spájame
slovenskú
IT komunitu
pridaj sa
Registrácia · Login

Martin Šváby 15.2.2013
Hodnoť článok:
3 11

Prečo sa chcem naučiť programovať web stránky?

Learn2Code je intenzívny 3-mesačný vzdelávací program zameraný na tvorbu webových aplikácií s použitím najmodernejších technológií (HTML, CSS, jQuery a Ruby on Rails).

Tvorba web stránok a aplikácií je pre bežných internetových užívateľov v podstate nemožná. Ak si niekto chce založiť blog na svojej doméne, vytvoriť osobnú stránku alebo má nápad na internetový projekt ,vždy sa musí obrátiť na niekoho, kto mu dokáže tieto projekty naprogramovať.

Samozrejme nie vždy spolupráca s programátorom funguje bez problémov. Bežné praktiky sú napríklad: nedodržanie dohodnutého termínu, navýšenie dohodnutej sumy či dokonca nedokončenie dohodnutého projektu.

Týmto problémom môže byť koniec, nakoľko jedinečný projekt Learn2code ponúka 3 mesačný vzdelávací koncept, prostredníctvom ktorého sa každý zúčastnený stáva plnohodnotným programátorom. Projekt Learn2code ponúka kurz pre bežných ľudí ,ktorí sa chcú naučiť programovať web stránky a aplikácie. Kurz sa skladá z 3 modulov, kde každý jeden modul bude trvať určité obdobie.

Prvý modul bude trvať 2 týždne a ponúkne účastníkom úvod do internetu, ako funguje server, prehliadač, naučíte sa pracovať s HTML, CSS. Budete vedieť spracovať grafický návrh do web stránky. Samozrejme nebude chýbať ani registrácia domény, základná administrácia serveru, nahrávanie web stránky na server a ďalšie podstatné nevyhnutnosti pri tvorbe web stránok.

Druhý modul ponúkne programovanie web aplikácií, naučíte sa objektovo orientované programovanie a programovací jazyk Ruby ,z ktorého vznikol jeden z najznámejších frameworkov súčasnosti - Ruby on Rails. Každý účastník kurzu si bude môcť vyskúšať výhody tohto frameworku, budete používať jeho najdôležitejšie súčasti a všetko si budete môcť vyskúšať na príkladoch. Naučíte sa pracovať s databázami, zistíte čo je MVC, REST controller a iné zaujímavosti. Druhý modul bude trvať 6 týždňov, v ktorom si budete môcť odskúšať tvorbu jednoduchých aplikácií, na ktorých sa naučíte princípy programovania. Ak náhodou budete potrebovať pomôcť ,vždy budete mať k dispozícií inštruktora.

Tretí modul bude trvať 4 týždne a budete pracovať so svojimi kolegami na vlastnom projekte alebo na zadaní ,ktoré dostanete od inštruktora. Budete prechádzať vývojom aplikácie úplne od začiatku a zrealizujete svoj prvý web projekt. Ak bude chcieť položiť otázku, konzultovať nápad alebo niečo podobné, budete mať k dispozícii mentorov. Na konci kurzu sa uskutoční DEMO DAY, kde budete Vy alebo Váš tím prezentovať svoj vlastný projekt . Najlepšie projekty budú ocenené a dostanú možnosť rozvíjať svoje nápady aj naďalej.

Kurz začína 11.03.2013 a končí 16.06.2013, vždy sa budete môcť zúčastniť kurzu v Pondelok, Stredu a v Piatok od 17:00 - 20:00 alebo cez víkend v Sobotu a v Nedeľu od 9:00 - 14:00.

Learn2code je jedinečný projekt, ktorý ponúka ľudom šancu naučiť sa nové technológie a získať tak aktuálne vedomosti, ktoré hýbu svetom. Tento kurz je určený pre mužov a ženy, ktorí sa chcú naučiť programovať alebo majú svoj vysnívaný internetový projekt a chcú si ho realizovať sami.
Čakajú Vás 3 mesiace školenia a tréningu programovania, kde výsledkom bude Váš vlastný projekt.

Viac informácií získate na web stránke: www.learn2code.sk alebo môžete sledovať našu facebook stránku: www.facebook.com/learn2code.sk ,kde je možnosť vyhrať tento kurz zdarma.

