spájame
slovenskú
IT komunitu
pridaj sa
Registrácia · Login
Roman Hraška 7.12.2010, článok je súčasťou seriálu Nauč sa CodeIgniter [HD]
Hodnoť článok:
3 0

Videocast: Nauč sa CodeIgniter (intermezzo) - prečo práve CodeIgniter?

Prečo si vybrať práve framework CodeIgniter? Prečo sa naučiť práve tento a nie iný? Pre koho je CodeIgniter najvhodnejší? Pustite si ďalšie video z nášho seriálu.

Pred pár dňami sme priniesli videolekciu s úvodom do CodeIgniteru.

Dnes pokračujeme dvoma videami - v tomto (ktorý máš práve otvorený) uvidíš tzv. intermezzo, o tom prečo si zvoliť na učenie práve tento PHP framework? O výhodách frameworku CodeIgniter a o najlepšej dokumentácií k frameworku, akú ste kedy videli.
V druhom dnešnom videocaste si pozriete klasickú druhú lekciu, v ktorej sa naučíme Ako v CodeIgniter pracovať s databázou (video).

Prečo si vybrať práve CodeIgniter?

Toto video trvá necelých 5 minút. Video má veľkosť 34.2 MB (údaj pre tých, ktorí si musia dávať pozor na svoj prenos dát)

Počkajte, kým sa načíta player.

stiahni video »

ak ma chceš podporiť, behni na yablko.sk a možno spravím nový seriál či dva:)

sledujte yablka skrz twitter - @yablko - pre informácie o nových videách a občasné nervové zrútenie

* * *

Odkaz na framework Yii

Vo videocaste sme spomenuli aj iný framework - konkrétne framework Yii, aj k nemu robíme seriál, nebudú to síce videá, ale iba textové tutoriály, ale aj vďaka ním sa určite dokážete naučiť tento zaujímavý framework. Pokračuj na prvý diel: Ako sa stať PHP ninja s Yii frameworkom

Roman Hraška Roman Hraška

Robí s webom a občas o tom napíše. Nekomplikuje jednoduché a snaží sa neznieť príliš dôležito, pretože nie je. Medzi jeho záľuby patria jeho záľuby a tautológia. Nájdeš ho na brm.sk a obsmŕda aj na twitteri, ako @yablko.

Skús moje seriály: Nauč sa jQuery, Nauč sa CodeIgniter a Yablkov TurboTip. Ak ma chceš dohnať k tvorbe nových seriálov, behni na yablko.sk :)


Hodnoť článok:
3 0


8 komentárov k článku:

Komentovať môžu iba prihlásení

Zaregistruj sa cez bezplatnú registráciu alebo použi login cez Facebook (FB Connect)

Prihlás sa tu, ak už máš profil na Zajtra.sk:


Zabudol som heslo

0 0 Michal Bistak 11.1.2013 16:10:19
Zdravim. chcel by som sa opytat ci sa da kombinovat codeigniter a PhpED a ak ano ako aby sa plnohodnotne oba dali pouzit dokopy?
0 0 Adam Kabac 10.12.2012 21:31:36
tak už som na niečo použiteľné natrafil na google.
include APPPATH.'controllers/Controller_1.php';
a potom mi už fungoval extends :)

tak ak by ste vedeli náhodou o niečom ešte elegantnejšom nemal by som za zlé :)
0 0 Adam Kabac 10.12.2012 18:04:11
Hojte, mám takú otázku neviem kde sa to spýtať tak to skúsim sem. Dá sa nejak spraviť v codeigniter že mám dva kontrolery, napríklad Controller_1 a Controller_2 a potreboval by som nejak extendovať údaje z Controller_1 do COntroller_2 šlo by to nejak ? ešte presnejšie to račej napíšem :D v Controller_1 by bolo class Controller_1 extends CI_Controller. A v Controller_2 zasa class Controller_2 extends Controller_1.
0 0 Strýco Mat 14.10.2012 16:29:56
Zdravim, prepac asi som natvrdli ale z toho videa som moc nepochopil preco CI? Ja teraz nezabrdam len to chcem vedet lebo tu vlastne vacsina (a nie len tu ale celkovo) pise CI je otrasny a este ze je na male projekty! Tak ako je to ked ho chcem pouzit na vacsi projekt trebars :) ? Ide len o tie moduly a kniznice ze si budem muset sam dorobit pri vacsom projekte?!

A este jedna vec a to je kod... ludia pisu ze je otrasny mne ale tak nepride. Kde je pravda?

Diky inak za krasne tutorialy a mimochodom vsetci ucitelia by si z teba mali brat priklad o tom ako sa ma spravne ucit ;)
0 0 Ján Koštial 17.11.2011 16:55:27
Pracoval som trochu s Yii a môžem povedať, že je to veľmi dobrý framework a tiež má veľmi dobre spracovanú dokumentáciu. Jedna vec mi však na ňom vadila - a to je práca s views/layouts. Problém bol v tom, že ak som stiahol z webu nejakú tému a aplikoval ju na moju aplikáciu, tak okrem vzhľadu sa zmenil obsah. Napr. hlavné menu, v ktorom som upravil položky a nejaké pridal, sa po aplikovaní stiahnutej témy vrátilo do pôvodného stavu. Ponorením do kódu som zistil, že to hlavné menu sa tvorí v nejakom layoute, ktorý ale nová téma nahradí. Skrátka oddelenie vzhľadu a obsahu nie je OK. Ale inak fakt dobrý framework. Témy pre Yii sú napr tu: http://yiithemes.mehesz.net/
Ako je na tom s témami CI?
0 0 Jan Ranostaj (fb) 11.12.2010 00:00:00
Naozaj skvely framework, co a tyka hlavne configuracie a rychlosti s ktorou je ihned k dispozicii, i ked pravdou je ze comunita a nieje az tak velka ako napr. pri Cake PHP, alebo Zende, myslim ze ma velmi dobru buducnoct.
0 0 Andrej Guráň (fb) 11.12.2010 00:00:00
@Martin Stanik: nenaslo? preco teda nie?
0 0 Martin Stanik (fb) 8.12.2010 00:00:00
preco prave codeigniter nie http://bit.ly/eqVQNO, jeho buducnost nie je ruzova
Zajtra.sk > Programovanie > PHP > Videocast: Nauč sa CodeIgniter (intermezzo) - prečo práve CodeIgniter?


Kritika

Vieš ako robiť veci lepšie? Pomôž našim odvážnejším členom a skritizuj im projekty!

Reklama

Seriály zo Zajtra.sk

Reklama