem :-).
0 0 Tomáš Abaffy 18.3.2013 12:55:07
@kaktus netuším, čo zmenili, prečo sa to nedá vyhľadať. (@Matúš to je asi bug nejaký)

Dakedy dávno v starom zajtra, boli vpravo promované seriály veľkou výraznou plochou, obrázky zmizli, keď väčšina seriálov prestala byť updatovaná. S tým, že teraz je to podozrivo nízko (nový majiteľ pomenil pravý stĺpec).

Seriálom sa robilo silné promo včase keď vznikali, neskôr som plánoval urobiť zlatý fond. A "recyklovať" ten obsah. Ale potom sme vo vlastnej súťaži boli označení za Fail roka, a odvtedy som toto tu neriešil...

Pôvodná idea bola, že ľudia budú písať zaujímavé články a zaujmú čitateľov. A ono to aj fungovalo. Chalan písal o programovaní v niečom, dostal zákazky na robenie vecí v danom frameworku.

Oveľa lepšie by bolo, keby tu niekto dal "tutoriál", "návod", "video" a nakonci by odpromoval svoju komerčnú aktivitu. Jednak ten "tutoriál", "návod" by sa zdielal a šíril a tým pádom by sa "dostal do pozornosti väčšiemu množstvu ľudí, ako len "reklama", ktorú zdieľať a šíriť nebude nikto...

Keby som napísal, že robím weby, tak by som tým nič nezískal. Keby som však napísal zaujímavý článok o čomkoľvek (dokonca sa to nemuselo ani týkať priamo mojej tvorby) a na konci som mal link sám na seba. Tak skoro vždy mi prišiel 1-2-3 záujemcovia v priebehu pár hodín od zverejnenia článku...

Tak Zajtra.sk fungovalo a je mi ľúto, že to nasledovníci nechápu.

PRÍKLAD:
Aj ja môžem napísať, článok "Pred pár dňami sme spustili http://aplikacie.pravda.sk stiahnite si ZADARMO appku pre svoj telefón alebo tablet, hej pár ľudí by kliklo, pár ľudí by si to stiahlo, ale ak by sme urobili krátky tutoriál napríklad o tom, ako vznikala appka pre Windows 8, tak by si to prečítalo tisíckrát viac ľudí, a stokrát viac ľudí by si to stiahlo..."
0 0 Tomáš Abaffy 18.3.2013 12:45:53
@Miloš paradoxne Peter Druska seriál o programovaní na iOS písal - http://www.zajtra.sk/serial/4/ios-tvorba-aplikacii ale je pravda, že dávno

@kaktus a k seriálu o androide (on síce vznikol dávno po mojom exite zo Zajtra.sk, ale dakedy som chcel mať pravidlo, že promovať sa bude až seriál, ktorý má viac dielov), tento má jeden diel... a žiaden ďalší nebude asi nikdy... :(
0 0 kaktus 16.3.2013 22:22:45
Adam: tu sme mali serial niekedy v lete minuleho roka. Vzhladom na odflaknute UX tejto stranky to najdes cez google, cize tu http://www.zajtra.sk/programovanie/810/programujeme-pre-android-1-diel-uvod-k-platforme . Co je sila, nenajdes to ani cez vyhladavanie slovicka "android" na tejto stranke :). Potom nieco najdes na root.cz . Pripadne, ked sa radsej pozeras, tak skus na youtube vyhladat "android programming" .
0 0 Adam Kabac 16.3.2013 19:25:11
chcelo by to android, nejak nemám vzťah k apple je to zbytočne predražená značka.... neviete o nejakom seriály pre android ? základy javy poznám zo školy no androida sme zatiaľ nemali
0 1 ajaj 14.3.2013 18:35:35
strasna sracka, pol roka nic poriadne a potom toto.
0 0 Miloš 14.3.2013 16:38:42
Za 2 dni bez znalostí? Nemám slov.

Ale ako reklama zadarmo dobré. Ako som už písal v inom článku, zvažujem, že zajtra vymažem zo záložiek, aj tak je to len samá reklama a nič viac. Škoda tejto stránky, kedysi bola preplnená zaujímavým obsahom. Ale dnes je škoda času sem chodiť. :-(

Autor tejto reklamy radšej mohol napísať seriál o programovaní iPhone a doňho si tú reklamu nenápadne strčiť.
0 0 tester 13.3.2013 09:52:05
Základná cena počítačového kurzu: 180,00 € (216,00 € s DPH)
Zajtra.sk > Programovanie > iOS > [NEAKTUÁLNE] Kurz programovania pre iPhone (začiatočníci)


Kritika

Vieš ako robiť veci lepšie? Pomôž našim odvážnejším členom a skritizuj im projekty!

Reklama

Seriály zo Zajtra.sk

Reklama