Martin Šváby Martin Šváby

Zaujímam sa o internet, sociálne média, reklamu a programovanie. Vždy som otvorený akejkoľvek spolupráci a rád využívam barter ak majú obe strany rovnaký alebo podobný osoh. Jednám vždy na rovinu a dokážem povedať nie :)


Hodnoť článok:
3 11

25 komentárov k článku:

Komentovať môžu iba prihlásení

Zaregistruj sa cez bezplatnú registráciu alebo použi login cez Facebook (FB Connect)

Prihlás sa tu, ak už máš profil na Zajtra.sk:


Zabudol som heslo

2 0 Jumperko 9.3.2013 22:14:26
Ja osobne som sa prihlásil na tento kurt a aj sa na neho teším. Prečo som sa prihlásil ?
1. Samoúčbou som sa naučil začiatky php, html, C# a .net ale nič som nedotiahol do konca robím to pre seba lebo sa rád hrám a vytváram niečo vlastné. A tak keď som našiel toto že komplex tak si poviem že ok html ako tak ovládam aj css a rožšíriť to o "kávu" a db ? prečo nie a o RoR ? Viem ako funguje výučba sám som školil mnoho ludí ale v networkingu a tak potom si spravím vlastný názor na kurz. Nemám problém sa to učiť sám možno sa naučím sám viac ako na kurze ale uvidím. Teším sa na lektora či školitela že čo vie a či to vie aj vysvetliť.
2. 700EUR ma celkom nakope aby som sa to učil aj nadalej a dotiahol to aspoň na takú úroveň aby som to ovládal a plánujem v tom pokračovať.
3. Neznášam "prečo" a google je fajn ale vypadne mi niť a je to v háji. Bude tam lektor čo mi povie "lebo" a vysvetlí to hneď za horúca ak to tak nebude budem sklamaný.

Každopádne je to ich prvý kurz tak sa budú musieť snažiť a nech už je to ten či ten a odfláknu to tak si nespravia dobré meno na začiatku A zrovna dobrú reklamu im potom neurobím.

ale o tom sa dočítate za 3mesiace keď to skončí

A ako som tu čítal že blbosť atd.. každý si spraví názor sám niekomu to ide lepšie doma niekto si skočí na kurz kde sa može porozprávať o tom podrobne.. Kto neskúsil nech nehodnotí myslím že 3mesiace je dlhá doba a mysím že za rozumné peniaze.

Hovoril som si že vživote by som si nekúpil renaul a už mám druhé.
0 0 Radovan Debnar 6.3.2013 12:12:02
@cimo19 Ahoj Cimo, da sa nahlasit aj na samostatne moduly, pokial ostanu volne miesta.
0 0 ajaj 3.3.2013 15:11:20
mozno keby ste tam napisali, ze sa stane plnotucnym programatorom tak by som si to vedel predstavit ;)

0 1 cimo19 3.3.2013 02:28:31
A keby som chcel chodit len prve 2 tyzdne, dalo by sa to?
1 0 cimo19 3.3.2013 02:15:06
700eur....700eur!?!?...700Eur!?!?!?!?
0 0 ivan lenko 28.2.2013 11:25:55
@Radovan Debnar Je mi to uplne jasne, a ako pisem, naozaj drzim palce. Ta prva cast bola reakcia na slovne spojenie - plnohodnotným programátorom. Niektorych ludi to moze uviest podla mna v omyl, najma ak doteraz s programovanim neprisli do styku.
0 0 Radovan Debnar 28.2.2013 10:58:01
@Patrik Bóna Vdaka za podporu.
@Andrej Badin @ivan lenko
Pokial sa bude chciet niekto venovat programovaniu profesionalne bude musiet pokracovat dalej, je to na tom studentovi potom. To ze Ruby programatori zarabaju v priemere viac je fakt, je to asi aj preto, ze je ich menej a je po nich vacsi dopyt. A urcite z niekoho nespravi dobreho programatora iba to, ze prejde na Ruby...
1 0 Patrik Bóna 27.2.2013 11:04:47
Ale chlapci, preco tolka kritika? 700 eur za tri mesiace je smiesna suma, hlavne ak to bude fakt kvalitne skolenie.

Otazka je len, ci si to najde cielovu skupinu, ale inac tomu projektu fandim.
0 0 tester 24.2.2013 08:23:34
pre zaciatok si asi povedzme kto si co predstavuje pod pojmom plnohodnotny programator ;)
1 0 ivan lenko 23.2.2013 21:54:02
"prostredníctvom ktorého sa každý zúčastnený stáva plnohodnotným programátorom. "
Hmmm.. koder za dva týždne, programátor za 6 týždňov... to je pomaly na Nobelovu cenu :))

Ale inak držím palce samozrejme ...

0 0 Andrej Badin 20.2.2013 19:26:41
@Radovan Debnar
"Treba brat do uvahy aj to, ze developeri su vdaka RoR produktivnejsi a zarabaju tiez podstatne viac ako napr. PHPckari"

