spájame
slovenskú
IT komunitu
pridaj sa
Registrácia · Login

František Čaník 5.4.2012
Hodnoť článok:
0 0

Pomocníci, na nezaplatenie

Ak napíšem slovo Firebug, všetci hneď vedia, že ide o asi najpoužívanejšie rozšírenie prehliadača Firefox. Čo však iné prehliadače ako Firefox? Riešenie je jednoduché.

Všetci tvorcovia stránok vedia veľmi dobre, aké je ťažké odladiť všetky drobnosti v prehliadačoch, hlavne čo sa týka kaskádových štýlov (CSS) a JavaScriptov. V Mozile Firefox sme si všetci zvykli nainštalovať doplnok Firebug, ktorý nám robil kompletnú analýzu a nahradil defaultnú konzolu na debuging. Čo však nástroje v iných prehliadačoch?

Ja osobne som sa nikdy nevedel prispôsobiť tomu, ako vyzerá debug v Chrome či v IE-čkach. Dôvod? Zvykol som si na niečo, čo bolo užívateľsky príjemné. Samozrejme, zasa ide len o môj vlastný a teda subjektívny názor a preto každý môže mať svoje vlastné nápady a teda aj riešenia. Keď som sa ja osobne stretol s problémom, ktorý sa mi vyskytoval iba v Chrome a konzola zostala jak hluchá, tak slepá, tak som našiel riešenie. LITE verziu Firebug-u. Áno, našiel som ju po neviem koľkých rokoch a popravde som ani nevedel, že existuje.

Firebug LITE

Odľahčená verzia (na stiahnutie) má veľmi jednoduchú a intuitívnu inštaláciu. Jednoducho vložíte do svojej stránky HTML kód, ktorý funguje ako plugin, otvárajúci POPUP okno s obľúbeným debugovacím nástrojom.

Jednoduché vloženie kódu a môžete debugovať.

<script type="text/javascript" src="https://getfirebug.com/firebug-lite.js"></script>

Nezabudnite na hlavičku HTML!

<html debug="true">

Hodne zdaru a lepšie debugovanie.

František Čaník František Čaník

Programátor, webdesigner a webdeveloper niekoľkých webových projektov. Má za sebou prácu v reklamnej agentúre, médiách a na rôznych pozíciách v oblasti IT.


Hodnoť článok:
0 0

7 komentárov k článku:

Komentovať môžu iba prihlásení

Zaregistruj sa cez bezplatnú registráciu alebo použi login cez Facebook (FB Connect)

Prihlás sa tu, ak už máš profil na Zajtra.sk:


Zabudol som heslo

0 0 František Čaník 18.4.2012 00:19:04
Zoltan: Ako som pisal, je to vec vkusu ale pravdou je, ze prave doplnky typu FIREBUG a pod robia najvacsie "lagy" firefoxu... Bez neho (ak ho odnistalujes) ti FF fici jak raketa
0 0 Zoltán Mitlík 17.4.2012 23:21:46
Ja som roky kodil vo firefox a odladoval vo Firebug, ale Firefox ma zacal neskutocne srat s tym ze je pomaly, zere neskutocne vela pamate a ze je pomaly. Troska to trvalo ale zacal som pouzivat chrome a postupom casu som si zvykol na ich inspect element a vsetky debugovacie veci a momentalne uz kodim iba v chrome..Na firefox som uplne zanevrel..Otvorim iba ked kontrolujem vyslednu pracu v prehliadacoch :)
0 0 František Čaník 10.4.2012 12:11:59
Čo presne nefunguje? Treba myslieť na to, že treba povoliť POPUP okná
0 0 Roman Janko 10.4.2012 11:08:05
Nevím no, v IE 9 to nefunguje.
0 0 - 5.4.2012 22:29:43
ja som presiel z Firebug na chromovske tools kvoli prechode na druhy browser a tiez konstatujem, ze sa mi s Firebugom robilo lepsie. chrome mat niektore features naviac, ale s firebugom sa mi pracovalo jednoducho (a) dobre.
0 0 František Čaník 5.4.2012 21:05:55
Maroš: pre mňa osobne je to neskutočne veľký "bordel" a moc sa v chrome nevyznám, čo sa týka debug toolsov. Hlavne problémy, ktoré vyvoláva jquery sú niekedy maximálne neodchytitelné. Napríklad, ak jquery nedokáže nájsť element, tak chrome nepovie ani prd, firebug povie, že sa script snaží pristúpiť k elementu, ktorý nie je definovaný alebo neexistuje. a tak podobne...
0 0 Maroš Masarovič 5.4.2012 19:05:17
hmm mozes prosimta napisat co sa ti konkretne nedalo odchytit v chrome (myslim v ich def. nastroji na debug) resp. co sa ti robilo lepsie v firebugu? Som si nan celkom zvykol tak by som rad vedel v com zaostava :) dik
Zajtra.sk > Programovanie > JS/jQuery > Pomocníci, na nezaplatenie


Kritika

Vieš ako robiť veci lepšie? Pomôž našim odvážnejším členom a skritizuj im projekty!

Reklama

Seriály zo Zajtra.sk

Reklama