spájame
slovenskú
IT komunitu
pridaj sa
Registrácia · Login

Filip Škultéty 19.7.2012
Hodnoť článok:
0 5

návod - plugin na meranie návštevnosti vo wordpresse

Pokiaľ máte aj vy svoj blog, ktorý beží cez wordpress, potom aj vás by možno zaujímalo, ako zistiť koľko ľudí sa cez deň pripojí, o akej hodine, čo hľadajú alebo dokonca aj cez aké operačné systémy či prehliadače.

Áno, mnohý z vás povedia, že toto isté ponúka aj google analytics. Lenže pri google analytics musíte chodiť niekam, aby ste tieto informácie dostali. Ale na to, aby ste ich mali rýchlo k dispozícii, je dobré mať vo wordpresse nainštalovaný plugin, ktorý vám tieto informácie dá.

Ja na to používam plugin, ktorý sa volá Counterize II. Je zdarma stiahnuteľný na stránkach wordpressu. My si dnes popíšeme postup, ako tento plugin nainštalujeme a naučíme sa s ním narábať.

1. Stiahnutie

Najprv pôjdeme na stránku http://wordpress.org/extend/plugins/counterizeii/
Tu si stiahneme tento plugin kliknutím na oranžové tlačidlo Download Version x.x.x. V mojom prípade je to verzia 3.0.1. Po tom ako sa nám stiahne súbor counterizeii.3.0.1.zip prejdeme na druhý bod, inštalácia.

2. Inštalácia do wordpressu

Povedzme, že sme si stiahli tento súbor na plochu počítača. Teraz si sa prihlásime do užívateľského rozhrania wordpressu a klikneme na položku Plugin a Add plugin. Hore klikneme na Upload a dáme cestu k nášmu súboru. Všetko môžete vidieť na obrázku nižšie.

3. Používanie

Teraz keď máme plugin nainštalovaný, je treba si pravidelne pozerať výsledky. Pozorný blogger si pozerá, čo ľudia najčastejšie hľadajú alebo čo si rady prezerajú. Keď si stránku zoskrolujeme dole, môžeme vidieť čo ľudia hľadajú, aké operačné systémy používajú, cez aké prehliadače, koľko ľudí si pozerá jednotlivé články, v akom čase koľko ľudí navštívilo web stránku, koľko ľudí bolo na stránke v určitom mesiaci alebo týždni a ešte veľa dalších informácii. Pokiaľ chcete, aby ste boli obľúbený a navštevovaný, pozorne si čítajte štatistiky, aby ste vedeli čo ľudí zaujíma a čo chcú vidieť.

Dúfam že vám tento článok pomohol a pevne verím že ho budete komentovať. V prípade otázok píšte do komentárov, určite vám odpoviem.

Filip Škultéty Filip Škultéty

Navštívte môj blog weeej.com


Hodnoť článok:
0 5

1 komentár k článku:

Komentovať môžu iba prihlásení

Zaregistruj sa cez bezplatnú registráciu alebo použi login cez Facebook (FB Connect)

Prihlás sa tu, ak už máš profil na Zajtra.sk:


Zabudol som heslo

0 0 Milan Vodička 19.7.2012 20:31:29
Nechapem ake to ma vyhody oproti analyticsu ... na druhej strane ma napada niekolko vyhod, ktore ma analytics oproti tomuto pluginu ...
Zajtra.sk > Programovanie > PHP > návod - plugin na meranie návštevnosti vo wordpresse


Kritika

Vieš ako robiť veci lepšie? Pomôž našim odvážnejším členom a skritizuj im projekty!

Reklama

Seriály zo Zajtra.sk

Reklama