Nuž myslím, že by som mal skúsiť RoR, keď sú v tom ľudia tak produktívni! Určite to nie je zručnosťami a schopnosťami programátora. Ani dobre zvolený PHP framework a workflow chudáka péhápéčkára nezachránia, je v phéčku :) Zato na druhú stranu bude lame PHP kóder "ninja" a "rockstar" len vďaka RoR?
Celé to konštatovanie mi príde ako jeden veľký, nafúknutý a prehnaný nezmysel. "Produktívny" je buzz word!
1 0 tester 19.2.2013 19:51:18
vdaka za info, som zvedav na profil instruktora. pre mna osobne je nepodstatne pre koho robi ale co robi / co robil ;)

kludne aj projekt vo volnej chvilke sam pre seba .. ak spravil komplexne a narocne riesenie je to daleko viac ako napr skladat bannery v azete
1 0 Radovan Debnar 19.2.2013 09:37:36
Vdaka za feedback, pokusim sa reagovat aspon na niektore komentare.
Preco ruby si mozete precitat na nasom blogu http://blog.learn2code.sk/. Stranka je urobena zatial v php, predmetom zadani v prvych tyzdnoch bude vytvorit stranku v RoR, co budu robit nasi studenti.
Instruktor je skuseny programator, pracuje ako freelancer vo viacerych firmach ako napr. Azet, Alice in Tokyo, ci Sun Marketing. Postupne ho predstavime na blogu aj na stranke . Popri tom budu pocas kurzu pritomni dalsi mentori a programatori.
V Learn2Code chceme ludom ponuknut uceleny koncept ako sa naucit tvorit webove stranky od zakladu po vlastny projekt za 3 mesiace. Vzhladom na jednoduchost RoR a podporu instruktora je to mozne. Samozrejme pokial chce byt niekto profesionalny RoR developer bude musiet na tom dalej pracovat.
A co sa tyka ceny, vzhladom na rozsah kurzu je to jeden z najlacnejsich IT kurzov na trhu (v prepocte ceny na hod). Treba brat do uvahy aj to, ze developeri su vdaka RoR produktivnejsi a zarabaju tiez podstatne viac ako napr. PHPckari. Studentom sme spristupnili moznost stipendia.
Uvitame akekolvek napady na zlepsenie. Dakujem.
0 0 Miloš 18.2.2013 23:24:47
A neodpustím si ešte jednu poznámku. Ruby? To je moderné? Možno to dokáže doslova zázraky, ale moderným by som to určite nenazval. Dnes je moderné PHP, prípadne ASP. Som zvedavý ako si budú účastníci kurzu hľadať vyhovujúci hosting. Je pravda, že asi to nebude nutné, pretože inštruujúca firma im ten hosting rada poskytne. Veď načo učiť PHP, keď tam je konkurencie dosť, pravda?
0 0 Miloš 18.2.2013 23:21:30
Môj názor je, že takýmto rapídnym tempom sa naučí programovať len človek, čo programovaniu rozumie a nie je mu to cudzie. Pokiaľ mu to nie je cudzie, potom sú to zbytočne vyhodené peniaze. Ak ak autor článku tvrdí, že sa účastník kurzu nebude učiť rapídnym spôsobom, tak sa potom toho zrejme veľa nenaučí. Nápad to možno nie je zlý, ale tí, ktorí sa toho zúčastnia a naučia sa to, čo sa od nich očakáva, že budú vedieť si po kurze povedia, že to bola škoda peňazí. Najlepší učiteľ je často Google a ani nie je drahý.
0 0 Marek Zelinka 18.2.2013 20:38:13
@Peter Širka na načo by to robili v RoR? Na jeden formulár? Inak, hosting Rails aplikácii na Slovensku nieje bohvie čo.. :D
0 0 Ján Miškovec 18.2.2013 17:31:37
Inštruktorove referencie a tie ceny hovoria za všetko. Príde mi to ako snaha odrbať tých čo sú v IT mimo.
1 0 Peter Širka 17.2.2013 20:32:06
Ja nemám nič proti kurzu. Nejde mi len do hlavy, prečo je to kurz o RoR a stránka (objednávka) je napísaná v PHP?
3 0 Cra Zy Sheep 16.2.2013 23:11:38
jeden kamos na prihlasil na kurz phpcka dal za to 5000sk a nevedel ani includnut obsah aktualnej stranky do teplatu. A o dalsich jeho schopnostiach uz ani hovorit nebudem. Kto na to nema, tomu nepomoze ani 5 skoleni a kto na to ma ten si urcite najde dostatok zdrojov aj na nete Maximalne sa vam podari vytiahnut peniaze z ludi co poculi ze IT je najlepsie platene odvetvie a hned maju pocit ze ked si vedia otvorit facebook tak dokazu aj toto :D
3 0 Miroslav Mirko Reiter 16.2.2013 15:06:57
Dobrý deň som sice od konkurencie, ale prosím opravte si ten fail, že naučíte sa programovací jazyk HTML, CSS. To je fakt do očí bijúce a vypovedá hodne o kvalite vašej spoločnosti. hodne úspechov inak :-).
Zajtra.sk > Programovanie > CSS/HTML > Prečo sa chcem naučiť programovať web stránky?


Kritika

Vieš ako robiť veci lepšie? Pomôž našim odvážnejším členom a skritizuj im projekty!

Reklama

Seriály zo Zajtra.sk

Reklama